Şimdi Ara

Haftaya A101 marketlerde Galaxy J6+, BİM marketlerde Redmi S2 var

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
639
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Haftaya A101 marketlerde Galaxy J6+, BİM marketlerde Redmi S2 var

Teknolojik ürünler konusunda önemli vitrinlerden birisi haline gelen zincir gıda mağazaları haftaya da farklı cihazların satışını yapacak.

4 Temmuz A101 aktüel ürünler

4 Temmuz A101 aktüel ürünleri arasında Samsung Galaxy J6+ bulunuyor. 6 inçlik ekranında 1480x720 piksel çözünürlük sunan model geçmiş yılların 18:9 görüntü oranına sahip. 4 çekirdekli Snapdragon 425 yonga seti ile donatılmış modelde 3GB RAM ve 32GB depolama kapasitesi yer alıyor.

13MP+5MP çözünürlüğündeki arka kamera Full HD video kaydı yapabiliyor. Ön kamera ise 8MP çözünürlüğünde. Bataryanın kapasitesi 3300mAh. Fiyat olarak 1199TL belirlenmiş ve piyasa ile aynı seviyede.

Diğer taraftan SanDisk 16GB USB 3.0 çift taraflı bellek 34.50TL. Son olarak 55 inçlik Samsung 55NU7300 kavisli televizyon da dikkat çekiyor. Dahili uydu alıcıya sahip olan akıllı televizyon 20W ses çıkışı veriyor. 4499TL fiyat etiketi piyasa ile hemen hemen aynı seviyede.

5 Temmuz BİM aktüel ürünler

5 Temmuz BİM aktüel ürünler arasında ilk kez Xiaomi Redmi S2 modeli yer alıyor. 5.99 inçlik ekranında 1440x720 piksel çözünürlük barındıran model 18:9 görüntü oranını benimsiyor.

8 adet Cortex-A53 çekirdeği barındıran 14nm sürecindeki Snapdragon 625 yonga seti, iki yıl öncesine ait olmasına rağmen yine de verimlilik konusunda halen tatmin edici seviyede. Model 3GB RAM ve 32GB depolama kapasitesi ile destekleniyor.

Telefonun ön kamerası 16MP çözünürlüğünde ve 2 mikron metre piksel büyüklüğü mevcut. Bu sayede düşük ışık koşullarında en iyi sonuçları veriyor. Ön LED flaş ise doğal ışığı taklit ederek daha canlı çekimlere imkân tanıyor. Portre modunda kamera sahneyi algılayarak bulanıklık efektlerini ayarlayabiliyor. Örneğin eliniz de sahnedeyse bulanıklaştırmıyor. Diğer taraftan makyaj modu yüzünüzü en iyi hale getiriyor.

Arka kısımda ise 12MP+5MP çözünürlüğünde kamera faz algılamalı otomatik odaklama ve HDR desteği sunuyor. 3080mAh kapasiteli batarya microUSB üzerinden hızlı şarj olabiliyor. Telefon 1149TL fiyat etiketine sahip.

• Mobil de Samsung Turkiye garantisi diye birsey yok. Dogrusu Samsung Istanbul .... :)

• Arkadaşımda J6 plus var Android 9 yükledikten sonra pubg atmaya başlamış donanımları kesinlikle yetersiz bir telefon

• babaya alınır mı oyun felan oynamaz alo alo der
  • beybiger B kullanıcısına yanıt
    İşlemcisi düzgün modellere bakın hatta Samsung almayın çoğu Samsung telefonda Android 8 işlemci 64 bit olmasına rağmen 32bit yazılım var içinde 2 sene sonra Google desteği keseceği için 32bit telefonlar çöp olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4C740587D -- 29 Haziran 2019; 18:45:11 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • J6+ yerine Honor 9 lite alınır aynı paraya yine A101'de.

• quote:

Orijinalden alıntı: adroid

İşlemcisi düzgün modellere bakın hatta Samsung almayın çoğu Samsung telefonda Android 8 işlemci 64 bit olmasına rağmen 32bit yazılım var içinde 2 sene sonra Google desteği keseceği için 32bit telefonlar çöp olacak.

Yazılımın kaç bit olduğu bilgisini nerden öğreniyorsunuz telefonun hangi menü ayarlarından görülüyor? Google ın 2 sene sonra 32 bit e destek vermeyeceği bilgisine nerden ulaştınız?

• porsche911gt2 kullanıcısına yanıt
    Google'ın resmi açıklaması var hocam bir sürü haber çıktı zaten bununla ilgili
    Telefon için çeşitli uygulamalar var antutu vs. Gibi ordan telefonunuzdaki Android versiyonunun 32bit veya 64bit olup olmadığını öğrenebiliyorsunuz.
    Bir başka mesajımda bunu yazmıştım aynısını aşağıya kopyalayım.
    Geçen antutuyu J8'e kurdum görür görmez şok oldum yıl 2019 Android 8 ve telefon 32BİT yazılım var telefonun içinde işlemci 64bit olarak görünüyor ama yazılım olarak 32bit var.
    Hatta xda da bahsedildi bu konudan j7prime işlemcisi 64bit olmasına rağmen içindeki yazılımın 32bit olduğundan bahsediliyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4C740587D -- 29 Haziran 2019; 19:39:7 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • beybiger B kullanıcısına yanıt
    Anneme j6+ aldım ben. Bildirim ışığı olmaması dışında gayet iyi bir telefon. Tavsiye ederim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkür ederim. Peki durum, sistemin 64 bit kullanabilmesi için 4gb ram e ihtiyaç duyması ile alakalı olabilir mi. Çünkü bildiğim kadarıyla 3gb ve altı ram ler 32, 4gb ve üstü ram ler 64 bit destekliyor.

• porsche911gt2 kullanıcısına yanıt
    Olabilir hocam ama işlemci 64bit zaten destekliyor ram eksik veya fazla olması bir sorun değil diye biliyorum.
    İphone'nun 2gb ram telefonlarında 64bit var mesela
    Neyse olan yine bizim milli servetimize ve cebimizdeki paraya oldu.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • samsungun insanları kandırarak aptal yerine koyması diz boyunu aştı... evlenecek olsam eşim samsun istese dün evlensem bu gün boşarım...!!! o derece oldum yani... kesinlikle artık vime sadece tuşlu telefon olarak samsungu sokarım ama onun dışında bu sahtekarla işim olmaz...

• DH Misafiri D kullanıcısına yanıt
    Evet hocam üçkağıtçılığın da bir sınırı olmalı sırf Google 32bit desteği için iki sene verdi diye adamlar ondan yararlanıp 64bit işlemcili telefonlara 32bit yükleyip satıyor kimsenin ruhu duymuyor ne kadar büyük bir kazık yediğinden.

• J6+ daha önce de verdi a101 aldım kullanıyorum şu an ama memnun değilim.

Memnun olduğum tek konu sadece kamerası ve şarjı oldu. Ekran, işlemci, Ram, dokunmatik hiç birini begenmedim

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.