Şimdi Ara

Huawei'nin ABD kabusu iki hafta içinde sona eriyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
3.721
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Huawei'nin ABD kabusu iki hafta içinde sona eriyor

Reuters'in haberine göre önümüzdeki iki hafta içinde ABD'li şirketlerin yeniden Huawei ile iş yapmasına izin verilecek. Çinli teknoloji devi Mayıs ayının ortalarında kara listeye alınmış ve Amerikan firmalarıyla çalışması yasaklanmıştı.

Ayrıca Bkz.Samsung Galaxy Note 10 5G'nin depolama seçenekleri ortaya çıktı
    Huawei için en büyük darbe kuşkusuz ki Android ve Windows gibi işletim sistemlerinin de yasak kapsamına girmesi oldu. Neyse ki bu ayın başlarında ABD Ticaret Bakanlığı yerel şirketlerin Huawei'ye ürün satmak için lisans talep etmesine izin vermeye başladı.

Huawei'nin ABD kabusu iki hafta içinde sona eriyor

İlk şirketler yakında lisans alacak

Şu an için bu lisansların ne zaman çıkacağına dair herhangi bir bilgi olmasa da üst düzey bir ABD yetkilisi hükümetin ilk grubu yaklaşık iki hafta içinde onaylayabileceğini söyledi.

Huawei ile çalışmak için onay isteyen şirketler henüz bilinmiyor ancak ABD Ticaret Bakanı Wilbur Ross geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, yalnızca ulusal güvenlik için tehdit oluşturmayan lisansların verileceğini ifade etmişti.

• Bi karar ver DH. Hongmeng mi, Sailfish mi, Android mi.

• Gizilik meselesini ihlalleri vs anlamislarsa orta yol cikabilir... Zaten bootloader i kilitli cihazlar Nisan 2018 den beri zate bas belasi olmaktadir bircok kullanici dunya capinda gerek Turkiye de neden bana aylardir gelmiyor diyor ama ayni sehirdekine geliyor! Samsung reklami gibi olacak ama Samsung bir cikardi mi herkese esit cikartiyor bilhassa ulke bazli...

Yazilim orjinal atmakta imkansiz. Parasiyla da var ama cihaz anliyor cabucak uyari veriyor sonra da sapitiyor .... Cihazlarinda neler yuklu arka planda bilerek gizlenmektedir....

Bu tur seyler kurumlara ve sirketlerin suphelenmelerine de ayrica desteklemektedir.

Umarim boot loader kilidi global de kaldirilir... Kendi ulkesinde kapali kalmak istiyorlar da kalsinlar Cin zaten orasi....

• smart1978 kullanıcısına yanıt
    Huawei haberlerinin kadrolu yorumcusu,kadrosunu huaweinin vermedigi kessin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • forestbear kullanıcısına yanıt
    Penta. gon desen daha mantikli olurdu ...

Bizzat oneriyorum alin Huawei yi... Sonra da kulagimi cinlatmayin
  • Huawei amerikalı şirketlerle anlaşsa bile orta ve uzun vadede bu krizi tekrar yaşamamak için gerekli altyapısal önlemlerini alacaktır..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Şeref60 -- 15 Temmuz 2019; 16:20:44 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • A-n-l-a-s-a-ca-k-l-a-r... ;)

• Adamlar dahada güvenmez, işletim sistemini yakında çıkarırlar.

• Huawei'nin yeni bir isletim sistemi cikarmak gibi bir niyeti yok.(en azindan simdilik)

Yasak kalksin goreceksiniz,
    yoluna yine Androdle devam edecek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Black Code -- 15 Temmuz 2019; 18:49:58 >
  • Arkadaşlar şu huawei android kullanmasına izin verilse bile, kendi işletim sistemini kullanan bir model üretsinde bi görelim nekadar satacak, ne yapabilecek koskoca microsoft 1 trilyon dolarlık şirket üçüncü bir işletim sistemini kabul ettiremedi. Üstelik adı windows olduğu halde android le ios okadar gelişti ve piyasaya o kadar hakim ki yeni bir sistemin kabul görmesi çok zorlaştı.Birde bu yeni sistem adı ne olursa olsun bir mesafe kaydetmek zorunda zamana ihtiyacı var ve çok geride kalmamalı üstelik sürekli arayı kapatarak devam etmeli ve diğer iki sistemle eşit özellikler sunabilmeli Huawei yazılım geliştiricileri popüler uygulama ları kendi marketine uyarlamaları için ikna etmeli teşvik etmeli yüksek yatırım ve bütçe gerektiren uzun ve meşakatli bir yol olduğunu düşünüyorum.

• Androidle yola devam babuş

• Şu "ulusal güvenlik" kısmı o kadar açık ki... her şeye kullanılabilir.

• ironman68 İ kullanıcısına yanıt
    microsoft Çinli kullanıcıları ikna edemez. ama huawei de bu potansiyel mevcut, eğer yeni işletim sistemi çinde kullanılırsa yazılım geliştiriciler pay kapmak için yarışa girerler. bu nedenle ben şanslarının olduğunu düşünüyorum

• Yeni yazılım çıksa keşke diyorum...

• Saman aleviydi sanki, sönüyor...
  • Yeni işletim sistemi çıkmalı. Ama Android ve İOS ile rekabet edebilmesi için çok zamana ihtiyaç olacak.

Windows un mobilde tutmamasının ana sebebi mağazasındaki yetersiz uygulama sayısıydı.
    Ayrıca güncelleme de çok önemli sistemin gelişimi ve olası hataların giderilmesi için.

İnsanlara yeniyi kabul ettirmek çok zor. Bu yüzden farklı bir şeyler olmalı. Dikkat çekmeli.

• MS, bir de Apple gibi kendi dediğim olacak diye inat ettiği için bugün W Mobile piyasadan silindi.

• Sırf kendi halkına, kendi işletim sistemi ile çıkarsa yeter. Bu bile Android, iOS ve benzerine makas atmış olur. Çin, zaten çoğu Amerikan servisine izin vermiyor ya da çok kısıtlıyor. Bunlar da illa bir app ile erişim zorunluluğu olan servisler değiller. Bir çoğunun web arayüzünden erişimi mevcut. Ha, komple ip banlarız falan derlerse Amerikalılar, durum değişir ama o zamanda başka konular ortaya çıkar.

• lterlemez L kullanıcısına yanıt
    Ben Çin dışındaki "musterisi olan" ulkeler için dedim...Yoksa Çin'de tutabilir

Kendi İşletim Sistemini ilk etapta Çin'de test edecek zaten.Global olarak Androidle devam eder bence (şimdilik)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Black Code -- 16 Temmuz 2019; 17:43:20 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.