Şimdi Ara

FaceApp uygulamasında kritik açık

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
5.593
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Son günlerin en çok konuşulan uygulamalarından birisi şüphesiz Rusya kaynaklı FaceApp. Uygulama kullanıcıları olduğundan çok daha ileriye götürerek yaşlı hallerini gösteriyor. Yapay zekâ algoritmaları ile oldukça başarılı yaşlandırma, gençleştirme, cinsiyet veya ırk değişimi yapan uygulama hem App Store hem de Google Play üzerinde indirme rekorları kırmıştı.

İzin konusunda sıkıntı var

Bununla birlikte FaceApp iOS kullanıcıları garip bir durumla karşılaşıyor. Normalde FaceApp için galerideki fotoğraflara erişim izni veriliyor ve sol alt kısımda Fotoğraflar sekmesine girildiği zaman uygulama galeriyi listeliyor.

Ayrıca Bkz.Apex Legends hile yapanları birbiriyle eşleştiriyor

Kullanıcılar galeriye erişimden rahatsız olursa bu izni iptal edebiliyor ancak yapılan araştırmalar uygulamanın buna rağmen galeriye erişebildiğini ortaya koymuş. Sıkıntı uygulamanın kötü niyetinden değil Apple’ın programlama araçlarından kaynaklanıyor.

Normalde uygulama kullanıcının tüm galeriye erişmek yerine tek bir fotoğraf seçmesine izin veriyor. Bununla birlikte tek seferde olsa uygulama sürekli aynı programlama ara yüzünü aramaya başlıyor. Bu da erişim izni olmadığı halde galeriye erişim sağlıyor.

Şimdilik Apple veya FaceApp tarafından resmi bir açıklama yapılmadı ancak kısa bir süre sonra bu problemin büyük bir tartışma konusu olacağına şüphe yok.

• Hüüü Android virüs dolu hüü

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Millet salak gibi yüz verilerini elleriyle veriyor.

• alemburda34 kullanıcısına yanıt
    sen verme... FBI CIA peşine düşebilir.

• Eyvah eyvah ne yapacağız? :(

• Bir olta attılar, yakaladıkları balık sayısı sonsuza gidiyor.

• Bu nedir yaa !!
    nebok görseniz meşhur ediyorsunuz

• Peki

• Zamanında truecaller ve benzeri uygulama larada benzeri söylemlerde bulunarak yasaklattılar aslında işin gerçeği Türkiye de ürün satan çağrı merkezleri bu tarzda bu programlar yüzünden müşteri ye ulaşamaz oldu bu yüzden de medya desteği ile böyle bir algı oluşturarak bu programları yasaklattılar şimdi istediklerini arıyabiliyorlar çünkü artık o program lar yasak

• Ayrıca internet bağlantısı olmadan hiçbir fotoğrafı işlemiyor. Neden ? Fotoları arka alanda kendi server ina mı atiyor?

• Adamlar zahmetsice dünyanın fotoğrafını ve verisini ele geçiriyor. İnsanlar kendi elleri ile teslim ediyor

• FOTOGRAFIN ELİMİZDE. TEZ VAKTE KADAR ŞU HESABA PARAYI ATMAZSAN FOTOGRAFINI İNTERNETE SIZDIRIRIM.

• quote:

Orijinalden alıntı: BlokShot

Hüüü Android virüs dolu hüü
    Bir kedi-ciğer vakası daha...
  • Herhangi bir işletim sistemini savunan biri olmamakla birlikte bu açıklar ve güvenlik zafiyetlerinde uygulamalar değil işletim sistemleri sorumlu.. Uygulama sonuna kadar imkanları zorlar, eriştiği verileri alır. İşletim sistemi koruma sağlamalı.

Sanırım uygulama popüler olunca onun adıyla haber yapılıyor, sanki aynı açıktan yararlanan başka uygulama olmamış mı?

• Serdar kullanıcısına yanıt
    Hüüü andıroit kim eypıl kim Tim BigCook abimin sol tarafı gogleden büyük hüüü

• Truecaller'ı şuan bile kullanıyorum. Yasak olduğunu kim söyledi?

• quote:

Orijinalden alıntı: BlokShot

Hüüü andıroit kim eypıl kim Tim BigCook abimin sol tarafı gogleden büyük hüüü
    Dersler nasıl, iyi mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Black_34

Truecaller'ı şuan bile kullanıyorum. Yasak olduğunu kim söyledi?
    Google play store den indiremiyorsun Türkiye de yasak sadece apk ile kullanabilirsin

• remeber R kullanıcısına yanıt
    Bugun rahatlık ile indireildim yasak felanda değil?
  • Ahahhaaaa... :)

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.