Şimdi Ara

Google kullanıcıların 'yüz verilerini' 5 dolara satın alıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
2.733
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yüz tanıma teknolojisi kullanan herhangi bir yazılım, onu çalıştıran yapay zekayı (AI) düzgün bir şekilde eğitmek için yeterli miktarda veriye ihtiyaç duyar. Veri toplamak Google'ın her zaman açık ara önde olduğu bir konu ancak şirket yaklaşmakta olan Pixel 4 akıllı telefonunun yüz tanıma özelliğini geliştirmek için farklı yöntemlere de başvurmuş durumda.

5 dolarlık hediye kartı

ZDNet'in haberine göre Google ülke genelindeki halka açık alanlarda saha elemanlarını çalıştırıyor ve bu görevliler, insanlara Google'ın yeni bir yüz tanıma teknolojisi üzerinde çalıştığını ve bu teknolojiyi geliştirmek için yüz tanıma verileri topladıklarını belirtiyorlar. Karşılığında sundukları şey ise hediye kartı.
    Google çalışanlarının bu teklifini kabul eden insanlara Amazon veya Starbucks'ta kullanılmak üzere 5 dolarlık hediye kartı veriliyor. Bu aşamadan sonra teklifi kabul edenlerin yüzleri Pixel 4 prototipi de olabileceği düşünülen bir akıllı telefonla her açıdan görüntüye alınarak kaydediliyor. Google'ın Pixel 4 telefonlarda kullanılmak üzere Face ID benzeri bir yüz tanıma teknolojisi geliştirdiğine dair raporlar yayınlanmıştı. Şirketin, sokaktaki insanların yüz verilerine ihtiyaç duymasının nedeni olarak da bu gösteriliyor.

• Güzelliğin 5 para etmez şu bendeki yüz verin olmasa.

• Google'ın böyle bir şeye ihitiyacı mı var ya bana haber fazla sahte geldi, Google ile bağdaşmasını anlamlandıramadım. Google Fotoğraflar'da milyonlarca insan zaten paylaşıyor yüz verisini. Belki özel bir sensörün algılama yöntemini geliştirmek için yapıyorlar heralde.

• Bak depolamıyoruz, herşey yasal, biz bile parayla alıyoruz. Cümlesinin reklamıdır. Yedik mi? He he yedik..

• yorumculuklar Y kullanıcısına yanıt
    Öncelikle yüz verileri fotoğraf değildir ve haber de sahte değildir.

• Al, yüzümü de al. Başka ne istersin? Bi donumuz kaldı.

• Yüz vermemek lazım bunlara.

• Saf mısınız siz fotoğrafınızı da fişletiyorsunuz. Adam zaten isminizi, adresinizi, arkadaşlarınızı, konumunu biliyor, yüzünü de ver, olsun bitsin?

• DH Misafiri D kullanıcısına yanıt
    ne özelliğin varda bilinince problem olucak arkadaşım? otur çayını iç fazla düşünme

• sen de kgb ajanısın ya yüzün tanınmamalı :)

• İkiyüzlüler çok şanslı. 10 Doları kaptılar şimdiden.

• yüz verdim astarını istedi

• bir yerden başlamak lazım önce yüz için sonra :)))

• Yüz tanımayı hiç kullanmadım ama zaten toplayacakları verileri çoktan toplamışlardır bile o yüzden umrumda değil??

• Düşünsenize bu tarz bir şeyi Apple'ın yaptığını Apple kullanmayanlar kıyameti koparırdı hemen

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yüz verdim iki yüz istediler.
  • Komiklikler şakalar
  • Bu kadar ucuza okutmamak lazım yüzümüzü.. :)
    Google nezaket gereği istiyor sanırım yüzlerimize izin alıp para ödemeyi, sanki dünyadaki her türlü veri en çok onlarda değilmiş gibi..

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.