Şimdi Ara

DH Android uygulaması gelişmiş arama özelliği ve birçok yeni özellik ile güncellendi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
4.618
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • DH Android uygulaması gelişmiş arama özelliği ve birçok yeni özellik ile güncellendi

DonanımHaber’in Android işletim sistemine sahip cihazlar için özel olarak geliştirilmiş versiyonunu her hafta yeni özellikler ile geliştirmeye, farkedilen hatalarını düzeltmeye ve birçok optimizasyonu sizlere sunmaya gayret ediyoruz. Elastic Search alt yapısı ile baştan aşağı yenilenen yeni arama sistemi, gece modu ile gelen farklı renk modları, forum özelliklerinin platformlar arasında senkronize olması ve dahası son güncellemeler ile sizlere sunduğumuz özellikler arasında yer aldı.

4 farklı renk modu

DH uygulamasına 7 ay önce gece modu desteğini eklemiş ve sizlere sunmuştuk. Sonraki sürümlerde farklı deneyim beklentilerine yanıt bulabilmek adına 2 farklı renk modu daha ekledik ve standart beyaz tema ile birlikte 4 farklı renk modu uygulamaya eklenmiş oldu. Galeride yer alan görsellerde renk modlarından farklı görüntülerini eklemeye çalıştık.

Gelişmiş arama sistemi

Elastic Search alt yapısı kullanarak forumun tüm web sürümlerine entegre ettiğimiz gelişmiş arama özelliklerini Android uygulamasına da hızlıca ekledik. Çok yakında ana sayfaya da yine Elastic Search teknolojilerinden yararlanarak geliştirdiğimiz; haberleri, videoları, galerileri hızlıca bulabilmemizi sağlayacak yeni bir arama sistemini entegre etmiş olacağız. Yine bu özellik de hızlıca hem web sürümlerinde hem de Android uygulamasında yer alacak. 

Taslakların kaydedilmesi

Forumda herhangi bir konuya veya ana sayfa haberlerlerine mesaj yazdığınızda otomatik olarak taslaklara kaydedilir ve sonrasında taslaklardan mesajınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Farklı konulardaki taslaklar, ilgili başlıklar ile taslaklar altında saklanır. Artık bu taslaklara Android uygulamasından da erişebilmek veya Android’den taslak olarak kaydolmuş bir mesaja diğer web sürümlerinden devam edip (tam tersi senaryo da olabilir) gönderebileceksiniz.

Bunların dışında video indirmelerini baştan sona yeniledik. Artık çok daha işlevsel ve kusursuz çalışıyor. İndirmeye kaldığın yerden devam etme, farklı video çözünürlüklerinde indirme yapabilme gibi özellikler sistemde yer alıyor. Ayrıca forumda paylaşılan sosyal medya linkleri, video bağlantıları ve dış site adresleri özel bir tasarım ile görülebiliyor. Bu sayede bağlantıya tıklamaya gerek kalmadan ayrıntıları hızlıca görebilmek mümkün hale geldi. 

iOS uygulaması ne durumda?

DH uygulamasının iOS versiyonunu Swift ile yeniden yazmaya devam ediyoruz. Bu konuda işin asıl büyük kısmı olan forumun yeniden yazılması tamamlandı ve hataların düzeltilmesi devam ediyor. Bayramdan önce veya bir ihtimal sonrasında yeni haliyle iOS uygulamasının da güncel versiyonunu yayınlamış olacağız. Sonrasında iOS sürümü de yeni özellikler eklenerek düzenli güncellemeler ile karşınızda olacak.

Yaşadığınız ve çözüm bulunmadığını düşündüğünüz tüm problemleri, eklenmesini istediğiniz özellikleri veya kullanıcı deneyimi adına geliştirilmesini beklediğiniz durumları cihaz marka ve modelini de belirterek hem Android hem de iOS için yorumlarda iletebilirsiniz.

DH Android uygulaması için buraya tıklayın.

DH iOS uygulaması için buraya tıklayın.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    DH Android uygulaması Temmuz 2019 Güncellemesi

• Ne koni bakımından.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Brawo çok başarılı..
    Yuvamızı seviyoruz.

• Üyeler de güncellenir inşallah.

• Özel mesaj göndermek istediğimde telefonunuzu kaydedin uyarısı veriyor.Ama telefonumu kaydetmek için link yok.O yüzden gelen özel mesajlara cevap veremiyorum.

• Uygulama gayet güzel. Yeni renkler hoş olmuş.

• eski android telefonlarına
    sistem dosyalarını silme komutu yolladığı iddia ediliyor

özetle yakında telefonunuzu
    fabrika ayarlarına bile geri getiremeyeceksiniz ona göre !

• iOS uygulamanız vitaminsiz, Mesut Çevik’e söyleyin yardımcı olsun. Bildirim işini çözemediniz gitti. Favorilerdeki konunun bildirim ayarı kapalı olduğu halde bildirim geliyor. Bildirimi silemiyorsunuz da. İkinci el forumunda dolaşmak işkence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NightmarE_6 -- 31 Temmuz 2019; 19:52:46 >
  • Reklam güncellemesi gelir diye korkuyorum :D

• Aynı sorunu bende yaşıyorum eğer çözüm bulursan bana da haber verir misin

• Aynı sorunu bende yaşıyorum çözüm bulursanız bana da haber verir misiniz

• Özel mesaj göndermek istediğim de telefonunuzu kaydedin uyarısı veriyor
    Ama telefon numaramı nasıl veya nereden kaydedeceğim mi bilmiyorum
    Bu yüzden gelen özel mesajlara cevap veremiyorum

• iOS güncellemesini merakla bekliyorum 😊 şimdiden ellerinize sağlık

• Renk ozelligini zaten kullaniyordum.Favorim gun batimi kesinlikle

• Web Sitesi üzerinden kayıt yapın.

Kolay Gelsin.

• Nasıl yani hocam ne ile gönderilip silinecekmiş bu dosyalar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: musket

Özel mesaj göndermek istediğimde telefonunuzu kaydedin uyarısı veriyor.Ama telefonumu kaydetmek için link yok.O yüzden gelen özel mesajlara cevap veremiyorum.
    Desktop sürüm ile ayarlar>profil ayarları>üyelik durumu kısmından numaranızı ekleyip gsm onayı yapabilirsiniz.
  • Ara ara kullanmaya çalışıyorum ama çok problem yaşıyorum. Bildirim gelir göremeyiz, mesaj yollamaya çalışırız yollayamayız. Sebep : "Bir hata oluştu" gibisinden uyarı.

• 4 renk modu haftalardır vardı saten

• Merhabalar web sitenizde facebook ile giris yapiyorum ama mobil ios uygulamasinda yapamiyorum guvenlik sebebi felan diyor ne yapmam gerek

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.