Şimdi Ara

Apple eksik OLED siparişleri nedeniyle Samsung'a 683 milyon dolar ödedi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
752
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Geçtiğimiz hafta sizlere Güney Koreli teknoloji devi Samsung'un, Apple'dan OLED siparişlerini eksik verdiği gerekçesiyle bir telafi beklediğini duyurmuştuk. Beklenen gelişme sonrasında Apple ve Samsung'un 683 milyon dolarlık bir anlaşma yaptığı açıklandı.

Apple, Samsung'un zararını karşıladı

iPhone X modelinin piyasaya sürülmesi ile birlikte Apple, OLED ekran teknolojisine geçiş yapmış ve tedarikçi olarak da Samsung ile anlaşmıştı. Şirket yeni iPhone modellerinde kullanılmak üzere belli sayıda bir OLED panel için Samsung Display ile bir anlaşma yapmış ve geçen süre zarfında düşük satış rakamlarının da etkisiyle bu hedefini tutturamamıştı. Samsung ise bu durumda fazla üretim yaptığını ve satılmayan OLED ekranları için Apple'dan bir telafi beklediğini şirkete iletmişti.
    Reuters'ın raporuna göre beklenen anlaşma gerçekleşti ve Apple, sipariş vermediği OLED ekranlar için Samsung'a 683 milyon dolar ödemeyi kabul etti. Apple her ne kadar verilmeyen bu OLED siparişlerinin MacBook'lar için verilebileceğini bir çözüm olarak sunsa da, Samsung sadece varsayım olan bu durumu kabul etmemişti.

• Piyasa doyumu ve arz kayımı diye bir şey var. Apple artık 6 7 yıl önceki inovasyona sahip değil. Talep Android pazarına kaydı. Ve biz biliyoruz ki Apple Ibm değil, Microsoft değil. Ün gel geç bir şeydir. Apple 2010-2016 arası zirvesini yaşadı. Ibm bitmez, Microsoft bitmez. Bu markaların tekel olduğu, rakipsiz olduğu, en iyi olduğu çok fazla dal var. Apple'dan Iphone'u çık Apple sıradan bir şirket olur.

Çok değil geçen seneye kadar dünyanın en değerli markasıydı Apple. Sadece 6 aylık düşük Iphone satışları şirketi bir anda 3. sıraya indirdi.

Dünyanın en fazla nakit varlığına sahip olması da Steve Jobs gibi bir adama artık sahip olmamalarının göstergesidir.

Dünyanın tüm büyük, büyümeye devam eden, büyüme istikrarı on yıllar boyunca süren şirketler asla kasalarında para tutmaz. Zira büyüme, kalıcı büyüme innovasyon gerektirir. Jobs gitti Apple bitti. Nokia gibi olacak. Android'in karşısında tutunma şansı maalesef yok artık.
  • Büyük ihtimalle aynı ekranlar yeni serilerde de kullanılacak demekki.

• Satılmaz tabi bu fiyatlar nedir?

• Bunun maliyeti bir sonraki iPhone modeline yansıtılır büyük ihtimalle.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dunyanin en fazla nakit varligina sahip bir sirket halen uretim yapmamakta israr ediyor, ilginc..

• Xiaomi lenovo gibi markalar yarı fiyatından daha ucuza daha iyi cihazlar üretiyorken artık apple alan ya zengin ya fanboydur. Ülkemizde zaten artık iphone alınmaz. S10e varken kim gidip 3 bin lira fazla verip 6s lerdeki 3d touch olmayan, 1080p ekranı olmayan ayfor xr alır ki?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BB2CECC18 -- 7 Temmuz 2019; 21:55:56 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Apple için paea değil

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Greylights

Büyük ihtimalle aynı ekranlar yeni serilerde de kullanılacak demekki.
    Zaten o çirkin üçlü kamerayla hiç alınmazdı. Bunu duymamla bir seri daha bekleyeceğim. iPhone 6 kullanıyorum hala.
  • WB kullanıcısına yanıt
    Piyasa doyumu ve arz kayımı diye bir şey var. Apple artık 6 7 yıl önceki inovasyona sahip değil. Talep Android pazarına kaydı. Ve biz biliyoruz ki Apple Ibm değil, Microsoft değil. Ün gel geç bir şeydir. Apple 2010-2016 arası zirvesini yaşadı. Ibm bitmez, Microsoft bitmez. Bu markaların tekel olduğu, rakipsiz olduğu, en iyi olduğu çok fazla dal var. Apple'dan Iphone'u çık Apple sıradan bir şirket olur.

Çok değil geçen seneye kadar dünyanın en değerli markasıydı Apple. Sadece 6 aylık düşük Iphone satışları şirketi bir anda 3. sıraya indirdi.

Dünyanın en fazla nakit varlığına sahip olması da Steve Jobs gibi bir adama artık sahip olmamalarının göstergesidir.

Dünyanın tüm büyük, büyümeye devam eden, büyüme istikrarı on yıllar boyunca süren şirketler asla kasalarında para tutmaz. Zira büyüme, kalıcı büyüme innovasyon gerektirir. Jobs gitti Apple bitti. Nokia gibi olacak. Android'in karşısında tutunma şansı maalesef yok artık.

• Onun yerine sipariş verip iphone üretip düşük karla satsa ?
    Ve 683 milyona 683 tane apple store açılır mesela izmir gibi bi yerde açılsa apple a gerişi çok daha fazla olur

683 milyonu bi çöp gibi harcamaları çok saçma

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu sene bunun acısı çıkmasa bari...

• AA bunlarda satın almadıkları oled ekrana paramı ödemişler. Bizim geçmediğimiz köprülere para ödememiz normal ozaman...

• yaw heee he

• ahahahahahah yaş kaç acaba 12 falan mı

• 232 m/s değildir son hızı. Öyle olsa duramazsın ;-)

835,2 km/sa hıza denk gelir

232 km/sa olmalı.

• maliyetine satında parayı kurtarın bari :D
  • Androide para vermeyiz allaha çok şükür paramız var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AMC -- 9 Temmuz 2019; 10:12:59 >
  • Senelerdir android işletim sistemli cihazlar kullanıyorum.
    iPhone 3 GS modelini, sıfır olarak almıştım.
    İnanın , kullanırken bana heyecan veriyordu.
    Daha sonrasında daha pahalıya aldığım hiçbir android bana aynı heyecanı vermedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mekan54 -- 12 Temmuz 2019; 21:31:14 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.