Şimdi Ara

Huawei'nin geliştirdiği HongMeng işletim sistemi önümüzdeki ay tanıtılabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
1.393
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ABD'nin uyguladığı ticaret yasağı nedeniyle zor günler geçiren Huawei önümüzdeki ay geliştiricilerle bir araya gelecek. Huawei Geliştirici Konferansı'nın bu yıl 9-11 Ağustos tarihleri arasında Çin'in sanayi şehri Dongguan'da düzenleneceği açıklandı.

Ayrıca Bkz.Note 10'un kulaklık girişine sahip olmadığını gösteren kılıf görselleri yayınlandı
    Bu yılki geliştirici konferansı, ABD yaptırımları ışığında ele alması gereken çok sayıda konu olacağından Huawei için kritik önem taşıyor. Üç gün sürecek olan etkinlik açılış konuşması, teknik forum ve Codelabs (kodlama uygulamaları) olmak üzere üç bölüme ayrılacak.

Android ve macOS'tan hızlı

Konferansta, 5G ve Nesnelerin İnterneti (IoT) alanındaki yeniliklerin yanı sıra çeşitli ürün ve hizmetler hakkında bilgi verilmesi bekleniyor. Bununla birlikte Huawei’nin Android'e alternatif olarak geliştirdiği HongMeng adlı işletim sistemi ilk kez bu konferansta sahneye çıkabilir.

HongMeng'in Android'den %60 daha hızlı olduğu iddia ediliyor. Huawei CEO'su Ren Zhengfei de aynı şeyi doğrulayarak Apple'ın macOS işletim sisteminden de hızlı olacağını söyledi. Deneyimli yönetici ayrıca HongMeng'in routerlar, veri merkezleri, network switchleri, akıllı ev aletleri ve daha fazlasıyla çalışmak üzere tasarlandığını belirtti.

• Putin in dediği gibi Liberalizmin sonu geldi... Liberal ekonomi serbest rekabet demekti, Ama gördük ki,Amerikan firmaları güçlü olduğundaymış bütün serbest rekabet. Kalleşce yok etmeye çalışıyor ve topyekün savaş açtılar... Huawei artık dünyanın en iyisi. Ben bundan sonraki tüm tercihlerimde Huawei yi destekleyeceğim...
    Amma gömdünüz Huawei yi...

Casusluk, emellerine ulaşmak falan..

GOOGLE ve Apple yapmıyor değil mi casusluk.?

Çinlileri sevmem.. Ama abd denilen sömürgeci itlere karşı direnişlerini destekliyorum..

Androidin üzerine kurgulanacak "ark OS" işletim sistemi..Var olan bütün uygulamaları kullanmama olanak sağlarsa, fiyatı ve hızı tatmin ederse ve büyük sürprizlerle gelirse.. Diğer Çinli firmalarda bu sistemi
    Ben daha çok merak ediyorum siyasi argümanla teknoloji firması destekleme nasıl bir duygudur. Madem öyle git milletçi duygu ile Vestel, Casper gibi (şahsen desteklediğimden değil) Türk firmalarını destekle. Bu ekonomik savaşsa herkes baltalarını çıkarmış durumda. Amerika'nın her zaman yaptığı etik olmayan şekilde gücünü kullanıyor. Ki Çin de hiç bir zaman masum değil. O yüzden bu sebeplerden taraf olmayın. Gidip iPhone alıp kırmayın. Huawei sevdalısı da olmayın. Samsung'da alın demiyorum bu mağdur psikolojisi ile kimse haklı yada en iyisi olmuyor. Ekonomik gücünüz neye elveriyorsa size uygun olan en iyi ürünü alın. Bu gün Vestel yada Casper olur yarın Huawei Samsung yada Apple olur...
  • Kirin 980 de a12 islemciden daha iyi oluyordu. ( Yersen )

• Bu kadar kısa zamanda beklentileri ne oranda karşılayacağını yakında göreceğiz. Umarım başarılı olurlar ve rekabet artar.

Biz bu atılımı yıllardır Samsundan bekliyorduk.

Duydun mu sevgili Samsung'çuğum!?

• Uygulama olmadığı sürece işletim sistemi işe yaramaz tek başına.

• Macos ne alaka ios olmasın o

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Olumsuz yorum yazanlar android in oturması yıllar sürdüğünü unuttu mu? Hala android her güncellenişinde 2 ay boyunca yama yapıyorlar. 10 senedir bu böyle. Bırakın rekabet gelsin. Bırakın olumsuz düşünceleri. Bence rekabet iyidir. Android de zaten ios değil. Sürekli hata yapıyor. Kısa sürede uygulama pazarı da oturur. Millet yeni pazar arıyor. Rahat olun.

• Uydurma haber olduğuna bahse giren var mı

• Android ten niye vacgeciyor? MEvcut ve rakip Android kullanicilarina nasil bir izahatlari olacak ? Insanlar ayni uygulamalari ucretini odeyerek aldiklari oyun ve uygulamalar ve ucretli abonelikler hicbiri de yok. Yeni bir isletim sistemine gecmek artik cok zor.

Anlasilan Andrid R guncellemesi hicbir cihaz alamayacak.

Baksaniza yaptirimlar icin gecici Andorid lisanslari ile suan herhnagi bir cihaz veya cikacak cihaz simdilik etkilenmiyor ALGISI var lakin dananin kuyrugu 19 Agustos 2019 da kopacak. Anlasilan Huawei kapali isletim sistemi ile casusluk basta olmak uzere herhangi bir kullanicinin herseyine emelleri neyse istegini yapacaktir.

