- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
SIFIR ARAÇ ALMAK MANTIKLIMI?
35 Cevap5823 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: View getMessage was mapped to a dead node, failing.hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

1168 Mesaj
29 Nisan 2007; 12:35:02 

GELİR DÜZEYİ ÇOK YÜKSEK OLMAYAN BİRİ İÇİN SIFIR ARAÇ MANTIKLIMIDIR? ESKİDEN ENFLASYON VARDI BİLEMİYORDUNUZ TAM OLARAK ZARARI. ŞİMDİ ARAÇ ALINCA BİR SENE SONRA 10.000 YTL ZARARIN OLUYOR ARAÇTA.AYDA 833 YTL ZARAR.5 SENEYE BÖLSENİZDE AYDA 160 YTL ZARAR.
İKİNCİ EL BİR YAŞINDA ALIP BİNSEN BU PARA MASRAFINIDA KAPATIR....
YALNIŞMI DÜŞÜNÜYORUM SİZCE????
ZATEN ARAÇTAN KAR EDİLMEZ ANCAK BU ZARARDA ÇOK DEĞİLMİDİR

AUDİ A3 SEDAN 1.4 140 HP AMBİENTE XENON PLUS

1600 Mesaj
29 Nisan 2007; 12:38:35 

eğer şu anki kampanyalardan pazarlık yeteneğini kullanarak cazip fiyata alabilirsen ,ayrıca uzun süre kullanmayı düşünürsen sıfır almak mantıklı.

BUNCA ACIYI BOŞA ÇEKMEZ HİÇKİMSE
VE BUNCA ÖLÜMDEN KOLAY DÖNÜLMEZ,
BU KADAR SEVMEYİNCE...

1243 Mesaj
29 Nisan 2007; 13:00:41 

bence bir iki yaşında temiz bir araç çok daha cazip.. 10bin ytl civarı fark azımsanmamalı..

9467 Mesaj
29 Nisan 2007; 13:08:54 

ben sıfır bir araç alsam en az 7-8 yıl kullanırım.
son zamanlarda ikinci ellerde dönen oyunlarda malüm.

sana şöyle bir örnek vereyim.
sıfır km 207 trendy hdi 1.4 28500 e bırakıldı bana.
aynı yerde ikinci el 2007 model 29000 km yapmışı var.
araçlar aynı
onun fiyatı da 25900.

şimdi sen olsan hangisini alırsın?

ben kesinlikle sıfır aracı tercih ederim.

2906 Mesaj
29 Nisan 2007; 13:25:13 

uzun sure kullanılacaksa sıfır almak daha mantıklı ama sıfır gıbı ıkıncı ellerden dusurulebılırse dahada ıyı olur

ida

1424 Mesaj
29 Nisan 2007; 13:31:02 

İndividual arkadaşın dediği gibi şu anki koşullarda sıfır araç almak çok daha mantıklı duruyor ki arada fark 10000 ytl yi bulsada.Daha demin autolink den döndüm eve 2.el bakıyorduk fakat gördüm ki almak çok mantıksız.Özellikle 50000 e yaklaşmış araçlarda lastikleriymiş balatalarıymış baskı balataymış hepsi ömrünü tamamlamış oluyor ve bir servise girdiğinde sıfırla almış olduğun 2.el arasındaki fiyat farkı iyice düşüyor.Birde çevremizde görüyoruz insanların nasıl araç kullandıkları belli.Adam tümsek kasis hiçbirşey aldırmıyor dümdüz gidiyor.Sıfır aracı alıp ertesi gün motoru açıcam diyim çıkıp otobana basıyor.

10092 Mesaj
29 Nisan 2007; 13:36:17 

Gelir düzeyi fazla olmayan birisinin öncelikli olarak ev satın almasını arzularım.
İlerleyen süreçte sıfır araba almayı planlayabilir.

Öncelikli tercihin araç olması bence yanlış olur.
Nihayetinde uygun bir vasıta da aynı işlevi görebilir.

