Şimdi Ara

Hem yakışıklı hem donanımlı | MSI PS63 Modern incelemesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.768
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    MSI dendiği zaman çoğumuzun aklına oyuncu sınıfı dizüstü bilgisyarlar geliyor belki ama şirket iki yıldır profesyonelleri hedef alan, içerik üretimine yönelik bilgisayarlar da geliştiriyor. Prestige serisi altında toplanan modellerin belki de en yakışıklısı olan MSI PS63 Modern'i inceledik. Eğer bu bilgisayar ultrabook ise, ultrabook olarak bildiğimiz modeller ne? 

• KISACA BERBAT! Neden mi iste :

Wifi6 ( AX ) ozelligi yoktur :/ sadece AC desteklemektedir :/

Icerik uretenlere deniliyor BASTAN YALAN UYDURMACA KANDIRMACA!
    En basta ekranin Adobe RGB %100 degil yani kaliteli ciktilar icin Adobe RGB %100 e yakin olmalidir. sRGB in %100 olmasi bile pek bir anlam ifade etmiyor ki Erdi ye gore sRGB %97 de kalmis! Hatta daha da ileriyle gidilip daha fazla renk gammutu renk paleti iceren DCI-P3 uzerinden de ele alinmasi gerekiyordu.

Harici cihazlara baglantida HDMI bir yere kadar lakin Thunderbolt 3.0 olmamasi yani basit usb 3.1 gen1 li usb type-c olmasi ustelik sadece 1 tane var.

Display Port bari olsaydi o da yok ...

Ekrani mat olmasi guzel ama 4K bile degil. 3K olasymis diyor Erdi lakin 15,6" ekranda 3K 2K ekranlara uygun icerik bulanik gosterildiginden pek hos karsilanmiyor...

Ekran renk derinligindne hic bahsedilmemis anlasilan en iyimser 8 bit liktir . Ama Turkiye de bazi son cikan notebook larda 6 bit lik renk derinligi de vardir ki OHA ! derim ...

Renk derinligi hic olmazsa 8+2 FRC li 10 bit olsaymis ( gercek 10 bit olsaydi elbette daha da ote ideali olacakti ) .

Parlaklik 250 NITS civarinda olmasi da hayal kirikligidir beklenmediktir! En az 400 Nits olmasi gerekirdi Erdi in dedigi gibi ...

Islemcisi U serisi yani dusuk guc tuketimli odaklidir . Icerik odaklilarda H serisi olsaymis!

Ekran karti da Max-Q icerikler icin ideal sayilabilir Max-Q ler de bir tur dusuk guc tuketimli gpu lardir performansi da grafik olar Max-Q olmayanlara gore ciddi farkliliklari olacaktir :) ...

Dahili depolama birimi cok vasat ! : Okuma hizi en az 3 kat hizli olmasi gerekiyordu yazma hizi da en az 5 kat ! Yazma hizi cok berbat! ...

Icerik odakli alinacaksa tavsiyem

Lenovo X1 Extereme 2019 2. Gen olani yani 2. jenerasyon 2019 modeli. Kasasinda karbonfiber dokusu vardir oradan anlasilmaktadir gecen yilki ile karsilastirilmasin aman dikkat edin derim . Ekran opsiyonu da artik MAT 4K Dolby Vision 500 Nits parlaklik degerinde ustelik mat ekran ( aslinda 400 Nit ortalama ) OLED li 4K modeli de var sahsen onermem uzun omurlu olmayacaktir :/ Ayni sekilde istenirse FULL HD lisi de var...

Lenovo da HDR10 icerikleri de oynatmaktadir. Haberdeki MSI de olsa olsa HDR denen sey 8 bit renk derinligidir.

Thunderbold 3.0 Lenovo da var ustelik 2 tane! Islemcisi de H serisi ve cesit cesit modellerde.

Sivi dokulmelerine karsi saglam askeri standartlarin bircoguna sahip. Saglamdir da ...

Kamerasinda fiziksel olarak mekanik acma kapama da vardir.

Tam boy SD kart yuvasi da vardir. MSI de micro SD :/ ...
    https://www.lenovo.com/us/en/laptops/thinkpad/thinkpad-x/X1-Extreme-Gen-2/p/22TP2TXX1E2

Degisen zamanlarda saglam indirim kodlarini da girebilirsiniz.

