Şimdi Ara

Microsoft, Windows 10'da parolasız oturum açma seçeneğini test ediyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
769
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Microsoft, Windows 10'da parolasız oturum açma seçeneğini test ediyor

Microsoft en son Windows 10 Insider Önizleme sürümüne (yapı 18396) parolasız oturum açma seçeneği ekledi. Böylelikle tüm Microsoft hesaplarında parolasız oturum açmak mümkün olacak. 

Ayrıca Bkz.Sensör veya güce ihtiyaç duymadan görüntü tanıyabilen akıllı cam geliştirildi
    Güncelleme şu anda Fast Ring'deki Insider kullanıcılarına sunuldu. Yeni ayarı etkinleştirmek için Ayarlar -> Hesaplar -> Oturum açma seçenekleri menüsünde yer alan "Cihazınızı parolasız yapın" bölümünü "açık" hale getirmek gerekiyor.

Microsoft, Windows 10'da parolasız oturum açma seçeneğini test ediyor

Sınırlı sayıda kullanıcıya sunuldu

Parolasız oturum açma seçeneği etkinleştirmek, Windows 10 cihazınızdaki tüm Microsoft hesaplarını Windows Hello yüz tanıma, parmak izi algılama veya PIN kodu ile modern kimlik doğrulamasına geçirecek.

Yeni özellik aşamalı olarak dağıtıldığı için bazı kullanıcılar göremeyebilir. Parolasız oturum açma deneyiminden şu an için sadece sınırlı sayıda kişi faydalanabiliyor. Microsoft bu seçeneği önümüzdeki haftalarda daha fazla kullanıcıya sunmaya devam edeceğini söyledi.

• labtek38 kullanıcısına yanıt
    Microsoft duymasın.

• aramaya netplwiz yaz "kullanıcı bu bilgisayarı kullanmak için bir ad ve parola girmelidir" kısmındaki tiki kaldır bitti bilgisayar şifre istemeden açılır o kadar zor bişey değilki neyi test ediyormuşki abartmasınlar :D

• paco_ct kullanıcısına yanıt
    Dediğiniz doğru fakat ara ara açılışta şifre istemeye devam ediyor.

• Windows 10 çıktığından beri parolasız otomatik giriş yapıyorum zaten. Netplwiz miydi neydi, çalıştır kısmına yazarak kapatılabiliyor. Bunlar da iyice apple gibi oldular. Olan şeyi yenilik gibi sunuyorlar.

• çok zor olmamalı :)

• axellus1 A kullanıcısına yanıt
    O ara ara isteme olayı pc açık ise yeniden başlat yaptığınız zaman yapıyor. Onun dışında yapmaz şayet yapıyorsa başka bir sıkıntı var dır. Benim pc de şifresiz giriş yapınca sadece yeniden başlat yapınca şifre istiyordu onun dışında pc kapalı ise hiçbir zaman şifre istemedi. Başka bir yakınımda ise kapalı olan pc açınca bazen istiyordu onun sebebi de pc de sorun vardı.

• Noctivagant kullanıcısına yanıt
    Belki sürüm ile ilgilidir. Yeniden başlatmada istemiyor. Pc 1 veya 2 gün kapalı kalsın açılışta istiyor. Değişik bir durum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • huseyincarnege kullanıcısına yanıt
    Dışardan bakınca öyle ama kim bilir koskoca sistemin arkaplanında açık vermeden o auth sistemini yazmak için neler yaptılar.

• axellus1 A kullanıcısına yanıt
    win 10 pro 1903 uzun zamandır test ediyorum masaüstü bilgisayarımda hiçbir sorun yaşamadım eğer versiyon 1903 değilse güncelleştirin 18 versiyonundan daha performanslı çalışıyor

• netplwizle zaten vardı ki bu
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-86G53N200 -- 23 Eylül 2020; 10:44:51 >
  • Windows 10 kullanmaya başladığımdan beri hiç şifre girdiğimi hatırlamıyorum :)

• Onu ben de kullanıyorum. Kullanırken bi açığını keşfettim. Açılış şifresi devre dışıyken bilgisayar elle kilitleyebiliyoruz. Kilitleyince pek tabi parola ister buraya kadar normal. Bu halde Windows kilitliyken bilgisayarı yeniden başlatırsak şifresiz açılıyor. Biraz garip bir açık.

Microsoft'a da bildirdim, tınlamadılar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.