Selam ile...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ömer -- 29 Nisan 2007; 13:37:28 >

Bize yalnız dans etmesini, iyi giyinmesini, kur yapmasını ve âşık olmasını bilen gencin lüzumu yoktur.
Bize bugün mesleğinde usanmadan çalışacak, yarın hudutta göz kırpmadan ölebilecek genç lâzımdır.
Bize bir gençlik lâzımdır. Temelinde cehalet, duvarlarında riya, tavanlarında dalkavukluk bulunmasın.
H. Nihal ATSIZ, Atsız Mecmua, 15 Nisan 1932, Sayı: 12

O sebeple Ata'na saygıda kusur etme sakın!
Atatürk'e göre Atatürk - Rahatsız olma!

|| Forum Anlaşması || Genel Forum Kullanımı || İmza Kuralları || Şikâyet Sistemi || Kullanıcı Adı Değişimi || SMS Onay Sistemi || Önerileriniz, Sorunlarınız ||

1168 Mesaj
29 Nisan 2007; 13:44:30 

quote:

Orjinalden alıntı: individual

araçlar aynı
onun fiyatı da 25900.

YANİ HERKEZİN ARACI DEĞERLİDİR VE ABARTI FİYAT İSTİYORLAR. EN AZ 6 YTL FARK YOKSA ALIM SATIMDA DAHİL KESİNLİKLE 2. EL ALINMAZ. AMA ADAM 30.000 YAPMIŞ 2000 YTL UCUZA VERECEK KİMSE ALMAZ ETMEZDE O FİYATI. ÖZELLİKLE GALERİLER O ARACI GALERİYE GÖTÜR.VERECEĞİ FİYAT TAŞ ÇATLASIN 22000 YTL Kİ DAHA YIL OLMADA 30.000 DE....
YANİ BEN ÇOK TEMİZ ARACA ŞAHİT OLDUM ARAÇ 10000 BİR YAŞINDA VE ÇOK TEMİZ 10000 AŞAĞI.

1243 Mesaj
29 Nisan 2007; 13:55:47 

quote:

araçlar aynı
onun fiyatı da 25900.

quote:

Nihayetinde uygun bir vasıta da aynı işlevi görebilir

verdiğin örnekte tabi ki sıfır alınmalı fakat mesela 2000de 16milyara sıfır aldığımız aracı 2 yıl sonra 17ye vermiştik ve o tarihde sıfırı 25milyardı. bizim araç 10bin kilometredeydi ve doğru dürüst yağmu bile yağmadı üstüne. şimdi alan kişi bence tam olarak 8milyar karlı idi.böyle bir ikinci eli tercih ederim 1yıl sonra vergisi de azalıyor.

1168 Mesaj
29 Nisan 2007; 14:04:37 

şimdi eskiden enflasyon vardı anlşayamıyordun bugün 1 liralık araç seneye 2 lira oluyordu. ama araçlar neredeyse bir senedir doğru dürüst bir zam yemedi.
tabi aracına göre değişir. bazen ikinci eldede ciddi zararlar ediliyor. doğru ata oynamak şart ikinci elde olsa

3383 Mesaj
29 Nisan 2007; 14:06:26 

internetteki liste fiyatlarına bakma muhakkak ama muhakkak bayiye git en önce.bazen inanılmaz indirimler oluyor örnek ben .liste fiyatının 4.000 ytl altında aldım.ikinci ellerdede fiyatlara bakınca 10.000 ytl fark var gibi görünüyor gerçekte ikinci el ile sıfır arasında 3-4 bin ytl fark var.heleki peşin alıyorsan şansın çok yüksek.

Samsung Galaxy Note 3

1168 Mesaj
29 Nisan 2007; 14:14:45 

internet fiyatlarıda abartılı. inan ben bizzat almak için pazarlık ettim. direkt 2-3 bin ytl iniyorlar. yani en az bir yaşındaki araçta 8000 ytl fark oluyor. olmaz ise alma zaten....

2519 Mesaj
29 Nisan 2007; 14:16:02 

Şuan için mantıksız görünüyor. Piyasada o kadar çok sıfır ikinci el varki.Almış kredi ile ödeyememiş sonra hemen satılık... Ve en aşağı 5 milyar altında satıyor.

