Şimdi Ara

Apple, Google'ın iOS'ta bulduğu güvenlik açıklarından birini henüz kapatmadı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.171
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Apple, Google'ın iOS'ta bulduğu güvenlik açıklarından birini henüz kapatmadı
    Google'ın güvenlik açıklarını bulmakla görevli olan Project Zero adlı oluşumu, Apple'ın iOS işletim sisteminde altı güvenlik açığı bulduğunu açıkladı. Şirket, yaptığı güncellemelerle bu güvenlik açıklarından beşini kapatırken, birini ise henüz kapatmış değil.

Kötü niyetli kod çalıştırılabiliyor

Project Zero araştırmacıları tarafından keşfedilen altı iOS güvenlik açığından beşi, Apple'ın geçen hafta gönderdiği iOS 12.4 güncellemesiyle düzeltildi. Güvenlik araştırmacılarının tespit ettiği altı güvenlik açığının tamamının “etkileşimsiz” olduğu açıklandı. Bu da kullanıcıdan herhangi bir etkileşim gerektirmeden çalışabilecekleri anlamına geliyor.
    Apple, Google'ın iOS'ta bulduğu güvenlik açıklarından birini henüz kapatmadı
    Yapılan açıklamalara göre güvenlik açıklarının dördü iMessage istemcisinden kaynaklanıyor. Biri henüz açıklanmayan bu dört açık,  cihaza kötü niyetli kod içeren bir mesaj göndermek için kullanılabiliyor ve mesaj kullanıcı tarafından açılır açılmaz çalışabiliyor. Diğer iki güvenlik açığının ise belleğin kötüye kullanımı ile ilgili olduğu belirtilmiş. Apple güncelleme yayınlayana kadar, bir güvenlik açığının detayları ise paylaşılmayacak.

• https://support.apple.com/en-us/HT210346

ben 19 tane fix saydım

bir tanesini halledemediklerine göre demek ki baba bir şey olsa gerek.
  • Kurdun elmadan çıkması için açık bırakmıştır.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.