Az once rastgele ufak bir arastirma ile suan icin %5 indirim kodu sudur : EXTRA5

Elbette daha yuksek yuzdede veya belli bir tutarda indirim kuponlari da vardir . Orasini artik siz kendiniz bulacaksiniz :) ...

Karar sizindir .
  • bu tarz pahalı ürünlerin incelemsini izlemeden önce fiyatına bakarım sonra izlerim piyasada 14.000 tl civarı olduğunu gördüm ve videoyu kapatmaya karar verdim . 15 dakikam boşa gitmesin

• KISACA BERBAT! Neden mi iste :

Wifi6 ( AX ) ozelligi yoktur :/ sadece AC desteklemektedir :/

Icerik uretenlere deniliyor BASTAN YALAN UYDURMACA KANDIRMACA!
    En basta ekranin Adobe RGB %100 degil yani kaliteli ciktilar icin Adobe RGB %100 e yakin olmalidir. sRGB in %100 olmasi bile pek bir anlam ifade etmiyor ki Erdi ye gore sRGB %97 de kalmis! Hatta daha da ileriyle gidilip daha fazla renk gammutu renk paleti iceren DCI-P3 uzerinden de ele alinmasi gerekiyordu.

Harici cihazlara baglantida HDMI bir yere kadar lakin Thunderbolt 3.0 olmamasi yani basit usb 3.1 gen1 li usb type-c olmasi ustelik sadece 1 tane var.

Display Port bari olsaydi o da yok ...

Ekrani mat olmasi guzel ama 4K bile degil. 3K olasymis diyor Erdi lakin 15,6" ekranda 3K 2K ekranlara uygun icerik bulanik gosterildiginden pek hos karsilanmiyor...

Ekran renk derinligindne hic bahsedilmemis anlasilan en iyimser 8 bit liktir . Ama Turkiye de bazi son cikan notebook larda 6 bit lik renk derinligi de vardir ki OHA ! derim ...

Renk derinligi hic olmazsa 8+2 FRC li 10 bit olsaymis ( gercek 10 bit olsaydi elbette daha da ote ideali olacakti ) .

Parlaklik 250 NITS civarinda olmasi da hayal kirikligidir beklenmediktir! En az 400 Nits olmasi gerekirdi Erdi in dedigi gibi ...

Islemcisi U serisi yani dusuk guc tuketimli odaklidir . Icerik odaklilarda H serisi olsaymis!

Ekran karti da Max-Q icerikler icin ideal sayilabilir Max-Q ler de bir tur dusuk guc tuketimli gpu lardir performansi da grafik olar Max-Q olmayanlara gore ciddi farkliliklari olacaktir :) ...

Dahili depolama birimi cok vasat ! : Okuma hizi en az 3 kat hizli olmasi gerekiyordu yazma hizi da en az 5 kat ! Yazma hizi cok berbat! ...

Icerik odakli alinacaksa tavsiyem

Lenovo X1 Extereme 2019 2. Gen olani yani 2. jenerasyon 2019 modeli. Kasasinda karbonfiber dokusu vardir oradan anlasilmaktadir gecen yilki ile karsilastirilmasin aman dikkat edin derim . Ekran opsiyonu da artik MAT 4K Dolby Vision 500 Nits parlaklik degerinde ustelik mat ekran ( aslinda 400 Nit ortalama ) OLED li 4K modeli de var sahsen onermem uzun omurlu olmayacaktir :/ Ayni sekilde istenirse FULL HD lisi de var...

Lenovo da HDR10 icerikleri de oynatmaktadir. Haberdeki MSI de olsa olsa HDR denen sey 8 bit renk derinligidir.

Thunderbold 3.0 Lenovo da var ustelik 2 tane! Islemcisi de H serisi ve cesit cesit modellerde.

Sivi dokulmelerine karsi saglam askeri standartlarin bircoguna sahip. Saglamdir da ...

Kamerasinda fiziksel olarak mekanik acma kapama da vardir.

Tam boy SD kart yuvasi da vardir. MSI de micro SD :/ ...
    https://www.lenovo.com/us/en/laptops/thinkpad/thinkpad-x/X1-Extreme-Gen-2/p/22TP2TXX1E2

Degisen zamanlarda saglam indirim kodlarini da girebilirsiniz.

