Şimdi Ara

RAM alacaklara kötü haber

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
0
Favori
5.792
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bildiğiniz üzere hem DRAM piyasasında he mde NAND Flash piyasasında fiyatlarda son bir yıl içerisinde fiyatlar hızla düşüyor. Buna karşın pazardan gelen son haberler fiyatların artacağına işaret ediyor. Sistem toplayacakların elini çabuk tutması gerekebilir.

2 haftada %23 fiyat artışı 

DRAMeXchange’in fiyat konusunda esa aldığı 8 Gb’lik yonga fiyatı geçtiğimiz haftayı 3.74$’dan kapattı. Bu da bir önceki haftaya göre %14, 2 haftalık dilim içinse %23’lük artışa tekabül ediyor.

Her şey güzel giderken yine neden fiyatlar tırmanmaya başladı sorusunun cevabı ise Japonya’nın aldığı kararla Güney Kore’ye yüksek teknoloji ürünlerinin aktarımını kısıtlamasında yatıyor. Üzerine bir de Toshiba’nın üretim tesislerinde meydana gelen elektrik kesintisi sonucu üretimde yaşanan duraksama da eklenince fiyatlar bu seviyeye gelmiş durumda.

Daha da kötüsü eğer Samsung ve SK Hynix gibi Güney Kore’deki iki büyük üretici bu karardan etkilenirse fiyatların dik bir şekilde tırmanışa geçebileceğinden korkuluyor. Buna karşın Güney Kore’deki yatırımcılar henüz karardan etkilenmemiş görünüyor zira Japon hisselerini satın almaya devam ediyorlar. Umarız ilerleyen günlerde daha yeni düşen DRAM fiyatları tekrardan uçuşa geçmez. Aksi takdirde üreticilerin bahanesi bu sefer de yine hazır görünüyor.

• Kimse alamıyor zaten, o yüzden haber kötü değer taşımıyor. :D

• Bizim ülkede herhangi bir ürünün düşüşünü gören en son beşer seneler önce vefat etti.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bu ram üreticileri de lut kavmi gibiler, helak olmaktan kafalarını doğrultamıyorlar.

• onlarda 23 birim oynar bizde 230 birim yapıcak bişey yok anlamıyorum 15-20 dk lık bir eletrik kesintisinin cezasını neden tüketiciler ödüyor çeremesini toshiba çeksin bizene birileri ceza falan versin şu firmaya sel yangın falan anlarımda eletrik kesiintisinden bizene

• hazarRS kullanıcısına yanıt
    Yaşasın lgbt, heryerdeyiz.

• SSD fiyatları da artacak bilginiz olsun. Çoğu firma şuan stok yapmaya başladı bile... SSD üreticileri kaynak sıkıntılarından dolayı üretimleri azaltıp fiyatları arttıracaklarını açıkladılar.
    Bilginize sunulur.

• Şuan sıfır RAM fiyatları ikinci elden ucuz :) aradaki fark ~%15

• Alacağımız vakit zamlanır, aldıktan sonra ucuzlar şans yok ki

• Sel basar, yangın çıkar; işlemciye ekranlara pillere bir şey olmaz olan depolama birimlerine olur..

• Satamasınlar ellerinde kalsın. Kahvaltıda mısır gevreği yerine transistör babalansınlar. RAMleri birleştirip aya defolup gitsinler. Bu fiyatlandırmaları bozan dengesizlerin mezar taşlarını bu pahalı satacakları RAMlerden yapsınlar. İlaç sektöründen gıda sektörlerine kalite-fiyatlandırma unsurlarında insan yararına davranmayan herkes sektörüne göre acı çeksin.

• Ddr5 çıkınca 8gb I bin lira gibi kabus fiyatlar görürsek şaşırmam

• Bunları Ya Sel Vurur, Ya Elektrik Gider Yada Hortuma Kurban Giderler. Yahu Arkadaş Bunun Çözümü Basit. Çevrenizde Hiç Mi Su Yok !! Mühendislere Abdest Almayı Öğretin Felaketten Kurtulun !

İnsan Bir Düşünür Biz de Ne Terslik Var Diye !!

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • zamanında şimdi 8gb alayım ilerde gerekirse alırız dedim.. kaç yıldır takıldım kaldım 8 de

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ramlerin üstüne sürülen verniği üreten fabrikayı sel basarken yangın çıkmıştır

• Ben ülkemizde fiyatı düşen bir şeyi hiç görmedim, son 5 sene içinde. Ha hakkını yemeyeyim, birkaç ay önce sanırım akaryakıtta 3 kuruş mu ne indirim olmuştu ama sonra bindirim üstüne bindirim oldu :)

• Bakalım elektrik kesintisinden sonraki aşama ne olacak. Tüm terslikler bellek üretim tesislerinde çıkar. Bak sen şu işe.
  • Nvidia tek gpulu ekran kartı fiyatlarini 400$dan 1500$a çıkartınca kimse bir şey demiyor da ram üreticileri 2 kuruş daha kazanalim derken neden suçlu oluyor ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • lga 775 ddr 800 e devam iş icabı değiştirdim 2012 e kadar. sonrası lcd ye bağlı intten film bakıyorum gerek yok

• Ram üreticilerinin gizli Türk olabilir

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.