Şimdi Ara

Hideo Kojima'dan battle royale oyunlarına ilginç eleştiri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
2.308
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hideo Kojima'dan battle royale oyunlarına ilginç eleştiri

Hideo Kojima'nın merakla beklenen yeni oyunu Death Stranding, önümüzdeki kasım ayında nihayet oyunseverlerle buluşuyor. Death Stranding ile ilgili geçtiğimiz günlerde Comic-Con'da bir panel düzenleyen Kojima, konuşmalarında bazı ilginç ifadelere yer verdi. Ünlü oyun yapımcısı, son zamanların popüler oyun türü battle royale'den pek haz etmiyor gibi.

The Hollywodd Reporter'dan Patrick Shanley'in haberine göre Hideo Kojima,"Para kazanmanın en kolay yolu, herkesin bir adada birbirini vurmaya çalıştığı bir oyun yapmak. Ben ise bunu yapmak istemiyorum." ifadelerini kullanmış. Kojima'nın bu sözlerinden sonra Comic-Con'daki kalabalıtan yoğun alkış aldığı belirtiliyor.

Hideo Kojima bildiğiniz gibi oyunlarında hikayeye çok fazla önem veren bir yapımcı. Battle royale tarzı oyunların Kojima'nın kişiliğiyle uyuşmadığı söylenebilir. Bu konuyla ilgili de bazı açıklamalar yapan Kojima,"Yeni ve farklı bir şeyler yaratmanın, oyunculara daha önce tatmadıkları türden duygular yaşatmanın peşindeyim. Tüketirken sindirmenizin zor olacağı bir şeyler yapmak istiyorum." ifadelerini kullandı.

Ayrıca Bkz.Death Stranding'in çıkış tarihi açıklandı: İşte 9 dakikalık fragman

Hideo Kojima'nın heyecanla beklenen bilim kurgu temalı yeni oyunu Death Stranding, 8 Kasım 2019'da piyasaya sürülecek. Kojima, Death Stranding'de Norman Reedus, Mads Mikkelsen, Lea Seydoux, Margaret Qualley, Guillerme Del Toro gibi Hollywood'un ünlü isimleriyle birlikte çalıştı.  

• Bir FPS ya da TPS oyun alıyorsanız. Önce bakın:

Steam pazarında itemleri satılıyor mu? Satılıyorsa:

1- Yapımcısı paracıdır. Oyuncuyu hiç düşünmez.
    2- Sadece yeni itemler eklemeye(para kazanmaya yönelik güncelleme gelir) buglar, geliştirmeler 2. plana atılır.
    3- Mantar gibi hileci ürer. Oyunda paralı item kazanma yolu olduğundan pazarsız bir oyuna kıyasla 5 kat daha hızlı ortaya çıkan ve onların 10 katı kadar hileci popülasyonu olur.
    4- Kitle seviyesi düşer, küfürler havada uçuşur. Biatçı beyinsiz bir kitlede oluşur, eleştireni sinir eder.
    5- Oyun geriler oyuncu sayısı çakılır ise de yapımcı denen yaratık geliştirmeyi bırakır, serverlar kapanır, oyunda optimizasyon sorunları artar. Nihayetinde belkide önce free to play hemen akabinde pay to win'e dönüşür. Son vurgun için.
    6- Oyunu oynayan kalmaz, oyun oynanamaz hale gelir. Siz de verdiğiniz para karşılığında bol bol stres tatmış olursunuz.
    Haklı ve doğrusunu yapıyor. Doğrusunu yapıyor olmasa belki yine oyunları biliniyor olurdu ama kimse Hideo Kojima adını bu denli duymuş olmazdı.

Hideo Kojima başka şirketler altında çalışırken bile işine değer verdi ve kendi ismini yarattı; ve Kojima Productions günlerine de o ismi sayesinde geldi. O Battle Royal oyunlarını yapan şirketlerden Kojima gibi adamlar çıkmaz; çünkü orada çalışan adamlar işine değil aldığı paraya değer verir; bir hayal kurup peşinden gidecek yüreğe sahip insanlar değiller; patron ne derse eğer başını yapar; patron da paradan başka bir şey düşünmez çünkü o şirketlerin patronları oyuncu değil, iş adamlarıdır.
  • Süper kahraman filmlerini eleştirmek gibi. Entertainment sektörü zaten para üstüne kurulu.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bir FPS ya da TPS oyun alıyorsanız. Önce bakın:

2- Sadece yeni itemler eklemeye(para kazanmaya yönelik güncelleme gelir) buglar, geliştirmeler 2. plana atılır.
    3- Mantar gibi hileci ürer. Oyunda paralı item kazanma yolu olduğundan pazarsız bir oyuna kıyasla 5 kat daha hızlı ortaya çıkan ve onların 10 katı kadar hileci popülasyonu olur.
    4- Kitle seviyesi düşer, küfürler havada uçuşur. Biatçı beyinsiz bir kitlede oluşur, eleştireni sinir eder.
    5- Oyun geriler oyuncu sayısı çakılır ise de yapımcı denen yaratık geliştirmeyi bırakır, serverlar kapanır, oyunda optimizasyon sorunları artar. Nihayetinde belkide önce free to play hemen akabinde pay to win'e dönüşür. Son vurgun için.
    6- Oyunu oynayan kalmaz, oyun oynanamaz hale gelir. Siz de verdiğiniz para karşılığında bol bol stres tatmış olursunuz.

• cıkarmış masaya vurmuş reis

• adam barış özcana benziyor

• Yaptığın oyunlar kaliteli ona lafımız yok fakat çok ötme. Kendi işine bak. Oyunun reklamı için çabalar boşa. Alan yine alacak. Boş yapma tipini sevdiğiminin... ... ........

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: al-ozaria

Bir FPS ya da TPS oyun alıyorsanız. Önce bakın:

CS:GO itemleri de satılıyor ve listedekilerij çoğu bu oyun için geçersiz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Gereksiz yere sallamış. Kimse Kojima'dan Battle Royal oyunu beklemiyordu zaten. Ama o oyunun yapımcısının da bir emeği var sonuçta.

• smart dudes wear white :D

• Hikayeli oyunlarinda fiyatlari ortada oyuncular kendini göstermeyi sevenlermi film izler gbi oyunu oynayip filmi izlemiş gbi arkadaslatinla konusanlar mi bunu twitch yayinindan izleyipte yapabiliyoruz.

• Haklı ve doğrusunu yapıyor. Doğrusunu yapıyor olmasa belki yine oyunları biliniyor olurdu ama kimse Hideo Kojima adını bu denli duymuş olmazdı.

Hideo Kojima başka şirketler altında çalışırken bile işine değer verdi ve kendi ismini yarattı; ve Kojima Productions günlerine de o ismi sayesinde geldi. O Battle Royal oyunlarını yapan şirketlerden Kojima gibi adamlar çıkmaz; çünkü orada çalışan adamlar işine değil aldığı paraya değer verir; bir hayal kurup peşinden gidecek yüreğe sahip insanlar değiller; patron ne derse eğer başını yapar; patron da paradan başka bir şey düşünmez çünkü o şirketlerin patronları oyuncu değil, iş adamlarıdır.
  • doğru söze nedenir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huseyincarnege -- 23 Temmuz 2019; 16:13:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: huseyincarnege

doğru söze nedenir
    Doğru söz denir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • reis sabah akşam twitter dan ünlüler ile resim paylaşıyor, yakında film yıldızı olur zira tipi çok uygun..

• quote:

Orijinalden alıntı: David Attenborough

Doğru söz denir.

Alıntıları Göster
    Başın Göğe Erdimi şimdi
  • Vaay be

• Bu adamın Mgs dışında yaptığı bir şey var mı? Ne kadar çok abartılıyor bu arkadaş, son Mgs V'i konuşmuyorum bile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AEF248198 -- 23 Temmuz 2019; 16:23:44 >
  • Kojima haklı. PC oyunculuğu PUBG, dota çöpleri yüzünden öldü ve Half life 3 çıkmadı. Gerçek Next gen oyunlar istiyoruz.

• Hakkaten ben de mantığını çözemedim Uçuyosun ,iniyosun haydi hurra önüne geleni.
    Oyun anlayışı gittikçe değişiyor.
  • Haber ya da söylediği şeyle çok ilgilenmedim de bunu diyen kim diye merak ettim. Oyun dünyasına uzak olduğum için tanımıyordum ama adamın geçmişi çok enteresanmış. Biraz kurcalayınca Know Your Meme'deki "A Hideo Kojima Game" ve "Death Stranding" başlıklarından, Reddit'e ve birkaç eski sosyal medya atışmasına uzandım, epey makale okudum, 20 dakikada hiçbir işime yaramayacak bir ton bilgi ile doldum ama keyifliydi. Teşekkürler Hasan'cım. :lol:

(Bu arada PUBG severiz, artizlik yapmasın.)

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.