Az once rastgele ufak bir arastirma ile suan icin %5 indirim kodu sudur : EXTRA5

Elbette daha yuksek yuzdede veya belli bir tutarda indirim kuponlari da vardir . Orasini artik siz kendiniz bulacaksiniz :) ...

Karar sizindir .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smart1978 -- 31 Temmuz 2019; 15:50:16 >

• Bir önceki mesajda kıyaslama için örnek verilen Lenovo X1 Extereme 2019 2. Gen'in yurtdışı başlangıç fiyatı, videodaki üründen tam 1400-1500 dolar daha yüksek.

• Araba alırmış gibi bilgisayar telefon alacağız.

• Çok pahalı ekonomimiz çökmüş firmaların şucu diğil bu eski modelini alanlar ekran berbat demişlerdi bu nasıldır bilmiyorum

• DH Misafiri D kullanıcısına yanıt
    DH kullanicilari indirim kuponlari da bilir kullanir

O fiyatlardan ciddi oranda indirimlisini alabileceksiniz

EXTRA5 kupon kodu %5 indiriyor. Eminim daha yuksek oranlarda ve meblaglarda da indirim kodlari vardir. Guncel olanlari bulmak kolaydir :) Google Amca.

Harbi indirimlileri de vardir onlarda da VPN vs ile olmaktadir .

Amerikan adresine teslim olacaktir her kosulda.

Avrupa fiyatlari her marka model iicn gozu kapali daha da pahali olacaktir .

Haberdeki cihaz aslinda ici bos.
  • Fiyatı 12.000 seviyesinde olsa daha iyi olurmuş

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • boşa izlemeye gerek yok.

• smart1978 kullanıcısına yanıt
    Lenovo x1 2500 dolar bu 1500 dolar. Yorum yapmadan önce düşünün azıcık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Johan Elmander kullanıcısına yanıt
    Haberdeki 8. Nesil intel işlemci Lenovo daki 9. Nesil.

Hiçbirşey yok güncel olma babında sadece ekran kartı güncel. Geri kalanları çok eski çok vasat ve çok eksik.

Lenovo daki dop dolu ve güncel hem de daha da hızlı ve üstün.

Fiyatlarına aldanma kupon vs ile ciddî indirimler veriyor.

Kuponlar var .

Lenovo un gen 1 en düşük modeline bakarsan bile haberdeki msi laptoptan çok daha üstündür.

Kısacası 1500 dolarlık bir cihaz değildir msi inki .

Bunu ifade etmek istedim. Bedeli en fazla 6 bin tl derim .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • System Lord S kullanıcısına yanıt
    En azından internet paketimiz gitmemiş olur👍

• Bir haftadır kullanıyorum. Bana göre en büyük eksikliği hoparlörleri. En azından daha önce kullandığım ASUS FX502VE gibi üst tarafta olsa daha iyi olurmuş. Önceliğim iş değil oyun olsaydı Stealth GS65 alırdım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ulan Musk

Bir haftadır kullanıyorum. Bana göre en büyük eksikliği hoparlörleri. En azından daha önce kullandığım ASUS FX502VE gibi üst tarafta olsa daha iyi olurmuş. Önceliğim iş değil oyun olsaydı Stealth GS65 alırdım.
    Merhaba, ben de almayı düşünüyorum, cihaz nasıl memnun musunuz? Boştayken fanlar çalışıyor mu? Ses kalitesi, görüntü kalitesi nasıl? Almaya değer mi sizce? Teşekkürler...
  • Fanlar her zaman aktif. Ama boştayken fan sesi ancak gecenin sessizliğinde falan duyulur. Benim için coil whine olmaması fan sesinden çok daha önemli ve bu cihazda coil whine yok. Görüntü kalitesi ve renk üretimi gayet iyi. Hoparlör kalitesi bu cihaza yakışmamış. Harici bir hoparlör veya kulaklık kullanacaksanız problem olmayacaktır. Pil süresi igpu ile 16 saate kadar gidiyor. Sizin için sadece ses ve görüntü kalitesi önemli ise HP Elitebook 755 G5 modelini de değerlendirin. İş yerine 7 adet aldırmıştım. Fiyatı çok daha aşağıda olmasına rağmen ses kalitesi bu cihazdan daha iyi.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.