Şimdi Ara

Google, Chrome 76’yı kullanıma sundu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
2
Favori
2.390
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Bulut teknolojilerinden arama motoruna bir çok alanda hizmet veren Google’ın Windows platformunda en çok kullanılan tarayıcı konumunda duran tarayıcısı Chrome, bugün yeni bir sürüme geçti. Yeni Chrome güvenlik alanında kayda değer yeniliklerle geliyor.

Adobe, Flash Player’ın fişini çekeli bir hayli zaman olsa da halen bazı web sitelerinde Flash Player’dan faydalanılıyor. Bu nedenle tasarımcı kısmında terk etme hızlı olsa da tarayıcı tarafında Flash Player’ı bir süre daha göreceğiz.

Flash Player yavaş yavaş terk ediliyor

Yine de Google bu süreci hızlandırmak adına tarayıcısında Flash Player’ı bundan sonra varsayılan olarak kapalı olarak bulunduracak. İsteyen kullanıcılar site tercihlerinden terk edilen uygulamayı yine de açabilecek olsa da Chromium yol haritasına göre 2020 sonunda yayınlanacak sürümden sonra bu seçeneği de bulamayabilirsiniz.

Google, Chrome 76’yı kullanıma sundu 

Ek özellikler kısmında ise Progresif Web uygulamarının kurulumunun basitleştirilmesinin yanı sıra web sitelerinin tarayıcının gizli mod’da olup olmasını öğrenebilmesinin bloklandığını görüyoruz. Böylece Chrome kullanıcıları içeriğe erişimi denetlemek için kullanılan bu yöntemden korunmuş olacak.

• Hala Chrome kullanan var mı... Mozilla Firefox varken.

• Saçma mesajlar yazmayın şuraya artık. İsteyen istediğini kullanır. Ben yıllardan beri birçok tarayıcı kullandım ve en iyisinin Chrome olduğuna karar verdim. Adguard reklam engelleme eklentisiyle harika oluyor.

• otomatik dil çevirisi için kullanıyorum !

• quote:

Orijinalden alıntı: Dürüstİnsan

Saçma mesajlar yazmayın şuraya artık. İsteyen istediğini kullanır. Ben yıllardan beri birçok tarayıcı kullandım ve en iyisinin Chrome olduğuna karar verdim. Adguard reklam engelleme eklentisiyle harika oluyor.
    selamlar, bende size bir ekran görüntüsü vereyim reklam engelleyici olarak düşünüyorsanız eğer bence yanılma payınızı gözden geçirin derim, aynı sayfadaki reklramları bir firefox birde chrome dan aldığım görüntüleri karşılaştırın ! ekran görüntülerinde yukarıda sağ üst köşeye bakın bakalım bir fark görebilecek misiniz

Google, Chrome 76’yı kullanıma sunduGoogle, Chrome 76’yı kullanıma sundu

• efec E kullanıcısına yanıt
    Halen Chrome kullanıyorum, tercih meselesi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dreamblue35

selamlar, bende size bir ekran görüntüsü vereyim reklam engelleyici olarak düşünüyorsanız eğer bence yanılma payınızı gözden geçirin derim, aynı sayfadaki reklramları bir firefox birde chrome dan aldığım görüntüleri karşılaştırın ! ekran görüntülerinde yukarıda sağ üst köşeye bakın bakalım bir fark görebilecek misiniz

Alıntıları Göster
    Yalnız şöyle bir şey var bende eskiden 2 tane reklam eklentisi kullanıyordum sonra araştırinca öğrendim ki tek eklenti kullanmak daha verimli. Çünkü çoklu engelleyeciler birbirleriyle çalışabiliyormus. UBlock en iyisi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• dreamblue35 D kullanıcısına yanıt
    Nerede çöp reklam engelleyici varsa kurmuşsun. Bir tane reklam engelleyici yeterlidir. O eklentiler varsaıylan olarak 150 bin yakın blelek tüketiyor. Tarayıcıyı çok yoruyorlar.

Nano adblocker ve Nano defender reklam engelleme uzantılarını kur. Kafanı arkana yasla. İki tarayıcı içinde var. Nano adblocker reklam engelleyici. Nano defender reklam engelleyiciyi kapatın uyarısnı kaldırıyor.
    Nano adblocker ublock origin alt yapısını kullanıyor. Amacı daha düşük sistem kaynağı tüketmek. Nano defender sadece Ublock origin ve Nano adblocker ile çalışıyor. Ublock origin ile çalışması için ince ayar yapman gerekiyor. Ublock origin eskiye göre daha çok kaynak tüketiyor. O yüzden nano adblocker öneriyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drktower -- 1 Ağustos 2019; 15:16:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Drktower

Nerede çöp reklam engelleyici varsa kurmuşsun. Bir tane reklam engelleyici yeterlidir. O eklentiler varsaıylan olarak 150 bin yakın blelek tüketiyor. Tarayıcıyı çok yoruyorlar.

Nano adblocker ve Nano defender reklam engelleme uzantılarını kur. Kafanı arkana yasla. İki tarayıcı içinde var. Nano adblocker reklam engelleyici. Nano defender reklam engelleyiciyi kapatın uyarısnı kaldırıyor.
    Nano adblocker ublock origin alt yapısını kullanıyor. Amacı daha düşük sistem kaynağı tüketmek. Nano defender sadece Ublock origin ve Nano adblocker ile çalışıyor. Ublock origin ile çalışması için ince ayar yapman gerekiyor. Ublock origin eskiye göre daha çok kaynak tüketiyor. O yüzden nano adblocker öneriyorum.
    teşekkürler denemekte fayda var, her nekadar bellek sıkıntım olmasada performans düşüşü istemem

• ddddddddddddddddddddxxx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AE8064E4B -- 12 Temmuz 2020; 21:14:22 >
  • güncellemesi iyi çalışmıyor , macos'da sürekli silip yeniden yüklüyorum
  • Gmail, android ve google drive kullanan için chrome şu haliyle dünyanın yapılmış en güzel tarayıcısıdır. Aksini söyleyenin alnını karışlarım. Ellerim de büyüktür.

• En gözüme çarpan www gözükmemesi oldu.

• Tamam tercih meselesi ama VPN'i için Opera kullanılır mı ya? Google Chrome da proprietary software.
    https://www.gnu.org/proprietary/malware-google.html
    Mozilla Firefox özgür yazılım ve bence en iyi tarayıcı ancak tamamen özgür olabilmek için şuraya bakın:
    https://spyware.neocities.org/guides/firefox.html

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• krom işlemcinin nasını ağlatıyor, firefox ve opera varken..

• Palemoon ve opera.
    Baska web tarayıcısı kullanmaya gerek yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.