Şimdi Ara

Android Auto büyük güncellemesi başladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
0
Favori
7.374
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Google’ın otomobil bilgi sistemlerine yaptığı ve Apple CarPlay karşısındaki en büyük hamlesi olan Android Auto, büyük güncellemenin dağıtımına başladı. Uygulama arayüzü 5 yıl aradan sonra ilk kez büyük bir değişikliğe uğradı.

Yeni Android Auto neler sunuyor?

Önceki sürümde ekranın alt kısmında macOS platformuna benzer şekilde bir kısayol dock modülü bulunmaktaydı. Yeni sürümde sol tarafta bir Home tuşu, sağ kısımda bildirim ve ses komut tuşu ile orta alt kısımda da o anki fonksiyona göre belirli kontroller yer alıyor. Ayrıca müzik dinleme gibi uygulamalarda orta kısım size navigasyonun durumunu gösteriyor.

Ayrıca Bkz.Pundi X ve Samsung ortaklığı

Home tuşu ise kullanıcıya bir kısayol ekranı açıyor ve sık kullanılan uygulamalar otomatik olarak en yukarıya yerleşiyor. Zil ikonu bildirimleri ekrana getirirken mikrofon tuşu da Google Assistant hizmetini başlatıyor.

Ayrıca arayüz daha koyu bir temaya kavuşmuş. Geniş araç ekranlarında birden fazla uygulama penceresi çalıştırmak mümkün. Yine geniş ekranda orta değişken modül sola yanaşmış bir hale geliyor ve arayüz buna göre şekilleniyor.

Son gelişme ise Android Auto uyumlu olmayan araçlarda akıllı telefonun bağımsız olarak ekrana uygulamayı getirmesinin sona ermesi oldu. Eğer aracınız Android Auto uyumlu değilse Google Assistant size özel bir sürüş modu açacak.

• 2016 kasım ayından beri kullanıyorum. İlk zamanlarına göre çook yol katetti. Eski arayüzü de fena değildi ama bir güncelleme gerekiyordu daha kullanışlı olması açısından. Apple ios 13 beta sürümündeki carplayin tasarımı oldukça hoşuma gitmişti, bize de bi güncellme gelmesi iyi oldu. Bakalım nasıl olmuş haftasonu denemek lazım.
  • 2016 kasım ayından beri kullanıyorum. İlk zamanlarına göre çook yol katetti. Eski arayüzü de fena değildi ama bir güncelleme gerekiyordu daha kullanışlı olması açısından. Apple ios 13 beta sürümündeki carplayin tasarımı oldukça hoşuma gitmişti, bize de bi güncellme gelmesi iyi oldu. Bakalım nasıl olmuş haftasonu denemek lazım.

• önce wear os düzeltsinler

• Türkiye de hala çalışmıyor habere keşke onu da ekleseydiniz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kopyala yapıştır haber yapılıyor sayın editörler

• 3-4 ay kadar xiaomi a2 android telefon kullandım, tam anlamı ile işkenceydi bana. telefon gerçekten batarya olsun, şekli olsun güzeldi. ama android işletim sistemi gerçekten fazla karışıktı. rehberi de hakeza.."amaç doğrultusunda kullanılabilirliğin" dışına çıkmak fazda vermiyor bence. sonra telefonu hanıma verdim, bir de bunu dene diye:)

• Yeni aldığım hyundai marka aracımda sözde bu özellik var note 9 dahil bir çok android telefonda denedim görüntü yok, sanırım ülkemizde kısıtlı bu mevzular ama satarken özellikler mevcut.

• beetle26 kullanıcısına yanıt
    apkmirror

• cryptdlg kullanıcısına yanıt
    AKPmirror :)
    Ben 3 yıldır türkiyede aktif olarak kullanuyorum. Apkmirrordan indirebilirsiniz hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Apk ile yükleyerek çalışıyor.

• tandroidman kullanıcısına yanıt
    Android Auto yu APK mirror gibi bir siteden indirin kurun. Uygulamayı açın size bir iki işlem yaptıracak. Daha sonra araç çalışır haldeyken telefonu araca bağlayın. Telefon ekranı zaten otomatik olarak değişir ve bir iki işlem/onay yaptırdıktan sonra AA çalışmaya başlar. Destek yoksa bunlar olmaz. İyi kablo şart. Orjinal samsung kablosu kullanın. İyi kablo kullanmazsanız yine olmaz. Biraz baş ağırtabiliyor ama destek varsa olacaktır. Biz ilk takışımızda olmuştu. Annemim J3 ünde sıkıntı yaratmıştı ama neticede onda da olmuştu. Kısacası araç destekliyorsa bir şekilde olacaktır :)

• Hangi versiyonu indirdiniz?
    4.5.592853
    4.5.592854
    4.5.592857
  • Güncelleme yapmama rağmen yeni arayüz aktif olmadı bende. Sanırım Türkçe dil ile ilgili problem.

• Uzun zamandır kullanırım ancak son versiyon Spotify ile uyumlu değil. Sesli aramalarda önceki versiyonlarında çok güzel çalışan 'şu şarkıyı spotifyda çal' merhaba komutu şimdi çalışmıyor. Ve şarkı çalarken kafasına göre atlamalar yapıyor.

• Hocam kablo çok önemli, ben de note 9u orijinal kablo artı iki kablo ile daha (hızlı şarjı destekliyor, data kablosu olarak kullanılabiliyor) denedim, bir türlü bağlanmadı, sonra anket data kablosunu denedim ( android auto destekleyen onaylı kablo listesinden bir tanesi) sorunsuz bir şekilde kullanıyorum

• 1 yıldır kullanıyorum apk mirror dan indirdim. Keşke Türkiye play store'da da olsa. Araçlarında bağlantı kopması olanlara anker marka kablo öneririm kesinlikle. Kablo çok önemli ara sıra hala kopma oluyor ama büyük ölçüde azaldı.

• ardicli2000 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hafta sonu tekrar deneyeceğim :D

• quote:

Orijinalden alıntı: tandroidman

Teşekkürler hafta sonu tekrar deneyeceğim :D
    Nedir vaziyet oldu mu :)

AA çok güzel bir özellik. 5000 TL istenen navi bedavaya geliyor. Çok da güzel bir multimedya özelliği geliyor.
  • Uzun zamandır kullanıyorum,en son apk indirdim ama bir değişiklik goremedin

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.