Şimdi Ara

Nokia 220 4G ve Nokia 105 telefonları duyuruldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.739
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Bugün akıllı telefon pazarı sürekli gündemde olsa da standart işletim sistemli telefonlar halen büyük ilgi görüyor. Başta gelişmekte olan ülke pazarları olmak üzere sadece arama ve mesaj atma için telefon kullanan herkes bu modellerin arayışı içerisinde.

Nokia 220 4G ve Nokia 105 fiyatı

Standart işletim sistemli telefonlarda hakimiyet halen Nokia markasında. Bağımsız olduğu dönemlerden Microsoft bünyesine geçtiği ve sonrasında HMD Global tarafından satın alındığı döneme kadar Nokia markası hakimiyetini kimseye bırakmadı.

Firma yeni telefonlarla bu pazarı hareketlendirmeye devam ediyor. Son olarak Nokia 220 4G ve Nokia 105 adında iki yeni telefon duyuruldu. Her iki telefonda önceki nesle göre bir tık daha iyi özelliklerle donatılmış.

Ayrıca Bkz.Street View programından Google’a yine ceza

Nokia 220 4G modeli 2G veya 3G cihazından 4G altyapısına ucuz bir geçiş arayanlara hitap ediyor. İnternet gezintisi yapabilmeniz yanında Facebook gibi uygulamalara ve HD ses aramasına erişebiliyorsunuz.

Bataryası günlerce idare edebilen telefonun renkli ekranında modern Yılan oyunu da sunuluyor. Nokia 220 4G modeli 44$ fiyat etiketi ile Ağustos ortasında piyasaya sürülecek.

Nokia 105 ise FM radyo ve LED fener ile öne çıkıyor. Yine uzun kullanım süresi ve renkli ekran mevcut. Fiyatı ise 15$ gibi pek çok pazarda rekabetçi olacak seviyede. Şimdilik hangi ülkelerde satışa çıkacağı açıklanmadı.

• İşletim sistemi Kai OS olsaydı daha iyi olurdu.

• Bu telefonlar gerçek bir nostalji yaşatıyor, 20 sene öncesine götürüyor insanı... Aslında yedek telefon/yaşlılara yönelik telefon fikri fena değil fakat en azından bari bir whatsup da çalışsa bazılarımız ana telefon olarak bile kullanabilir bu modelleri.

Asıl dileğim matrixteki modelin düzgün bir akıllı telefon versiyonunu yapmalarıydı ama hem yapamadılar hem de çok pahalıydı. Biraz teknolojiden biraz da fiyattan ayarlama yapsalar çok da güzel alırız valla

Edit: Merakımdan baktım, 3 gün önce yeni 8110'a whatsup desteği gelmiş resmen içime doğmuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibo-wan -- 25 Temmuz 2019; 21:48:12 >
  • Şunu azıcık daha şık yapsalar olmucak sabun kalıbı gibi tamam plastik olsun ama azıcık stil kat.

• Bizde 500 liradan satılır herhalde

• Güzel
  • 15 dolara telefon mu olur? Bizde vergisi bile misli ile fazla.

• 44 usdye al +1500tl kayıt parası öde:) boyle seyler olsa olsa turkiyede olur:)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • whatsapp olsa şu telefonlar iş yapar aslında.
    face, whatsapp hatta belki instagram

• aynen, Kai OS olsaydi en azindan Whatsapp kurulurdu. Bu arada genel icin Whatsup degil, Whatsapp :)

• neden türkiyeye gelmiyor

• Bizde 500 tl olur.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Türkiyeye uygun fiyatla gelirse aile büyüklerine alınabilir bir telefon.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Neden bu tür telefonları üretemiyorlar halen bir ihtiyaç gerçekten Nokia yi tebrik ederim

Ayrıca şunların renksiz ekranını çıkarıp bunlara 3000 3500 mah batarya ekleyip şarjını da 15 20 güne çıkarmıyorlar diye düşünmüyor değilim
    Renksiz ekran ve 3500 mah 15 20 gün sarji giden bir telefon bir çok kullanıcı tarafından tercih edilip gayet güzel satış rakamlarına ulaşabilir diye tahmin ediyorum zaten bir.ozeklligi yok hesap makinası gibi telefon koy arkaya boydan boya bir 3500 4000 mah pil olsun bitsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ibo-wan kullanıcısına yanıt
    Nokia x2-00 da vardı Whatsappı. Google maps halen çalışıyor hatta 360 derece sokak görünümü bile var.

• Bazı arkadaşlar kaios olsaydı demiş hic kullanmadım yorum yapmayacağım ama Nokia S40v6 java yazılımı tercih etse bence daha iyi olur. Nedeni x2-00 cihazım ile whatsapp google maps galeriden foto düzenleme ttpod music player opera ile sarkı ve video indirme internet paylasımı otg destegi(dosya kopyalamada var)mp4 video izleme,bence en çok geliştirdikleri yazılımdı 2 mb ram cpu size yetersiz gelsede hepsini yapıyor bence javaya tekrar şans vermeleri gerek az güç çok iştir java ama dili farklıdır.https://forum.donanimhaber.com/eski-nokia-cihazlarin-az-bilinen-ozellikleri--138146718 buradan diğer özelliklere bakalirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: AL3lMA

Neden bu tür telefonları üretemiyorlar halen bir ihtiyaç gerçekten Nokia yi tebrik ederim

Ayrıca şunların renksiz ekranını çıkarıp bunlara 3000 3500 mah batarya ekleyip şarjını da 15 20 güne çıkarmıyorlar diye düşünmüyor değilim
    Renksiz ekran ve 3500 mah 15 20 gün sarji giden bir telefon bir çok kullanıcı tarafından tercih edilip gayet güzel satış rakamlarına ulaşabilir diye tahmin ediyorum zaten bir.ozeklligi yok hesap makinası gibi telefon koy arkaya boydan boya bir 3500 4000 mah pil olsun bitsin
    NOKİA TUŞLU TELEFONLA İNTERNET PAYLAŞIMI YAPILABİLECEĞİNİ BİLİYOR MUYDUNUZ ?
    https://forum.donanimhaber.com/eski-nokia-cihazlarin-az-bilinen-ozellikleri--138146718
    LÜTFEN KONUYA GÖZ ATIN

• andires42 A kullanıcısına yanıt
    Bilmiyordum sağol üstad, vay be, ne güzel telefonlardı dimi ya
  • ibo-wan kullanıcısına yanıt
    Ben halen 6300 kullanıyorum whatsapp instagram vs uygulamalarıda 3g li tablet var onunla idare edeceğim yeni telefon alana kadar

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.