Şimdi Ara

AMD’den dev transfer atağı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
533
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Son dönemde Raja Khoduri ve Chris Hook gibi çok önemli isimleri rakibi Intel’e kaptıran AMD bu kez başka bir firmadan efsane bir ismi kapmak üzere. Alienware markasının mimarı Frank Azor hedefte.

Frank Azor kimdir?

Frank Azor oyuncu bilgisayarları tarihinde büyük önem verilen bir isim. Dell bünyesinde çalışırken oyuncu PC konseptini Alien yani Uzaylı konseptinde sunma arzusu olan Azor’un ekibi firmasından yeşil ışık görünce Alienware markası doğmuştu.

Ayrıca Bkz.Human: Fall Flat indirmeye sunuldu

Dell firmasında 25 yıllık deneyimi olan Frank Azor, Alienware markasını hem kendi firmasından ayrı tutmayı başardı hem de pazarda farklılaşmasını sağladı. Konsept bugüne kadar pek çok ilginç tasarımı pazara kazandırmıştı.

3 Temmuz itibariyle Frank Azor’un Dell firmasındaki görevini bırakacağı ve AMD Oyun Şefi olarak göreve başlayacağı belirtiliyor. Zaten Azor yıllardır AMD ile sıkı bir iş birliği içerisindeydi. Büyük deneyimini Ryzen ve Radeon mimarilerini oyun odaklı hale getirmek için kullanacak.

• ''Büyük deneyimini Ryzen ve Radeon mimarilerini oyun odaklı hale getirmek için kullanacak.''

intel zaten geriye düştü, amd oyun optimizasyonunda kendini daha da geliştirirse bu intel in sonu olur.

• Amd kartta görüntü kalitesi daha iyi gibi geliyor hep neden bilmiyorum sanki nvidia texturelerden ince ince çalıyor.

Nvidia texture optimizasyonlarinin tamamen high quality yapınca bir nebze düzeliyor nvidia kullanirken öyle yaparim ilk iş.

Amd kadroyu büyütsün biraz ekran karti kismina trasferler falan yapsin pazarlamayi coşturan insanlar bulsun saygılar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • artık mimariyi yapay zeka hazırlama noktasına gelinmiş
    sırf eski günlerin geyiğinden başka bir şey yok ortada !

artık insanların projelendirdiği değil yapay zekanın hazırladığı mimarileri kullanmak istiyoruz !

• Bu adam anladığım kadarı ile pazarlama yapacak.
    AMDnin güçlü kart tasarlayan mühendislere daha çok ihtiyacı var.
    Kartları Nvidia ile yarışsaydı bunlara hiç gerek kalmazdı zaten.
    Bunları yazıyorum çünkü son kullanıcı olarak bu adamın bize göz boyamadan başka bi yararı olmaz.

• Bu bizim ilgimizi çekmek için yapilmadi oyun geliştiricilerinle baglantıyı kurmak mesele amd nin gpu ve cpu gucuyle sorunu kalmadi optimizasyonlari hep kendi driverlarıyla yaptılar artık geliştiricileride hatta windowsun bile bu konuya el atmasi gerekiyor. (geliştiricilerle baglantı kurmak karsılıklı anlaşmalar =fiyat artışı)

• Transfere filan gerek yok. AMD tek çekirdek performansını yükseltsin CPU da. GPU da ise 7000 serisindeki gibi çift GPU lu tek kart çıkarsın Nvidia nın highend kartları ile rekabet için. Eskiden çok elektrik çekiyordu muhabbeti vardı ama artık 7nm x2 GPU göze batmaz.

• AMD intele göre bence hep bir adım öndeydi. Bu atakla farkı açacağını düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Timeguard

Amd kartta görüntü kalitesi daha iyi gibi geliyor hep neden bilmiyorum sanki nvidia texturelerden ince ince çalıyor.

Nvidia texture optimizasyonlarinin tamamen high quality yapınca bir nebze düzeliyor nvidia kullanirken öyle yaparim ilk iş.

Amd kadroyu büyütsün biraz ekran karti kismina trasferler falan yapsin pazarlamayi coşturan insanlar bulsun saygılar.
    Milyon defa açıklandı renk profili yüzünden. Onu da bi zahmet Google

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.