Şimdi Ara

Phison 1.7 GB/s’ye varan hızlara ulaşabilen BGA SSD’sini duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.105
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Flash kontrolcü ve NAND Flash çözümleri üreticisi Phison PCIe 4.0 ile piyasaya ilk örnekleri sunan firmalardan. Santa Clara merkezli Phison’un son SSD’si ufak boyutları göz önünde bulundurulduğunda etkileyici performans değerlerine ulaşıyor.

Phison PS5013-E13T 1113, 324 pinlik BGA paketlemesini kullanan bir çözüm. Ufak boyutuna rağmen ihtiyaç cevap verebileceğini söyleyebileceğimiz 128 GB ve 256 GB kapasite seçenekleriyle gelen SSD sistemle iletişimini ise PCIe 3.0x2 arayüzü üzerinden sağlıyor.

1.7 GB/s sıralı okuma değerine sahip model pSLC önbellekleme kullanarak 1.1 GB/s sıralı yazma hızlarına erişebiliyor. DRAM önbellek kullanmayan BGA SSD piyasadaki uygun fiyatlı SSD’lerde de olduğu gibi Host Memory Buffer (HMB)’dan faydalanıyor.

Düşük güç tüketimi 

Phison’un bir önceki BGA SSD’si PS5008-E8T’yle kıyaslandığında 1550/950 MB/s’lık hızdan yükseltmeye gidilen sürücünün iddialı olduğu bir diğer başlıksa güç tüketimi. 2.9 W-3.4 W aralığından 1.5 W düzeyine çekilen güç tüketimi sayesinde yeni BGA SSD gömülü cihazlar için daha uzun batarya ömrü sunacağını söyleyebiliriz.

Son olarak Phison PS5013-E13T 1113’ün 2020 yılı içerisinde ilk cihazlarda kendine yer edinmesi beklenirken önümüzdeki hafta düzenlenecek FMS’de flash sürücüye dair daha fazla detay açıklanacak.

• O RDD'de kullandığınız yazılımlar da her açılış-kapanışta harddiskten okunacak. İşletim sistemi, tüm programlar ve oyunları SSD'ye kurmak varken RDD'ye anca birkaç program yüklersiniz. Onlar da işletim sistemi açılışında HDD'den RAM'e yüklenmek zorunda kalır. Bu şartlar altında standart bir SATA SSD'ye göre bile ne rahatlık yaşıyorsunuz anlayamadım. :D
  • benim eski 1333mhz ramlarla
    RDD Ram Disk Driver yaptım saniyede 4gb hızındayım

siz bu hızlarda sürün sürün sürünün emi :)

belki bir gün benim yaşadığım rahatlığı sizde yaşarsınız ! :D
    http://tinycorelinux.net/

• quote:

Orijinalden alıntı: ProjectMan

benim eski 1333mhz ramlarla
    RDD Ram Disk Driver yaptım saniyede 4gb hızındayım

siz bu hızlarda sürün sürün sürünün emi :)

belki bir gün benim yaşadığım rahatlığı sizde yaşarsınız ! :D
    http://tinycorelinux.net/
    O RDD'de kullandığınız yazılımlar da her açılış-kapanışta harddiskten okunacak. İşletim sistemi, tüm programlar ve oyunları SSD'ye kurmak varken RDD'ye anca birkaç program yüklersiniz. Onlar da işletim sistemi açılışında HDD'den RAM'e yüklenmek zorunda kalır. Bu şartlar altında standart bir SATA SSD'ye göre bile ne rahatlık yaşıyorsunuz anlayamadım. :D

• Hasan07-36 kullanıcısına yanıt
    öncelikle sistem 4gb'lık SD-kart üzerinde başlıyor. yani olay bildiğiniz gibi değil :)

aynı şeyleri defalarca defa yazmaktan ben sıkıldım ! okuyanlar sıkılmıyor :)
    https://forum.donanimhaber.com/tinycorelinux-arch-linux-ten-daha-iyi--138219312

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ProjectMan -- 5 Ağustos 2019; 11:59:38 >
  • BGA, Ball Grid Array kelimelerinin kısaltması ve yüzey montajlı elektronik komponentlerin kılıf çeşitlerinden biri. Pinlerin komponentin alt tarafında olduğunu belirtiyor. Herhangi bir ölçü vs belirtmiyor. Neden bu haberin başlığında ve içeriğinde BGA kelimesi bu kadar vurgulanmış anlamadım. Zaten neredeyse tüm komponentler BGA kılıf.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Virinom -- 6 Ağustos 2019; 0:1:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ProjectMan

öncelikle sistem 4gb'lık SD-kart üzerinde başlıyor. yani olay bildiğiniz gibi değil :)

aynı şeyleri defalarca defa yazmaktan ben sıkıldım ! okuyanlar sıkılmıyor :)
    https://forum.donanimhaber.com/tinycorelinux-arch-linux-ten-daha-iyi--138219312
    Sizin işinizi görüyorsa sorun yok ama bunu herkesin kullanmasını bekleyemezsiniz. Kullandığınız dağıtım yapısı gereği çok kısıtlı ki zaten Linux'un her dağıtımı Windows'a göre kısıtlı durumda.
    Benim gibi TB'larca verisi olan; Battlefield, World of Warships gibi 30-50 GB oyunlar oynayan bir insan için böyle bir şey anlamsız. Bir de Linux Mint gibi iyi bir dağıtım mekanik diskten bile süper hızlı açılıyor. SSD'ye kursam deli hızlı çalışır. Varsın 2 saniyede açılacağına 2,5 saniyede açılsın ve beni uğraştırmasın. Gerisi hiç sorun değil.
    Windows 10'u hiç sevmiyorum ama Linux'un bir Windows olması için kırk fırın ekmek yemesi lazım. Linux geliştiricileri toplanıp Windows kadar kolay kullanılabilen bir Linux geliştirse Windows'a ciddi tehdit oluşturur ama herkes ayrı ayrı kafasına göre bir şeyler yapıyor. En basitinden Linux'da çoğu yazılım için hala Windows Installer tarzı Next>Next>Install basitliğinde yazılım kurmak bile mümkün değil.

• Virinom V kullanıcısına yanıt
    Amaç her zamanki gibi. BGA yı yeni bir şeymiş gibi gösterip clickbait yapmak

• Hasan07-36 kullanıcısına yanıt
    bir ara TCL yi dene istersen ! 26mblık linux geliyor

uygulama indirme kısmında gblarca içerik var.

1 satır kod bile yazmıyorsun :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ProjectMan -- 7 Ağustos 2019; 8:12:9 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.