Şimdi Ara

WhatsApp uygulaması KaiOS platformuna geldi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
1.970
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Standart işletim sistemli telefonları biraz daha akıllı telefonlara yakınlaştırmak için geliştirilen ve Google’ın önemli yatırımlar yaptığı KaiOS platformu önemli bir desteğe daha kavuşuyor.

WhatsApp KaiOS neler sunuyor?

Facebook ve KaiOS iş birliği ile geliştirilen WhatsApp uygulaması 256MB ve üzeri RAM barındıran telefonlarla uyumlu. Bununla birlikte uygulama mağazası desteği sunan KaiOS versiyonları gerekiyor.

Ayrıca Bkz.It’s Always Sunny in Philadelphia oyunu indirmeye sunuldu

WhatsApp KaiOS sürümü uçtan uca şifreleme sunuyor, mesajlaşma ve sesli görüşme yapılabiliyor. Bununla birlikte bu tür telefonlarda ön kamera genelde olmadığı için görüntülü görüşme mevcut değil.

WhatsApp KaiOS sürümü ilk etapta Hindistan’da piyasaya çıkan JioPhone modelinde test edilmişti. Test sonrasında uygulama uyumlu olan diğer KaiOS cihazları için de indirmeye sunuldu.

KaiOS platformu hali hazırda 100 milyondan fazla kullanıcıya sahip. Asya ülkeleri başta olmak üzere ABD’de de ilgi görüyor. Bununla birlikte henüz geliştiricilerin tam anlamıyla desteği var diyemeyiz. Akıllı telefonlara yaklaşabilmesi için önemli uygulamaların platforma uyarlanması gerekiyor.

• Web tabanli upload ve download hiziniz surekli iyi ve aktif olmasi gerekir. Kota derdi de olmamasi gerek ozellikle GSM cihazlarinda. Upload olunca zaten her turlu sorunlu ...

Internet tabanli seyler daha fazla pil tuketir. Akicilik bulut tabanli mobil OS olmasi ile genelde pek bir esprisi de kalmamistir bilhassa Turkiye icin.

• Güzel.Android ve iOS kullanma zorunluluğu bu sayede ortadan kalktı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-37A42C87E -- 23 Temmuz 2019; 16:52:53 >
  • Windows mobile den ne diye çektiler. 2 gb ram snapdragon 800 işlemcili 930 whatsapp ı kaldırmıyor mu?

??

• Şu an satın alabileceğimiz uygun KaiOS telefon var mı yoksa yine uygun Android cihazlar avantajlı mı kalıyor ülkemizde?

• quote:

Orijinalden alıntı: kaazto28

Windows mobile den ne diye çektiler. 2 gb ram snapdragon 800 işlemcili 930 whatsapp ı kaldırmıyor mu?

??
    Mesele kaldırmamasi değil ki. Microsoft bile kendi telefonlarına desteği kesti. WhatsApp da Windows Mobile taraginda zaman ve uğraş harcamak istemedi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Microsoft'un halt yemesi hocam.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rachsuchtig

Mesele kaldırmamasi değil ki. Microsoft bile kendi telefonlarına desteği kesti. WhatsApp da Windows Mobile taraginda zaman ve uğraş harcamak istemedi.

Alıntıları Göster
    Tamam hocam eyvallah da bari, mağazadan kaldırmasınlar ve bir daha çalışmayacak demesinler. Destek sunmasınlar ekstra ozellik vermesinler, öylece kalsın. Ben bu şekilde kullanıyorum 930 u bana yetiyor.
    WhatsApp bu şekilde kalmasının ne zararı var?

• Whippoorwill kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam. Bari şu telefonların bi kilidi mi var ne onu açsınlar bari android kuralım şu telefona onu da yapmazlar. Mecbur 31 aralık a kadar kullanacam.

• kaazto28 K kullanıcısına yanıt
    Siz en vefalı kullanıcılardan birisiniz.

Gemiyi terk etme vakti geldi bence. Lumia 930 çok şık ve güzel bir cihaz. İkinci cihaz olarak gayet güzel iş görür. Zaten fotoğraf çekimine diyecek yok.

• Whippoorwill kullanıcısına yanıt
    Hocam vefadan değil fakirlikten
    Yapım itibariyle alıştığım bir şeyden başka bir şeye geçince çok sıkıntı yaşıyorum. Windows un arayuzu benim hoşuma gidiyor. Sade. Telefonda benim hayatımı kolaylaştıracak bir şey göremiyorum. Ha şuan belki gerektirecek bi durumum yok ondan olabilir.
    Ben ios a o kadar para vermem. İlerde verirsem en fazla 2000 veririm. Neyse hayırlısı. Birde şu whatsapp sohbet geçmişini platformlar arası aktarma yokmuş. 3. Parti yazılımlar varmış ona da ben güvenmem. Word e aktarma varmış onda da resimler çıkmıyor. Bakalım hayırlısı...
    930 un en büyük sıkıntısı bataryası dayanmıyor. Ama kamerası için saklayacam.

• quote:

Orijinalden alıntı: kaazto28

Tamam hocam eyvallah da bari, mağazadan kaldırmasınlar ve bir daha çalışmayacak demesinler. Destek sunmasınlar ekstra ozellik vermesinler, öylece kalsın. Ben bu şekilde kullanıyorum 930 u bana yetiyor.
    WhatsApp bu şekilde kalmasının ne zararı var?

Alıntıları Göster
    Sürekli üzerinde çalışmalar yapma zorunda kalırlar çünkü güvenlik açıkları keşfedilecek onları kapatmak için çalışacaklar onu istemediler galiba

• KaiOS'u yakından takip ediyorum ve beklediğim yönde ilerleme gösteriyorlar. Birkaç uygulama desteği daha gelirse bu tarz bir telefona dönmeyi düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugurcankorkmaz -- 24 Temmuz 2019; 9:31:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-37A42C87E

Güzel.Android ve iOS kullanma zorunluluğu bu sayede ortadan kalktı.
    Herkes de KaiOS’i bekliyordu :)

• bi tizen e (galaxy watch) getiremediler gitti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cumur -- 24 Temmuz 2019; 16:7:20 >
  • Biri Kaios için emulatör yazsın da telefonlarımızda 2 whatsapp kullanalım

• Fotoğraf atmayı eklememişler hep bir yerlerden kısıyorlar ki Android ios kazansın diye

• cumur C kullanıcısına yanıt
    Saat üzerinden yazı yazmaya kimsenin niyeti olduğunu sanmıyorum, ayrıyeten halihazırda zaten tüm mesaj/telefon uyarılarını veriyor saatler
  • Hocam ekran büyüklüğü ve kalavyeyi ne yapacaksın?

• Yusuf_Ozkan kullanıcısına yanıt
    Biraz BlackBerry tarzi olmasini isterdim. Yani ne cok kucuk ne fazla buyuk.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.