2314 Mesaj
29 Nisan 2007; 14:22:36 

en az 5 sene kullanılacaksa bence sıfır alınmalı.1 senelik araç almak buyuk risk aslında bir sorunumu varda satılıyor durumu var ve arada 4,5 bin ytl fark oluyor 10bin ytl değil.10bin ytl genelde d sınıfı araçlarda olan bir farktır.Benimde 2005 te 20bin ytl nakit param vardı çok aradım taradım.40bin km olan 2-4 yaş arası focus astra civic megan vs 20bin civarındaydı.eski kasa astralar hala satılıyordu 26 ya düşmüştü kampanya olmuştu gittim onu aldım.Sonuç olarak alacağım araçlarda aynı kasalar vede kullanılmış nasıl kullanıldı bilemiyorsunuz içinizde şüphe oluyor komşulardan yakınlardan satanda yoktu gittim astra klasik hb aldım pişman değilm zarar ettiğimide düşünmüyorum 2 senedir kullanıyorum bir sorun çıkmadı şansıma... Şimdi satsam aracı 16bin ytl olmaz kanımca 5bin km de.. geçen galericilere baktım beyaz astra 88bin de 2000 model 16bin yazmış bıraksa bıraks 15bin e bırakır onu.Yenı alıcaksan en az 5 sene kullancaksın dıyorum... ikinci elde alıcaksan yakınların komşularında varsa bildiğin arabayı alıcaksın...

1168 Mesaj
29 Nisan 2007; 14:55:41 

quote:

Orjinalden alıntı: enforacle

en az 5 sene kullanılacaksa bence sıfır alınmalı.1 senelik araç almak buyuk risk aslında bir sorunumu varda satılıyor durumu var ve arada 4,5 bin ytl fark oluyor 10bin ytl değil.10bin ytl genelde d sınıfı araçlarda olan bir farktır.Benimde 2005 te 20bin ytl nakit param vardı çok aradım taradım.40bin km olan 2-4 yaş arası focus astra civic megan vs 20bin civarındaydı.eski kasa astralar hala satılıyordu 26 ya düşmüştü kampanya olmuştu gittim onu aldım.Sonuç olarak alacağım araçlarda aynı kasalar vede kullanılmış nasıl kullanıldı bilemiyorsunuz içinizde şüphe oluyor komşulardan yakınlardan satanda yoktu gittim astra klasik hb aldım pişman değilm zarar ettiğimide düşünmüyorum 2 senedir kullanıyorum bir sorun çıkmadı şansıma... Şimdi satsam aracı 16bin ytl olmaz kanımca 5bin km de.. geçen galericilere baktım beyaz astra 88bin de 2000 model 16bin yazmış bıraksa bıraks 15bin e bırakır onu.Yenı alıcaksan en az 5 sene kullancaksın dıyorum... ikinci elde alıcaksan yakınların komşularında varsa bildiğin arabayı alıcaksın...

o konuda haklısın tabi 2. elde temiz olsun 1-2 fazla olsun.ama şuan o kadar çok araç varki piyasada ...

1712 Mesaj
29 Nisan 2007; 20:41:08 

quote:

Orjinalden alıntı: RomuLUSThEBiG

internetteki liste fiyatlarına bakma muhakkak ama muhakkak bayiye git en önce.bazen inanılmaz indirimler oluyor örnek ben .liste fiyatının 4.000 ytl altında aldım.ikinci ellerdede fiyatlara bakınca 10.000 ytl fark var gibi görünüyor gerçekte ikinci el ile sıfır arasında 3-4 bin ytl fark var.heleki peşin alıyorsan şansın çok yüksek.

KESİNLİKLE HAKLISIN DOSTUM...

BENİM Bİ ARKADAŞIM GEÇEN SENE LİSTE FİYATI 31 MİLYAR OLAN OPEL CORSA CDTI'I 26 MİLYARA ALDI, OHA FALAN OLDUM YANİ. BU KADARMI FARK OLUR???

DÜŞÜNÜYORUM, ÖYLEYSE VARIM..!

2146 Mesaj
29 Nisan 2007; 20:50:43 

Araca iyi bakarım uzun sürede satmaz kullanırım diyorsan sıfır araç en mantıklısı.

1824 Mesaj
29 Nisan 2007; 21:56:12 

kız almakmı daha iyidir yoksa başka bişeymi? Geçmişini bilmezsen ölene(satana) kadar kafanda soru işareti kalır, soru işaretiyle yaşamakta güzelmidir? size kalmış.

