Şimdi Ara

Netflix, film sektöründe aradığını bulamadı: Bütçeler kısılacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
1.036
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Netflix, orijinal içerik kütüphanesini genişletmek için bildiğiniz gibi son yıllarda inanılmaz harcamalar yapıyor. Özellikle de film kategorisinde artık dünyanın en büyük yapımcı şirketleriyle yarışmaya başlayan dijital içerik devi, son dönemlerde 100 milyon doları aşan bütçelere sahip filmler hazırlamaya başlamıştı. Ancak sektörden gelen son haberlere göre Netflix, orijinal filmlerinde istediği başarıyı yakalayabilmiş değil.

Ayrıca Bkz.Netflix, 'Pacific Rim' anime serisini duyurdu
    The Information tarafından yapılan habere göre Netflix bundan sonra yüksek bütçeli filmler çekmeden önce iki kez düşünecek. Şirket yöneticisi Ted Sarandos, geçtiğimiz ay düzenlenen bir toplantıda orijinal filmlerinin yeterince izleyici çekemediğini ve bu alandaki gelecek planlarında değişiklikler yapmaya karar verdiklerini söylemiş.

The Information'da yer alan ifadelere göre Netflix'in bu kararı almasındaki en büyük etken, mart ayında yayınlanan Triple Frontier filmi olmuş. Ben Affleck'in başrolünde yer aldığı Triple Frontier, tam 115 milyon dolarlık dev bir bütçeyle hazırlanmış olmasına rağmen çok fazla seyirci sayısına ulaşamamıştı.

Netflix'in harcalamaları kısma kararı elbette daha az orijinal film göreceğimiz anlamına gelmiyor. Netflix yöneticileri artık film sektörünü daha iyi anlamaya başladıklarını düşünüyor. Daha düşük bütcelerle daha kaliteli filmler üretme yönünde bir plan var. Dijital içerik devinin 2019'da orijinal film ve diziler için ayırdığı bütçe tam 15 milyar dolardı. 

• mass production dediğimiz olayı benimsediği için netflix gözümde hala çok gereksiz bir platform.senede 20 tane dizi çıkar,20 tane film çıkar biraz iyi reklam ile bunlardan bir tanesi tutsun sonra twitter'daki kalite yoksunu sözde kendini fenomen sanan insanların"Abiiiii yaaa netflix yaaa o olmadan nasıl yaşıyorduk yaaa" gibi söylemleri ile prim yapıp şirketi yürütsünler...Bu böyle olduğu sürece kaliteli yapım çıkmaz mesela HBO ya bakalım senede bir dizi ya çıkarır ya çıkarmaz ama harbi iş yapar(The Wire,GoT,Chernobyl)
  • Çektigi film ve dizilerin %90 uyuşturucu ile alakalı.Uyuşturucu baronlarını çetelerini birer süper kahraman olarak gösterecek neredeyse.

• Filmlerinin bir halta yaramadığını göremiyorlar mı acaba? İçlerinde hiç kral çıplak diyebilecek kadar cesur biri yok mu bunların? Dün bir Netflix filmi izliyim dedim resmen ahlâksız diz boyu, ahlaksızlıktan prim yapmaya çalışan, zoraki senaryolarla iyi bir film olmaz...sırf film olsun diye yazılmış ucuz senaryolar ucuz yorumlar... Buraya kadar iyi bile geldi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bana kalsa mümkünse Netflix hiç içerik üretmesin derim. Dizileri dandik. Filmleri daha da dandik. Kaç yıldır abonesiyim, toplasam 3 tane izlediğim filmi yoktur. Onları da zaten beğenmemiştim. The Outsider (2018) diye bir filmleri var. Jared Leto oynuyor fakat, kendinize eziyet çektirmek istiyorsanız oturun bunu sonuna kadar izleyin.
  • Ben filmi izlemedim hatta ilk defa burada duydum. Bence reklamını yapamamış.

• netflix muhtesem bir vizyon surekliligi umarim devam ederler islerine tikanmadan trilyon dolarlik sektörün dominant alfasi kendilerine verilen musade biraz az sermayedarlarindan en azindan ben oyle goruyorum yada istedikleri yol verimsizlesiyor rasyonel olarak rakipsizler

• La Casa De Papel'i izlerken Netflix yapımı olduğunu duymuştum ilk ve şaşırmıştım nasıl böyle harika bir dizi yaptılar diye ancak sonradan öğrendim ki sonradan satın almışlar şaşkınlığım bir anda geçti. Filmleri çok kötü ve zamam kaybı malesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mert1907 -- 7 Temmuz 2019; 3:22:29 >
  • Evet geneli ortalama altı ama arada gayet hoş yapımlar çıkıyor mesela yakın zamanda çıkan i am mother oldukça iyiydi thanos un beceremediğini becerdi :D

• Adamlar içeriğe ne bütçe ayırmışlar. İstanbul'un bütçesinin 3-4 katı.

• Politik doğruculuğu kenara bıraksınlar önce. İnsanlar tiksindi.

• Netflix de beni cok sasirtan bi kac film oldu. Kolay kolay film begenmem. Ve oyle filmler vardi ki Marvel ve Dc nin bi cok filminden daha kaliteli. İzlemek isteyen varsa kesinlikle pişman olmaz. Yag gibi akıyor resmen..Polar, Tau, İ am mother, Bird box, Firtina anı

• Festivallerdeki ödüllü filmleri toplansınlar, benim için yeterli olur.

• Haberin anlamı, ileri de daha da kötü filmler göreceğiz demek.

• multi cultural gibi liberal fikirleri cumhuriyetci amerikalilara diretirse tabi gelirleri duser ...

onu gectim her filmde ilik gormek zorunda degilim! stranger dizisinde bildigin pedofili isliyor! oyle saca boyle tarak netflix efendi!
  • Ayağını yorganına göre uzatsın o zaman onuda benmi söyleyeceğim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bir filmi güzel yapan şey bütçesi değil sağlam senarist ve yönetmendir. iyi bi yönetmen elinde salğam senaryo varsa, vasat oyuncularla çok güzel işler çıkarabililir. bu bağlamda parayı aktarcağın en öenmli kişiler özel efekt kısmından ziyade yönetmen ve senarist olmalı. ama netflix filmlerinde bu iki kısım ne yazık ki çoğunlukla zayıf kalıyor.

• mass production dediğimiz olayı benimsediği için netflix gözümde hala çok gereksiz bir platform.senede 20 tane dizi çıkar,20 tane film çıkar biraz iyi reklam ile bunlardan bir tanesi tutsun sonra twitter'daki kalite yoksunu sözde kendini fenomen sanan insanların"Abiiiii yaaa netflix yaaa o olmadan nasıl yaşıyorduk yaaa" gibi söylemleri ile prim yapıp şirketi yürütsünler...Bu böyle olduğu sürece kaliteli yapım çıkmaz mesela HBO ya bakalım senede bir dizi ya çıkarır ya çıkarmaz ama harbi iş yapar(The Wire,GoT,Chernobyl)

• Deli bütçeyle çekiyorlar ama adam akıllı filmleri yok. Roma dışında aklımda hiçbir filmleri iyi kalmadı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • anlayamadı demekki izleyici kitlesinin derdini
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.