Şimdi Ara

Netflix reklam destekli bir abonelik üzerinde çalışıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
1.598
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Netflix reklam destekli bir abonelik üzerinde çalışıyor

Çevrim içi içerik sektörünün lideri durumundaki Netflix ilk günden bu yana reklamsız ücretli abonelik yaklaşımını belirlemişti. Bununla birlikte yüksek seyreden abonelik fiyatları eleştirileri de beraberinde getirdi. Netflix şimdi düşük ücretli abonelik seçeneğini masaya yatırdı.

Gelir modeli sıkıntılı

Sektörün lideri olmasına rağmen Netflix’in borcu yaklaşık 10 milyar dolar ve artı olarak orijinal içeriklere yapılan masraflar da var. Çevrim içi hizmet sektöründe geleneksel olduğu üzere kısa sürede masrafları karşılamak ve kara geçmek pek mümkün olmuyor.

Ayrıca Bkz.Cube Escape: Paradox indirmeye sunuldu

Netflix bu yüzden daha düşük fiyatlı ancak reklam destekli abonelik hizmeti üzerinde duruyor. Böylece yüksek fiyatlar nedeniyle platformdan uzak kalanları da hedeflemiş olacak. Analizler 2021 yılında toplam abone sayısının yüzde 25’inin reklamlı abonelerden oluşacağını ve yıllık 1 milyar dolar ek gelir bırakacağını tahmin ediyor.

Bununla birlikte reklamlı abonelik platformun stratejisini kökten değiştirebilir. Yüksek ücretli aboneliklere girmiş olanlar iptal ederek yeni aboneliğe geçiş yapabilir. Bu durumda Netflix’in reklama olan bağımlılığı artar. Bunun sonucunda da tüketici odaklı içerikten reklam odaklı içeriğe geçme zaruriyeti ortaya çıkar.

Bununla birlikte Hulu gibi platformlar reklamlı abonelik seçeneğini hali hazırda sunuyor. Ayrıca haftada bir bölüm yayınlayarak kullanıcıları daha fazla platformda tutmaya çalışıyor. Netflix’in ilk etapta bir deneme süreci başlatabileceği ve kararını buna göre vereceği konuşuluyor.

• Reklam olan versiyonunda fiyatlar %50 indirimli olsun ve reklamlar sitede değil de dizinin bölümünün veya filmin başlangıcında 30 saniyelik reklam olsun. Çok iyi olur ama gidip saçma sapan göze batacak yerlere reklam koyarlarsa veya bölümün ortasında reklam girerse hiç olmaz.

• forumlardan birine yıllar yıllar önce şöyle bir şey yazmıştım !

"bir gün gelecek filmler, müzikler, oyunlar bedava olacak !
    ama içlerinde ticari ürün içeren reklam senaryoları olacak."

• 15dklik tv reklamı yerine 2dklik netflix reklamlarını tercih ederim. hem platform kazansın hem de kullanıcı.

• Oha yeminle Dark 2x1 izlerken aklıma geldi. Fakirler için böyle bir paket olmalı diye düşündüm.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Youtubedaki gibi her 3 dk da bir reklam eklenirse o iş sakata girer.

• Bence olmasın paramızla reklam izlemek istemiyoruz

• Diziyi izlerken bir bölümde 2-3 kere reklamların araya girmesi can sıkar.

• Günümüzde reklamlar arkası yarın diziler gibi oldu zaten gelecekte dizi ve film yerine reklam izlenecek galiba

• reklamların kaliteside önemli burada

• Bu bir seçenek sadece. İsteyen reklamsız paketi satın alabilecek anlatılana göre.

• Yalnız, şöyle bir durum ortaya çıkacak ileride. Rekabet kızışacak, işin bohu çıkacak

• Bu gibi platformların Ads destekli aboneliklerinde reklam videonun içerisinde yer alır. Bir video'da en az 3-4 kez kısa süreli reklam videosu açılır. Daha sonra içerik kaldığı yerden devam eder.
  • Kimse kolay kolay geçmez reklamlı pakete. Reklamlı ile reklamsız arasında çok ciddi fark olmalı ki o kadar ciddi fark olacağını sanmıyorum. Ayrıca apartıldığı kadar palı bir platforma değil. Siz amazon'un platformunun fiyatlarına galiba hiç bakmadınız.

• Bilgisayar ve tablette Spotify ı yıllardır reklamlı olarak kullanıyorum, hiç bir şikayetim olmadı, hem de mp3 indirip arşivleme derdinden kurtuldum. Netflix de benzer bir sisteme geçip dizi ve filmleri indirme derdinden kurtarırsa şahane olur.

• 4 kişilik paket 40 lira zaten. Aşırı ucuz bence. 80 lira dahi olmaz yine de tercih ederim. Başka uygulamalarda reklam görmekten bıktık zaten. Ayrıca aylık 10 lira bile veremeyecek insanlar varsa gitsinler ben bilmem eşim bilir falan izlesinler..

• Sinema salonunda gibi film başlamadan reklam göstereceklerse alırım ama dizinin filmin ortasında 2-3 kez reklam girerse can sıkıcı olur.

• Reklam pahası, olacak o kadar.

• Netflix nedir yaa
  • DH Misafiri D kullanıcısına yanıt
    Türk şirketi olsaydı İnternet ücretleri gibi olurdu.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.