SONY W-110 - SONY DCR-HC 37E Huawei IDEOS X5 (U8800)

10092 Mesaj
29 Nisan 2007; 22:05:32 

quote:

Orjinalden alıntı: oguz1
kız almakmı daha iyidir yoksa başka bişeymi? Geçmişini bilmezsen ölene(satana) kadar kafanda soru işareti kalır, soru işaretiyle yaşamakta güzelmidir? size kalmış.

Bu karşılaştırma sizce sağlıklı mı?
İnsanlar eşlerini araç olarak ya da vasıta olarak tasavvur ederek mi seçiyorlar?

Lütfen...

Kolay kazanılmayan para kolay harcanamaz.
Aynı aracın düşük kilometreli daha hesaplısı bulunursa alınmaması için sebep nedir ki?

Kaldı ki yukarıda da izah etmiştim.
Gelir düzeyi fazla değilse araç yerine öncelik eve verilmelidir diye düşünüyorum.

Selam ile...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ömer -- 29 Nisan 2007; 22:07:10 >

Bize yalnız dans etmesini, iyi giyinmesini, kur yapmasını ve âşık olmasını bilen gencin lüzumu yoktur.
Bize bugün mesleğinde usanmadan çalışacak, yarın hudutta göz kırpmadan ölebilecek genç lâzımdır.
Bize bir gençlik lâzımdır. Temelinde cehalet, duvarlarında riya, tavanlarında dalkavukluk bulunmasın.
H. Nihal ATSIZ, Atsız Mecmua, 15 Nisan 1932, Sayı: 12

O sebeple Ata'na saygıda kusur etme sakın!
Atatürk'e göre Atatürk - Rahatsız olma!

|| Forum Anlaşması || Genel Forum Kullanımı || İmza Kuralları || Şikâyet Sistemi || Kullanıcı Adı Değişimi || SMS Onay Sistemi || Önerileriniz, Sorunlarınız ||

2243 Mesaj
29 Nisan 2007; 22:16:18 

quote:

Konu bu kadar saptırılır. Kızla ne alakası var? Bırakın bu geri kalmışlığı... Kızla arabayı benzetmiş. Yuhhh

2.el aracını serviste yaptırıyorsa takır takır bakıyorsun aracın geçmişine.

IMZANIZ KURAL DIŞIDIR | | Uymanız gereken imza kurallarını okumak icin tıklayınız.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
29 Nisan 2007; 22:33:03 

Sıfır araba alıp evladiyelik yapacağıma, 2. el temizinden alırım.

2 senede bir değiştirip her marka aracı kullanmış olmanın zevkine varırım

Hem 2. el araçta yok orasını vurdum yok şurasını kırdım derdi de yok. İçiniz de acımaz.

Uzaklaştırılmış
30 Nisan 2007; 9:04:21 

ben 2.el POLO basicline aldım 2004 geçen tmmuzda 19 milyara araba çok temiz.şu an sıfırı 26.5 ve benimki daha donanımlı yenilerde baya bi çalmışlar.İşin açıkcası ben ce 2 el karlı tabi sağlan ustan varsa yanında.hem kasa değişince 2.el de olsa küçük araçta fark açılıyor diye düşünüyorum açıkcası!!!

Uzaklaştırılmış
30 Nisan 2007; 9:09:36 

bazen sıfır almak mantıksız desemde uzun süre binecekseniz birazda huyluysanız ufak şeyler kafanıza takılıp sorun teşkil edecekse ve peşin paranız var ise ideali 0 km ..

ayrıca banka kredisini aracın 1/3 ünden daha fazla kredi ile alacak borca girecekseniz 36 aydan fazla vade yaptırmak zorunda kalacaksanız 2.el

ayrıca zırt pırt araba değişiyorsanız birazda teflon karakterli iseniz ..ideali 2. el ..

sadece siz kullanacaksanız yine 0 km

sizden başka kullanıcısı ı olacaksa kesinlikle 2. el

kendim için örnek vereyim

mercedes c serisini alacağım diyelim bu aracı sıfır alırım
fiat palio alacam diyelim bunu 2.el alırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi altin-orfoz -- 30 Nisan 2007; 9:11:13 >

