Şimdi Ara

Fransa'nın 14 Temmuz kutlamalarına 'Green Goblin' damgasını vurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.880
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Paris'te gerçekleşen 14 Temmuz Bastille Günü kutlamalarına 'Uçan Fransız' damgasını vurdu. Ünlü mucit ve jet ski şampiyonu Franky Zapata, Champs-Elysees bulvarında yapılan geçit töreninde ünlü icadı Flyboard Air ile adeta şov yaptı. Zapata'nın asket kıyafeti ve elindeki silahıyla gerçekleştirdiği gösteriyi, aralarında Emmanuel Macron ve Angela Merkel'in de bulunduğu birçok Avrupalı lider canlı izledi.

Franky Zapata'nın ilk kez yaklaşık üç yıl önce ortaya çıkardığı Flyboard Air, Marvel evreninden tanıdığımız Green Goblin'e olan benzerliğiyle dikkat çekiyor. Üzerinde beş adet jet motoru barındıran Flyboard Air'ın yaklaşık iki kilometre yüksekliğe çıkabildiği ve saatte maksimum 200 kilometre hıza ulaşabildiği belirtildi.

Flyboard Air'ın kullanım süresi ise yalnızca 10 dakika seviyesinde. Cihazın jet motorları kullanıyor olması ve herhangi bir yere bağlı olmadan çalışması nedeniyle kullanım süresinin az olduğu söyleniyor.

Franky Zapata'nın 14 Temmuz gösterisi Fransız ordusu tarafından düzenlenmiş. Zapata, Flyboard Air buluşuyla birlikte Fransız ordusuna büyük katkı sağladığı gerekçesiyle geçtiğimiz yıllarda 1,3 milyon euroluk bir ödüle layık görülmüştü. Halen geliştirme sürecinde bulunan Flyboard Air'ın askeri anlamda büyük potansiyel taşıdığı düşünülüyor. 

• İndirirler bunu iki dk da.

• Egzotik hedef :) Ilk bunu vururlar :D .

• Çok etkili bir araç. Tekerlekli araçların gidemediği, hava araçlarının iniş ve kakışının mümkün olmadığı bölgelerde karaya paralel, su üzerinden ve havadan etkili ve hızlı bir biçimde yol alabileceksiniz.

• Wright kardeşlerde amerikan olmalarına rağmen ilk fransızlar tarafından takdir topluyordu

• Fransa f1 yarışlarında son 2 senedir şov yapıyor sürekli. İzlemesi keyifli, kullanması daha keyiflidir ama ufacık hata da hayat karartır bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zaomss -- 16 Temmuz 2019; 0:31:54 >
  • Videosunu da ekleseydiniz keşke.

• açık hedef
  • Kim ne derse desin uçan bir asker kolay hedeftir. Zaten öyle olmasa ABD ordusu şimdiye kadar bunu yapıp çoktan kullanmaya başlardı.

• enteresan icat.bunu sadece askeri anlamda değil de maliyetlerinin bir şekilde düşürülmesiyle sivil kesime adapte edilebilme ihtimali bile beni heyecanlandırdı açıkcası.bence genel olarak güzel olmuş.

• polisiye takiplerde anlık helikoptere ihtiyaç duymadan suçluları takip eder kimse de kaçamaz artık
    ben harika olmuş

• sivil ve yardım amaçlı pekala çok işe yarar. helikopterin giremediği yerlere rahat girer.
  • Yeşil değil, goblin de değil. İsim mi bulamamışlar acaba...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • "indirirler" , "vururlar" , yazması kolay. hadi vur, hadi ?

• Valla ben bunu After Efect falan zannediyordum. Gerçek olmadığını düşünüyordum...

• Hasan07-36 kullanıcısına yanıt
    Ordu için değil ki, resmi geçidi hususi olarak ulusal törende sergileniyor. Toplumsal olay kontrolü için deneniyor. Geçen sefer çok küçük düştüler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.