Şimdi Ara

Milyarderler, fabrikalarını uzaya taşıma konusuna sıcak bakıyorlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
1.255
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bilim kurgu gibi gelebilir ancak ağır sanayileri Dünya'dan taşıma fikri daha önce hiç olmadığı kadar yakın. Discover Magazine'in haberine göre Dünya üzerinde elimizde az miktarda kalan kaynakları kullanmak yerine, diğer gezegenlerden veya asteroitlerden kaynak toplamak, insanların hayatta kalmasını sağlamanın anahtarı olabilir.

İnsanlığın geleceği için yapılmalı

Central Florida Üniversitesi'nde gezegen bilimcisi Phil Metzger konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda: "Güneş sistemimiz Dünya'da var olandan bir milyar kat daha fazla sanayiyi destekleyebilir." ifadelerini kullanırken, bu konunun ne kadar ciddi olduğuna dikkat çekiyor. Bilim insanlarının genel görüşü, Dünya kaynakları azaldıkça ve nüfus arttıkça, önümüzdeki dönemde Uzay'dan kaynak toplamaktan başka bir çözüm bulunamayacağı yönünde.
    Örneğin, Planetary Resources Inc., asteroit madenciliği teknolojilerini geliştirmek için on milyonlarca dolar fon topladı. Ancak finansal sıkıntılar, şirketin ilk asteroit araştırma görevini süresiz olarak ertelemesine yol açmış durumda. Bu konuda çalışmalar yapan kişilerden biri olan Amazon'un CEO'su Jeff Bezos'un konuyla ilgili düşüncesi ise: "Bence uzaya gitmemizin nedeni, benim görüşüme göre Dünya'yı kurtarmak. Çok temel ve uzun vadeli sorun, Dünya'da enerjimizin tükenmesi." şeklinde oldu. Azalan kaynaklar ve zaman, bizi ana gezegenimizin ötesine bakmaya zorlayan en önemli iki sebep.

• Dünyadaki kaynaklar kritik düzeye inmeden bunu kimse hayata geçirmez.

• Çare thanos, dünya nüfusunun %75-80'i bir anda yok olmalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emre1393 -- 14 Temmuz 2019; 18:32:27 >
  • Yani dünyayı hallettik biraz da uzayı halledek demişler. Başarılı bir fikir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • emre1393 kullanıcısına yanıt
    İlk senden başlayalım ne dersin :)

• Bu yok oluş rastgele ve adil şekilde olacaksa kabul.

• Bu konuya sıcak bakan Milyarderlerin torunlarının torunları , hem uzaydan ham maddeyi teğmin edecek, hem de uzaydan teğmin ettiği ham maddeyi işleyip dünya da kullanacak öylemi.Ülkelerin maliyetlerin den ötürü uzay programlarını azalttığı şu zamanlar da, başlığı okuyunca sanki Milyarderler 5-10 yıl için de fabrikalarını, daha doğrusu üretim tesislerini uzaya taşıyacakmış ,konumlandıracakmış havası veren bir başlıkla ,uzaya geliş gidiş maliyetleri ile bu işler o kadar kolay değil.Ki artan maliyetler sonucu daha da milyarder olacakları ve herkesin de bu ham maddeler den üretilmiş ürünleri alamayacağı kesin.
    Bazı Ülkeler daha kendi kaynaklarını, topraklarını kullanıp üretim yapamıyor, yaptırılmıyor iken,ürettiği ürünü 5-10 şehir öteye götürüp nakliyesini düşünüp, zararını düşündüğü zaman da, herkesin görmek ,okumak istediği konular.5 kuşak sonrası İnsanoğlu görür bu günleri belki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaSSive -- 14 Temmuz 2019; 18:30:57 >

• quote:

Orijinalden alıntı: emre1393

Bu yok oluş rastgele ve adil şekilde olacaksa kabul.
    Bence insanları aniden yok etmek yerine nüfus kontrolünü sağlamalıyız.
  • Manşeti görür gibiyim. Uzaydan ithal edilen ürünlere ek vergi!!

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dünyanın içine ettik yetmedi uzayın da içine edecez.Ajan Smith e selamlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-49AED6360

İlk senden başlayalım ne dersin :)
    ben de oyumu ondan baslamak yonunde kullaniyorum

• Sıcak bakıyor öyle mi :) Rusya hariç doğru düzgün uzaya gidebilen yok. Sıcak bakıyor, fabrikaları uzaya taşımak deyip başlıkla alakası olmayan bir yazı yazmak. Tebrikler.

• Red faction oyunu geldi aklıma

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Dünya malı dünyada kalır..

Uzay malı uzayda..

• işçilerin bu olaya pek sıcak bakacağını sanmıyorum. fantazi bir konu. insanları kandırarak oyalamanın uzay versiyonu. milyarderlerin çoğu dünyadan kaçmaya imkan verecek bir gemiye dünden razı. fabrikalarını da ancak çin' e ve hindistana taşırlar.
  • Başkent sanayi sitesinde staj yapıyorum Her gün sabah 5 te kalkıp akşam 8 de eve anca geliyorum. Bunun bir adım sonrası bineriz soyuz roketlerine marsa gideriz.

• quote:

Orijinalden alıntı: mrsmrc

Manşeti görür gibiyim. Uzaydan ithal edilen ürünlere ek vergi!!
    Uzaydan kelepir altın bilezik

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • MaSSive kullanıcısına yanıt
    Türkçe herhalde yabancı dilin.
    Teğmin
    dünya da
    zamanlar da
    maddeler den
    Sonrasında boşluk verilmeyen noktalama işaretleri
    öncesinde boşluk verilen noktalama işaretleri

Lütfen yazı yazmaya utanın ve yazmayın.

• AREryilmaz kullanıcısına yanıt
    oto kalvye belki buna mı takıldın?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.