157 Mesaj
30 Nisan 2007; 10:37:53 

quote:

Orjinalden alıntı: drberti

GELİR DÜZEYİ ÇOK YÜKSEK OLMAYAN BİRİ İÇİN SIFIR ARAÇ MANTIKLIMIDIR? ESKİDEN ENFLASYON VARDI BİLEMİYORDUNUZ TAM OLARAK ZARARI. ŞİMDİ ARAÇ ALINCA BİR SENE SONRA 10.000 YTL ZARARIN OLUYOR ARAÇTA.AYDA 833 YTL ZARAR.5 SENEYE BÖLSENİZDE AYDA 160 YTL ZARAR.
İKİNCİ EL BİR YAŞINDA ALIP BİNSEN BU PARA MASRAFINIDA KAPATIR....
YALNIŞMI DÜŞÜNÜYORUM SİZCE????
ZATEN ARAÇTAN KAR EDİLMEZ ANCAK BU ZARARDA ÇOK DEĞİLMİDİR

Dostum hangi mantıkla 5 senede 160 YTL zarar gibi bir rakam çıkardın anlamış değilim. (10.000 YTL /60 Ay = 160 YTL de)
Sen 30.000 YTL ye aldığın aracı 1-1,5 sene sonra satmaya kalksan 10.000 YTL zarar edersin. 5 sene sonunda o aracın değer kaybı 10.000 YTL den çok daha fazla olur.

Örnek: 2007 Model Sıfır Megane II Authentique 1.4 16V Baz aracın liste fiyatı 31.500 YTL (Sınıfının en boş aracı). Her bayi peşinde 30.000 YTL ye verir.
2002 Model Megane Renault Megane 1.4 RTA 16V (Buda aynı boş özelliklere sahip) 2. el aracın fiyatları 13.500-15.000 YTL arası alabilirsin. Netice itibarı ile senin hesabındaki gibi 5 yıllık sürede ayda 160 YTL değil, Aylık 250 YTL zararın olur. Hesabını buna göre yap.

Benim bu konudaki fikrim ise, çok temiz ve az km'si olması şartı ile 2.el aracı tercih ederim (Örnek: Astra 1.3 cdti Cosmo Full almak istiyorum, sıfırı tüm paketlerle 50.000 YTL yi buluyor. 2.Elde aynı aracın fiyatı 2006 Model 16.000 KM de, hasarsız 38.000 YTL (adam nakitin ucunu gördümü 36.000 YTL yede inecek)

1835 Mesaj
30 Nisan 2007; 10:51:30 

quote:

araçlar aynı
onun fiyatı da 25900.

2007 model ve 29.000 km. o arabadan zaten hayır gelmez.

Uzaklaştırılmış
30 Nisan 2007; 11:18:41 

sıfır alma gücünüz olduktan sonra bundan daha mantıklı bir seçenek olamaz.

157 Mesaj
30 Nisan 2007; 11:39:12 

Daha önce bu olay TV ve Gazatelere manşet oldu belki hatırlayanlar vardır. Bir Bayi sıfır aracı mekanından içeriye sokarken kapılardan birini sürttürmüş, bayi hemen aracın kapı sacını düzelttirip boyatmış ve aracı sıfır olarak satmış. Alan adam tesadüfen 3-4 ay sonra oto sanayiine bir işi düşünce durum anlaşılmış ve bayii aracı yenisi ile değiştirmişti.

Elbette diğer tüm dürüst bayi ve galerileri bu olaydan ayrı tutuyorum, ancak bir bayan ile bir aracı örnekleyen arkadaşıma diyorum ki; bir aracın sıfırda olsa 2. elde olsa daha önceki geçmişini önce Allah sonrada iyi bir usta bilir!!!

Uzaklaştırılmış
30 Nisan 2007; 11:49:00 

biraz şans kader kısmet gibi metafiziksel şeylere boyun eğmek zorundayız yani anlayacağın

riski azaltmak için sıfır almak daha iyidir diyebilirz

http://forum.donanimhaber.com/m_13582437/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi altin-orfoz -- 30 Nisan 2007; 11:53:35 >

3189 Mesaj
30 Nisan 2007; 12:25:54 

Sıfır arabaya binmenin tadı farklıdır, kim ne derse dedin.

