Şimdi Ara

iOS 13, FaceTime’da konuşurken gözlerinizi kameraya odaklatacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.499
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • iOS 13, FaceTime’da konuşurken gözlerinizi kameraya odaklatacak
    iOS 13 tanıtılalı tam olarak bir ay oldu. Henüz beta aşamalarında olan yeni işletim sisteminin geliştirme süreci devam ediyor. Beta 3 sürümü de an itibariyle yayınlandı. İlk bakışta büyük bir değişim içermediği söylenebilir. Ancak FaceTime uygulamasına oldukça ilginç bir özelliğin eklendiği fark edildi. FaceTime’da konuşma yaparken gözleriniz kameraya çevriliyor.

Ekrana bakan yüzlere son

FaceTime görüşmesi yaparken doğal olarak kameraya bakmak yerine ekrana bakıyoruz. Bu da konuşanların göz kontağını kaybetmesi manasına geliyor. Sorunun farkında olan Apple, FaceTime’a bu yeni özelliği ekledi. FaceTime ayarlarından aktif edilebilen özellik sonrasında siz ekrana baksanız bile, gözleriniz görüntüde yapılan oynamalarla kameraya bakıyor gibi gösteriliyor. Örneğin haberimizin başında yer alan her iki görselde de görüşmeyi yapan kişi ekrana bakıyor. Ancak FaceTime’ın yeni özelliği ile düzeltilen sağdaki fotoğrafta, kameraya bakıyormuş gibi göründüğünü söyleyebiliriz.

Ayrıca Bkz.Apple, ülkelerin App Store’dan uygulama kaldırma isteklerini paylaştı

Henüz Apple’ın bu işlemi nasıl yaptığıyla ilgili bir bilgi bulunmuyor. Özelliği keşfeden Mike Rundle’ın aktardığına göre şimdilik sadece iPhone XS ve iPhone XS Max model telefonlarda aktif edilebiliyor. Önümüzdeki günlerde Apple’ın daha detaylı olarak özelliği duyurması mümkün. Çünkü final sürümde hangi cihazların bu yeteneği destekleyeceği veya grup FaceTime aramalarında da kullanılıp kullanılmayacağı gibi konularda birçok soru işareti mevcut.

• Umarım çok büyük bir lansman ile reklamını yapmazlar :)
  • Yalnız çok büyük olay bu FaceTime kullananlar bilir karşınızdaki kişinin ve sizin gözleriniz arkaya bakıyor gibi olur ve rahatsız edicidir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Dün intelin çözümünün haberi vardı.

• 2 yıldır iphone kullanıyom

• Hiç bir zaman facetime kullanmadım kullanmam da ücret taleb etdiyinden

• quote:

Orijinalden alıntı: Penah000000

Hiç bir zaman facetime kullanmadım kullanmam da ücret taleb etdiyinden
    Lakin ücretsiz. :)

• ***RAMMSTEIN*** kullanıcısına yanıt
    Karşı tarafda da iphone facetime olmak şart diyilmi

• quote:

Orijinalden alıntı: Penah000000

Karşı tarafda da iphone facetime olmak şart diyilmi
    Zaten facetime ile iPhone/iPad/iPod/iMac/MacBook dışında bir yeri arayamiyorsun. FaceTime’ın olayı o. Ve ücretsiz...

• Bence güzel ve devrim niteliğinde, hatta bizi uçuran bir yenilik!

• duo varken facetime çöp

• Sürekli iPhone kullanan bir adam olarak düşüncem; böyle bir saçmalığı anmaları bile yenilik ve geliştirmede tıkandıklarının göstergesi aslında. Yazık..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ya gerçekten ben gözlerine bakmak istemiyorsam belki karşımdakine küsüm trip yapıcam sizi şiddetle kınıyorum apple yazılımcıları

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tim baksın, bakalım ne görecek?

• quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

duo varken facetime çöp
    Ssssss .... Uyandirma isheep'leri ;-)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.