Şimdi Ara

LG G8s ThinQ global pazara çıkıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
560
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Son dönemde akıllı telefon pazarında rekabete yetişemeyen LG mevcut modelleri de piyasaya sürmekte gecikiyor. LG G8 ile birlikte MWC 2019 fuarında tanıtılan LG G8s ThinQ henüz global pazara çıkacak.

LG G8s ThinQ özellikleri

LG G8s ThinQ orijinal amiral gemisinin biraz daha kırpılmış hali olarak duyurulmuştu. 6.21 inçlik P-OLED ekranda 1080x2248 piksel sunan model Gorilla Glass 5 ile korunuyor. Ayrıca HDR10 desteği de mevcut.

Ayrıca Bkz.Nvidia GeForce RTX Super ekran kartları oyun hediyeleriyle geliyor

Snapdragon 855 yonga seti ile güçlendirilen modele 6GB RAM ve 128GB depolama kapasitesi eşlik ediyor. 3550mAh kapasiteli batarya 18W hızlı şarj ile desteklenmiş. Telefon kutudan Android 9.0 ile çıkıyor.

Arka kısımda 12MP çözünürlüğünde OIS destekli ana kamera, 12MP çözünürlüğünde 2x OIS destekli telefoto kamera ve 16MP çözünürlüğünde geniş açı kamerası yer alıyor. Orijinaldeki Dual Pixel desteği yok ve diyafram ile mm değerleri biraz daha düşük. Ön tarafta ise 8MP çözünürlüğünde özçekim ve 3D ToF derinlik kameraları yer alıyor.

Telefonun önemli bir özelliği el hareketlerine duyarlı olması. Parmak izi, yüz veya göz taramasından başka kullanıcı avuç içi ile kilit ekranını açabiliyor veya el sallayarak farklı fonksiyonları yerine getirebiliyor. LG G8s ThinQ için henüz bir fiyat açıklanmadı.

• Panelin 1080p olmasını güzel karşılıyorum en azından pili güzel dayanacak. 2K cihaz alıp 1080p kullanan o kadar kişi var ki sırf pili gitsin diye. 2K panel zaten pili yeyip bitiriyor. Firmaların 2K takıntısını anlamakta güç. En iyisi olsun da 3500 mah pile, 2K koyarsan bir gün anca dayanıyor.

• Düz g8 gelmedi halen. Bu hic gelmez herhalde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Film vb.dışında 2k yı günlük kullanıma uygun içerik ile tüketmiyoruz zaten. Dediğinizde haklısınız.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: intel7mix

Panelin 1080p olmasını güzel karşılıyorum en azından pili güzel dayanacak. 2K cihaz alıp 1080p kullanan o kadar kişi var ki sırf pili gitsin diye. 2K panel zaten pili yeyip bitiriyor. Firmaların 2K takıntısını anlamakta güç. En iyisi olsun da 3500 mah pile, 2K koyarsan bir gün anca dayanıyor.

2k ekran lazim. Hatta 4k olsa daha guzel olu. Isteyen 1080pye isteyen 720pye indirsin. O kullaniciya kalmali ama 2k ya da 4k destegi de olmali.

Ayrica eskiden test etmistim bu ekran olayini. Gunluk kullanimda 1080p ile 2k arasinda max 30dklik ekran acik suresi fark ediyordu. 30 dk da cok fazla abartilacak bir se degil bence. Oyle aman aman 2k ekran ne cok pil yiyor denmez yani. Isinmaya gelirsekte artik o sorunlarda cozuldu. Eskisi kadar isinma filan da yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Fakirdepocu

quote:

Panelin 1080p olmasını güzel karşılıyorum en azından pili güzel dayanacak. 2K cihaz alıp 1080p kullanan o kadar kişi var ki sırf pili gitsin diye. 2K panel zaten pili yeyip bitiriyor. Firmaların 2K takıntısını anlamakta güç. En iyisi olsun da 3500 mah pile, 2K koyarsan bir gün anca dayanıyor.

2k ekran lazim. Hatta 4k olsa daha guzel olu. Isteyen 1080pye isteyen 720pye indirsin. O kullaniciya kalmali ama 2k ya da 4k destegi de olmali.

Ayrica eskiden test etmistim bu ekran olayini. Gunluk kullanimda 1080p ile 2k arasinda max 30dklik ekran acik suresi fark ediyordu. 30 dk da cok fazla abartilacak bir se degil bence. Oyle aman aman 2k ekran ne cok pil yiyor denmez yani. Isinmaya gelirsekte artik o sorunlarda cozuldu. Eskisi kadar isinma filan da yok.