Satın alma gücü var ise sıfır araba almak idealdir.

1550 Mesaj
1 Mayıs 2007; 2:04:55 

evet sifir arabanin tadi baska ama ben pismanim
cunku burada cok fazla deger kaybediyor simdiki aklim olsaydi o zaman uc dort yasinda bir mercedes alirdim
simdide bir mercedes bakiyorum
denk gelirse alacagim nasib olursa bir C200 veya 220 cdi temiz fiati uygun

ama birilerinin de sifir araba almasi lazimmmm ki ikinci el arabalar olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi polotje -- 1 Mayıs 2007; 1:06:02 >

D.H Mercedes-Benz Yıldız Kulübü

1824 Mesaj
1 Mayıs 2007; 7:22:35 

Sıfır araba sıfır arabadır. Aynı yaştaki iki aracın arasında 2000 ytl fiyat farkı varsa ve bu fark notere, trafik vergisine ve sigortasına gidiyorsa sıfır arabanın . tabi bir bölümü.yaklaşık 800 ytl ,

Kampanyalarıda yakalamışsanız peşinatınız 4 te 2 civarındaysa , sıfır araba kokusunu yaşayabilirsiniz , aldığınız araçtan sonraki aracınız da sıfır olacaktır büyük ihtimalle.(Çünkü bulaşıcı oluyor)

2. elin şöyle bir dezavantajı var geçmiş.

Ankrada bir öğretmene pejo bayiği 2. el 307 dizel aracı 22 000 km de veriyor. Arcı öğretmen 1.5 yıl kullanıyor. Bu arada araç yığılma ve gaz yememe gibi sorunlar veriyor Servise gitti ği günlerden birisinde servis stalarında biri kulağına karpuzun suyunu kaçıeıyor bu aracın dosyasına baktın mı cevap hayır.

Dosyasını araştırıp baktırdığında almadan önce aracın 120 000 bakımını gördüğünü görüyor. Bayiği aya kaldırıyor basına gideceğini söylüyor ve bu öğretmen arkadaşa sıfır 307 yi bayi karı olmadan eskisinide sattıkları fiyata alıyorlar.

Diğer örnek megan alınıyor ankarada bayilerden birinden 2003 model 1.6 42 000 km de aracın alımı yapıldıktan sonra ertesi gün rutin bakımı yaptırıyım diye alınan yere gidilir dosyasına bakılır ama artık çok geç işlemler olmuştur. Araç 140 000 civarında bakım görmüş olduğu öğrenilir , servis ayağa kaldırılır mahkeme ile tehdit edilir ve sonuç 4 sıfır lastik ve o günkü tüm bakımları yapılır. Kanıt için 2. el satış kampanya kağıdı kaybedildiği için avkat yolu kapanmıştır. Araç 2 yıl sonra satılır.

Örnekler çok 2. elde olmayacak kimsenin ruhunun duymayacağı işler dönüyor sadece km de değil. Aracın motorunda ve tüm aksamında daha önce olan olaylar hep saklanır ve saklıdır. Yani işçilik kalitesi nerde yapıldığı, kullanılan parça orjinalliği hep soru işaretidir.Diyeceksiniz ki serviste ama araç eğer 3 yaşındaysa artık servise daha uzun aralıklarla uğrar vede artık dışarda yetkili servislerde yaptırılmaya başlanır. Olmayanda vardır ama artık aracta el değilen yerler oturulan yerler yıpranmaya ve kullananların kokuları sinmeye başlamıştır her metrekareye. yani sıfır değildir artık. Tabiki bu benim görüşüm.

SONY W-110 - SONY DCR-HC 37E Huawei IDEOS X5 (U8800)

3373 Mesaj
1 Mayıs 2007; 14:24:31 

Valla bazı modellerde kampanyalar oluyor. Fiyatları iyi takip etmeli. Birde müthiş kredi şartları mevcut şuan. Sıfır araç açlığı dinene kadar sıfıra yönelen çok olur.

