Şimdi Ara

MSI NX8500GT ekran kartı video incelemesi : %50'den fazla Overclock

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
0
Favori
6.860
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nvidia, orta ve giriş seviyesi DX10 destekli ekran kartları 8600GTS/GT ve 8500GT'nin kısa bir süre önce lansmanını gerçekleştirdi. Kartlar Nvidia'nın daha önceki ekran kartları gibi lansmanla aynı tarihte satın alınabilir durumdalardı. Bu videomuzda bir çok kullanıcının hız aşırtma ve oyun performansını merak ettiği Nvidia Geforce 8500GT grafik yongasını kullanan MSI NX8500GT ekran kartını inceliyoruz.

Kartın hız aşırtma performansı, ATI'ın 9550'leri ardından yeni bir hız aşırtma çılgınlığı yaşanmasına neden olacak. Standart soğutmasıyla oldukça yüksek değerlere çıkıp, bu değerlerde günlük kullanılabilen NX8500GT, daha iyi bir soğutma ile çok daha yüksek hızlara çıkabilecek potansiyele sahip. Uygun fiyatla oyun bilgisayarı toplamak isteyen ev kullanıcıları ve internet kafeler için yeni fiyat / performans kartları ATI'ın DX10 çözümleri piyasaya girene kadar 8500GT'ler olacak gibi görünüyor. Sonrasında ise ATI'ın giriş seviyesi DX10 çözümlerinin performansı kullanıcıların seçiminde oldukça etkili olacakdır.

Teknik özellikleri :

• Model ismi : MSI NX8500GT
    • Çekirdek hızı : 460MHz
    • Bellek hızı : 800MHZ
    • Bellek veri yolu : 128Bit
    • Bellek tiği : GDDR2
    • Shader birimi : 16 adet Stream işlem birimi (Unified Shader DX10'a tam uyumluluk)
    • Diğer : Pure Video HD teknolojisi, HDTV, HDCP dijital içerik koruma uyumu, 1 adet Dual link DVI çıkışı, 1 adet D-Sub (VGA) çıkışı, 1 adet HD / S-Video çıkışı, SLI desteği

Kutu içeriği :

• MSI NX8500GT
    • MSI Sürücü ve yazılım CD'si ve kullanım klavuzu
    • 1 adet DVI / VGA dönüştürücü
    • HD kompanent adaptörü

Fiyat ve daha fazla bilgi için :

Sayfanın Linki : http://www.msi.com.tr

• kimse oyun için almaz bu kartı
  • Gerçekten çok iyi bir oc kabiliyetine sahip gözüküyor. Ayrıca NFS Carbon'da bu kadar iyi FPS vermesi dikkat çekici. Bence bilgisayarında daha çok strateji ve spor oyunları oynayan ve genellikle masaüstü uygulamaları kullanan kişiler için son derece yeterli bir kart.
  • sessizliği ve Oc kabiliyeti açısından iyi görünüyor ancak dx10 desteli oyunlarda denemek ve oradaki performansını görmek daha iyi bir fikir verebilir diye düşünüyorum.
  • Kart oc'a çok iyi cevap veriyor default ile oc edilmiş skorlardan ve aldığı fps lerden belli internet kafeler için oldukça iyi bir kart
  • Benim Asus 6600 256mb ile arasında kayda değer bir performans farkı varmı?Yani alsam işime yarar mı yoksa 8600lere mi yöneleyim?
  • hocam bence o kartla idare et ve R600 için para biriktir.Çünkü Ati ağırdan ama çok etkili geliyor.
    quote:

Orjinalden alıntı: ABSOLUT

Benim Asus 6600 256mb ile arasında kayda değer bir performans farkı varmı?Yani alsam işime yarar mı yoksa 8600lere mi yöneleyim?
  • quote:

Orjinalden alıntı: enoman

hocam bence o kartla idare et ve R600 için para biriktir.Çünkü Ati ağırdan ama çok etkili geliyor.
    quote:

Benim Asus 6600 256mb ile arasında kayda değer bir performans farkı varmı?Yani alsam işime yarar mı yoksa 8600lere mi yöneleyim?

Koca pehlivan geliyor
  • bende 7900gs sonic var videoda fifa2007 için başlangıç ara videolarda 0-1 fpslere düşüyor kartla ilgili değil
  • yürü be mesut
  • quote:

Orjinalden alıntı: enderc

yürü be mesut

Ya biz kotalı kullanıcılar ay sonunu nasıl çıkaracağız diye düşünüyoruz video açmak bizim için hayal rica etsem şunu sayısal olarak yazıp test sonuçlarınızı açıklar mısınız ya da resim olarak hiç farketmez ama video izleyecek durumum yok 4 gb kotalıyım 2 günüm var ve yaklaşık olarak 3.840 lardayım aşım ücreti ödemek istemiyorum rica etsem şudeğerleri okuyan/izleyen bir arkadaş yazabilir mi?
  • Acaba 8500gt ile yapılan overclocklu bir sli nasıl bir sonuç verir ?
  • sli ı herşey desteklemiyor + daha fazla güc +ısı+ stabilite düşüklüğü ve tek karta göre daha az oc şansı + satarkende 2 eski kart satmakda cabası , getirdikleri götürkleriyle neredeyse birebir sli ı sevmiyoruz ve aslada 2 kart almam bu hızlı teknolojide
  • Benim iki sorum olacak;
    1_ Denenen bileşen orta seviye bir ekran kartı iken neden sistem en üst düzey oluyor(biliyorum karşılaştırma yapma amaçlı böyle ama bir ekran kartına 105 dolar verebilen bir kişinin alabileceği sistem ile dediğiniz oyunlardaki çoğu fps değerini alamayacak).Bence genel karşılaştırma için yukarda yapılan örnekteki gibi bir sistem olmalı,ayrıca birde o bileşenin düzeyinde bir sistemle test yapılmalı. Bunun daha fazla yardımcı olacağı kanaatindeyim.
    2. Sorum ise kartın oc siz 3d2006 performansı bana biraz fazla geldi.
    Tomshardware de de neredeyse aynı sistem bileşenleri kullanılmış ve 8500gt nin default puanı 7900gs den bile fazla puan almış, yoksa benim mi bir yanlışım var.
    Teşekkürler...

Edit:İmla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi weneorn -- 29 Nisan 2007; 10:40:04 >
  • Bunun 8600gt'ye göre overclocklu performansı nasıl oluyor şimdi???
  • 2 tane alıp sli yaptığımızdada böyle o.c yapabiliyorsak bu kart süper olur.acaba böyle bir test var mı?

bide PALIT - 8600GT SONIC incelemesi yaın lütfen. bu kartı bi çok kişi merak ediyo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m@trix -- 29 Nisan 2007; 11:17:54 >
  • msi 8600gt oc edition incelemesinide yapın lütfen
    palit mi - msi mi ona göre seçim yapalım
  • quote:

Orjinalden alıntı: forious

quote:

Orjinalden alıntı: enoman

hocam bence o kartla idare et ve R600 için para biriktir.Çünkü Ati ağırdan ama çok etkili geliyor.
    quote:

Koca pehlivan geliyor

pehlivanki ne pehlivan harbiden OHA falan oldum yani. Bence seviyesi için mükemmel bi kart...

• tam internet kafe vga sı
  • karşılaştırmalı olarak diğer ekran kartları ile birlikte performans değerleri verilerse daha sağlıklı olur kanısındayım
    çalışmalarınızda başarılar
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.