Şimdi Ara

Sadece robotlar çalışıyor | Yeni nesil kahveci

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
1
Favori
206
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Yapay zeka, robotlar ve otomasyon sistemlerinin insanlığı tehdit ettiği ve mesleklerimizi elimizde alacağı epeydir tartışılıyor. Bu konu gündemdeki yerini koruyadursun, Cafe X isimli yeni bir kahveci dükkanında sadece robotlar iş başında. Kahve siparişinden, hazırlanmasına ve servis edilmesine kadar tüm süreç robotlara emanet.

Dükkanda tek bir insan çalışıyor, o da daha çok mekanın temizliğinden sorumlu. Ne diyorsunuz bir gün robotlar bizler için mesleğimize göz diken tehdit unsuru olacak mı, yoksa robotların gelişi şu an olmayan yeni mesleklerin oluşmasına zemin mi hazırlayacak ?

• İlk önce eğitim gerektirmeyen işlerin çoğu tarihe karışacak. Sonra da eğitim ve uzmanlık gerektiren işler yavaş yavaş yok olacak. Yeni iş alanları doğacak. Şu anda okuldaki çocukların yarısından çoğu bilmediğimiz işleri yapacak. En sonunda onlar da yok olacak. Elon Musk’ın dediği gibi işsizlere robotlar üzerinden kazanılan verginin bir kısmı verilecek. O yüzden kendimizi yeni çağa göre geliştirmemiz lazım. Bu endüstri 4.0 trenini de kaçırırsak, ülkede yaşamanın bir anlamı yok. Kaçın gidin.
  • Benim gariban garsonumu komimi de işsiz bıraktı bu robotlar.

Şaka bir yana biz bu işsiz kalma olaylarını göremeyiz zaten, sıkıntı yok. Sonraki nesiller düşünsün

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DburakKoc -- 28 Haziran 2019; 15:16:16 >
  • Ìnsanliga faydalı icatlar/buluşlar yapmak yerine doymak bilmeyen işverenleri calisanlarin zulmünden kurtaracak seyler üzerine calismalari ilginç. Yakında kod yazan ve makine yapan robotlar da ortaya çıkacak ve insanlara hiç gerek kalmayabilir ve kendileri de ıssız kalacaktir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Statistik -- 28 Haziran 2019; 15:0:47 >
  • İlk önce eğitim gerektirmeyen işlerin çoğu tarihe karışacak. Sonra da eğitim ve uzmanlık gerektiren işler yavaş yavaş yok olacak. Yeni iş alanları doğacak. Şu anda okuldaki çocukların yarısından çoğu bilmediğimiz işleri yapacak. En sonunda onlar da yok olacak. Elon Musk’ın dediği gibi işsizlere robotlar üzerinden kazanılan verginin bir kısmı verilecek. O yüzden kendimizi yeni çağa göre geliştirmemiz lazım. Bu endüstri 4.0 trenini de kaçırırsak, ülkede yaşamanın bir anlamı yok. Kaçın gidin.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Statistik

Ìnsanliga faydalı icatlar/buluşlar yapmak yerine doymak bilmeyen işverenleri calisanlarin zulmünden kurtaracak seyler üzerine calismalari ilginç. Yakında kod yazan ve makine yapan robotlar da ortaya çıkacak ve insanlara hiç gerek kalmayabilir ve kendileri de ıssız kalacaktir

Bilim tek yönlü işlemez. Insanlığa faydalı buluşlar yapanlar da var bu tür sistemler geliştiren de.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çeyrek kahveye 4 dolar mı yanlış mı gördüm.. :) Bide kağıt bardak..

• 200 yıl önce bugün edinilen bir çok mesleğin esamesi yoktu

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.