Alıntıları Göster
    hocamn panel 2-4k olup da siz çözünürlüğü düşürünce *ekranın* güç tüketimi değişmiyor, gpuya daha az yük biniyor sadece. bu yüzden pil açısından telefonlarda fhd, fhd+ üstünü gerekli görmüyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Lg tuhaf hamleler yapıyor. v30 kullanıcısı olarak yeni çıkan modelleri biraz yerinde sayıyor görüyorum. v30'da kullandıkları oled panel lg nin en sorunsuz ekranı diyebiliriz herhalde. g7 de ekran yanması sorunları var bilgidiğim kadarıyla. Anakart yanması problemi giderildi gibi görünüyor. Ama yeni çıkan modeller bi tuhaf. Daha kalınlaşıyorlar fakat pilleri büyümüyor. Oneplus, Xiaomi, Huawei 40-45w hızlı şarjdan bahsediyor Lg hala 18w da ısrar ediyor. Jerry Rig Everthing kanalında v30 teardown'ı izlemiştim çok büyük övgüyle bahsediyordu her şeyin temas noktaları ile iletilmesi ve çok az kablo olmasından fakat g7 ve sonrasında yine bir sürü flex kablo geldi cihazın içine. Ayrıca Huawei ve Samsung kavisli ekranlarla çok şık telefonlar yapıyor artık. Özellikle mate 20 ve p30 un ekranlarının kavisli olması ve incecik yan çerçeveleri çok hoş bir tasarım öğesi. Ayrıca lg hala ekran altı parmak izi okuyucuya geçmedi, ortada bir sonsuz ekran konsepti de yok hala çentikten devam ediyorlar. Ayrıca kamera sensörleri de hala aynı. sadece yeni modellere fazladan bir zoom modül eklediler.

v30 u alırken beni cezbeden yanı diğerlerinden nispeten diğerlerinden daha ufak ve hafif olmasıydı ama şimdi öyle bir konuda yok. v50 4000mah olmasıyla 180g ağırlığın hakkını verse de g8s in v30 dan sadece 250mah büyük bataryası ve sadece 0.2" büyük ekranıyla v30 dan 25g daha ağır olmasının mantıklı bir açıklaması yok gibi.

v30 yerine v35 türkiye piyasasında olmuş olsa onu alırdım. ondan sonra gelen lg telefonlar pek alınır şeyler değil açıkçası.

Sözün özü v30 candır

• 2k içerik zaten kısıtlı şekilde var olanda 4K çekiyor 2K düşürüp bakılıyor. Cihazın 1080p bakarken harcadığı enerji ile 2K harcadığı enerji arasındada fark olduğunu düşünüyorum.
  • Fakirdepocu kullanıcısına yanıt
    2K ekranı 1080p indirip kullanırsanız görüntü kalitesi bozuluyor. Gerçek 1080p panelden kötü gözüküyor. 720p kullanmak zaten cihaza hakaret gibi, hele ki o ekranla. kulalndığımız cihazların ekranı 6 ile 6.5 arası değişiyor. 2K ekranı nasıl fark ediyorsunuz merak ettim. Video bakarsanız tamam orada fark apaçık belli oluyor. Normal kullanımda keşke 2K olsun diceğimiz bir şey yok. İsteyen alsın onlara sözüm yok, isteyerek bilerek alınıyor ama seçenek olarak 1080p modeller piyasada olmalı isteyen istediğini almalı.
  • quote:

2K ekranı 1080p indirip kullanırsanız görüntü kalitesi bozuluyor. Gerçek 1080p panelden kötü gözüküyor. 720p kullanmak zaten cihaza hakaret gibi, hele ki o ekranla. kulalndığımız cihazların ekranı 6 ile 6.5 arası değişiyor. 2K ekranı nasıl fark ediyorsunuz merak ettim. Video bakarsanız tamam orada fark apaçık belli oluyor. Normal kullanımda keşke 2K olsun diceğimiz bir şey yok. İsteyen alsın onlara sözüm yok, isteyerek bilerek alınıyor ama seçenek olarak 1080p modeller piyasada olmalı isteyen istediğini almalı.
    Benim 2kyi istememin tek sebebi var o da youtubedaki icerikler. O kadar kaliteli cekimler var ama 1080p veya 720p izlemek zorunda kaliyorsun. 720p ile 1080p arasinda daglar kadar fark var. 1080p ile 2k arasinda o kadar fark olmasa da yine de belli bir miktar fark var. Ondan dolayi. Yoksa gunluk kullanimda whatsapp kullanirken 2k olmasinin hic bir onemi yok

• Fakirdepocu kullanıcısına yanıt
    Ben zaten 720p hiç desteklemiyorum artık yok olup gitmesi lazım. Video tüketen kitle için 2K amacı bence yok youtube kaç video 2K tartışılır. Büyük çoğunluk 1080p destekli videolar. 4k çekmeyen kesimde işlemesi zor ondan yapmıyoruz diyorlar onlarda haklı maliyeti kurtarmıyor hiç. İlerde standart 2K olur geçelim ona sözüm yok. İlerde herkes bir gün 2K geçecek bunu biliyorum şuan gereksiz ama ilerde gerekli olacak o zamanda 1080p mi kaldı dicez.
  • LG bırak Sd 855 i. TR deki fiyatı en az 5000 TL. Kusura bakmada kimse bu telefona 5000 vermez. Sd 660 710 730 lu en az 3600 mah bataryalı şık güzel fonksiyonlu telefonlar sür piyasaya el LG. Bunları 1800 den 2200 e fiyatlandır. Piyasayı tekrar ele geçirebilirsin ama yok adam gibi orta seviye telefonu yok. Bak Xiaomi ye Sd 660 675 710 730 en az 15 20 telefonu vardır. Bu işlemciler hem çok performanslı fazla ısınmaz ve batarya süreleri çok iyi az güç tüketiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Quaresma2016 -- 4 Temmuz 2019; 19:7:48 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.