Sahtekarliklari surekli kanitlariyla ifsa olmaktadir. Kamerasindan tutun da CPU GPU sundaki hileler herhalde daha rahat kandiracaklar ...

Olsa olsa Cin ic pazarina hitap edebilir.

Suan Huawei in bircok hizmeti online olan kendi ulkelerinde varken Avrupa dahil Turkiye dahil neden yok ? Madem yok ona gore de fiyatini da ciddi oranda dusurursun... Ama o da yok. Fiziksel magazalarin kendi mekanlarinda neredeyse olmamasi koca Turkiye de 1-2 tane var Izmir de vardi ... SErvis aglari da kendilerine ait degil cogunlugu da KVK dan ki KVK in her subesiyle de anlasmamislar... Her sehirde de yaygin degiller. KArgo ile yolla bekle gelsin. ORtalama en iyimser 1 hafta cihaz yok ama 1 saat lik veya 1 gunluk islem icin beklemek !...

Turkiye icin bitmistir ve esasli da onem verdikleri yoktur.

Kaliteleri de vasat ekrani basta olmak uzere ...

Kamerasi yazilimsal hilelerle dolu ...

• Putin in dediği gibi Liberalizmin sonu geldi... Liberal ekonomi serbest rekabet demekti, Ama gördük ki,Amerikan firmaları güçlü olduğundaymış bütün serbest rekabet. Kalleşce yok etmeye çalışıyor ve topyekün savaş açtılar... Huawei artık dünyanın en iyisi. Ben bundan sonraki tüm tercihlerimde Huawei yi destekleyeceğim...

• Amma gömdünüz Huawei yi...

Casusluk, emellerine ulaşmak falan..

GOOGLE ve Apple yapmıyor değil mi casusluk.?

Çinlileri sevmem.. Ama abd denilen sömürgeci itlere karşı direnişlerini destekliyorum..

Androidin üzerine kurgulanacak "ark OS" işletim sistemi..Var olan bütün uygulamaları kullanmama olanak sağlarsa, fiyatı ve hızı tatmin ederse ve büyük sürprizlerle gelirse.. Diğer Çinli firmalarda bu sistemi

• dsagon D kullanıcısına yanıt
    Çok merak ediyorum, Huawei hangi konuda en iyi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben daha çok merak ediyorum siyasi argümanla teknoloji firması destekleme nasıl bir duygudur. Madem öyle git milletçi duygu ile Vestel, Casper gibi (şahsen desteklediğimden değil) Türk firmalarını destekle. Bu ekonomik savaşsa herkes baltalarını çıkarmış durumda. Amerika'nın her zaman yaptığı etik olmayan şekilde gücünü kullanıyor. Ki Çin de hiç bir zaman masum değil. O yüzden bu sebeplerden taraf olmayın. Gidip iPhone alıp kırmayın. Huawei sevdalısı da olmayın. Samsung'da alın demiyorum bu mağdur psikolojisi ile kimse haklı yada en iyisi olmuyor. Ekonomik gücünüz neye elveriyorsa size uygun olan en iyi ürünü alın. Bu gün Vestel yada Casper olur yarın Huawei Samsung yada Apple olur...

• Huawei'ye sadece elinizdeki telefon olarak bakmayın. Almanya Rusya 5G teknolojisine Huawei ile giriyor... Amerika dünyada teknoloji liderliğini kaptırıyor...

• mlhkhy kullanıcısına yanıt
    Milliyetçi duyguya nasıl bağladın anlamadım. Türkiye de böyle bir yüksek teknoloji ürünü hayal etmek bile çok zor olduğundan pas geçiyorum... Kendim için en iyi olanı ben bilirim. Siyasi argümanla S-400 diyorum, F 35 e hayır diyorum. Batının her alandaki hegemonyasına Hayır diyorum... Anlaşıldımı?

• Android dediğin sistem zaten iyi bir sistem değil bundan daha iyisini yapmaları süpriz olmaz ama huawei dediğin firmanın ne yazılım tecrübesi var ki ios'dan daha iyisini yapacak ? Şuan telefonlarında kullandıkları emuı bile ios çakması.. Zamanında çinlilerin deepin linux adı altında direk kişilerin verilerini yürüttüğünü de biliyoruz bu çinlilere de çok güvenmeyin ha amerika ha bunlar.

• Ben bağlamadım. Yorumun siyasi parti temsilcileri gibi olduğu için taraf olduğu düşündüğüm için yorumladım. S400 F35 arasında taraf olman bile bunu belli ediyor. Kendin için olan en iyisini tabiki sen bileceksin zaten bunu aksi eden yada söylemen bile yanlış olur. Batı hegemonyası seni karşı tarafçı yapar. Batı doğu soğuk ekonomi savaşın da kimsenin tarafı olmaya gerek yok. Naçizane bir tavsiye. bu tipik destek yorumlar bu teknoloji sitelerinde taraf olmaya gerektirmiyor. Anlaşılmıştır umarım.

• İyi kötü üçüncü bir seçenecek olması iyi olacak. Ticaret Savaşı bitti ama.
  • Yaklaşık 500 milyon Emui kullanıcısı var. Diğer çinli telefon üreticileri de bu ortak yazılıma yönelirse muazzam bir eko sistem ortaya çıkar ki Google'nin Huawei ye yapmış olduğu yaptırım diğer Çinli telefon üreticilerine de ders olmuştur.

• Misal telefonunun bağlandığı baz istasyonları ve donanımları. :)

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.