Wİİ

Uzaklaştırılmış
1 Mayıs 2007; 15:58:35 

quote:

Sıfır araba sıfır arabadır. Aynı yaştaki iki aracın arasında 2000 ytl fiyat farkı varsa ve bu fark notere, trafik vergisine ve sigortasına gidiyorsa sıfır arabanın . tabi bir bölümü.yaklaşık 800 ytl ,

Kampanyalarıda yakalamışsanız peşinatınız 4 te 2 civarındaysa , sıfır araba kokusunu yaşayabilirsiniz , aldığınız araçtan sonraki aracınız da sıfır olacaktır büyük ihtimalle.(Çünkü bulaşıcı oluyor)

2. elin şöyle bir dezavantajı var geçmiş.

Ankrada bir öğretmene pejo bayiği 2. el 307 dizel aracı 22 000 km de veriyor. Arcı öğretmen 1.5 yıl kullanıyor. Bu arada araç yığılma ve gaz yememe gibi sorunlar veriyor Servise gitti ği günlerden birisinde servis stalarında biri kulağına karpuzun suyunu kaçıeıyor bu aracın dosyasına baktın mı cevap hayır.

Dosyasını araştırıp baktırdığında almadan önce aracın 120 000 bakımını gördüğünü görüyor. Bayiği aya kaldırıyor basına gideceğini söylüyor ve bu öğretmen arkadaşa sıfır 307 yi bayi karı olmadan eskisinide sattıkları fiyata alıyorlar.

Diğer örnek megan alınıyor ankarada bayilerden birinden 2003 model 1.6 42 000 km de aracın alımı yapıldıktan sonra ertesi gün rutin bakımı yaptırıyım diye alınan yere gidilir dosyasına bakılır ama artık çok geç işlemler olmuştur. Araç 140 000 civarında bakım görmüş olduğu öğrenilir , servis ayağa kaldırılır mahkeme ile tehdit edilir ve sonuç 4 sıfır lastik ve o günkü tüm bakımları yapılır. Kanıt için 2. el satış kampanya kağıdı kaybedildiği için avkat yolu kapanmıştır. Araç 2 yıl sonra satılır.

Örnekler çok 2. elde olmayacak kimsenin ruhunun duymayacağı işler dönüyor sadece km de değil. Aracın motorunda ve tüm aksamında daha önce olan olaylar hep saklanır ve saklıdır. Yani işçilik kalitesi nerde yapıldığı, kullanılan parça orjinalliği hep soru işaretidir.Diyeceksiniz ki serviste ama araç eğer 3 yaşındaysa artık servise daha uzun aralıklarla uğrar vede artık dışarda yetkili servislerde yaptırılmaya başlanır. Olmayanda vardır ama artık aracta el değilen yerler oturulan yerler yıpranmaya ve kullananların kokuları sinmeye başlamıştır her metrekareye. yani sıfır değildir artık. Tabiki bu benim görüşüm.

Bana göre iyi bir usta motorun kaç km olduğunu motoru inceleyerek söyleyebilir bu çok zor bişey değil.

Hem 2. elde eğer kurt olursanız bu sorunları yaşama şansınız minimuma iner. Tanıdık usta ve galerici olursa 2. el almak da bi zarar yok bence.

10 Mesaj
23 Eylül 2008; 17:22:37 

Ama Ama arba 2005 üstü 2. oto ise ben 2. el arabayı öneririm çünkü hiç bişey değişmiyo tabi araç temizse ben ole yaptım vede arba sıfır gibi 2005 model Skoda fabia aracı 15000 aldım çok ucuz demi ve araca şu anda 18500 veriyolar :D

1532 Mesaj
23 Eylül 2008; 18:33:37 

kredi ödemeleri gece uykularını kaçırmıyorsa zaruri ihtiyaçlarından kısmıyorsa ve çok temizde olsa 2.el yinede içine sinmiyorsa sıfır almak daha mantıklı. ama 10-15 bin liralık araba alım gücün varken gidip 30 bin liralık sıfır almaya kalkarsan bu akıl işi değil (böyleside çok var)

3383 Mesaj
23 Eylül 2008; 18:39:24 

42000 ytl'ye 2009 model ford focus 0 Km.
42000 ytl'ye 2004 model Audi A4 S Line.
Sizce Hangisi?
Bence audi a4

Audi A4 2.0 TDI Füme
Galaxy S4 Beyaz
Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.375