Şimdi Ara

Ünlü besteci Hans Zimmer, BMW için elektrikli otomobil sesi hazırlıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
1.262
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Alman otomotiv üreticisi BMW, gelecekteki elektrikli araçlarında kullanılacak sesleri oluşturması için Oscar ve Grammy Ödüllü besteci Hans Zimmer'i seçti. Batman, Süpermen, Sherlock Holmes ve X-Men gibi filmlerin müziklerinde imzası olan ünlü besteci, yeni tanıtılan BMW Vision M NEXT konsepti ve şirketin gelecekteki elektrikli araçlarının çıkaracağı sesleri oluşturmak için BMW'nin ses tasarımcısı Renzo Vitale ile birlikte çalışıyor.

Ayrıca Bkz.BMW'den yeni elektrikli motosiklet konsepti: Vision DC Roadster
    BMW'ye göre giderek yaygınlaşan elektrikli otomobiller, sürücü koltuğunda “sürüş deneyiminin duygusallığında bir boşluk” yarattı. Şirket özellikle de, elektrikli araçların "sessizliğinin" sürücü ile araç arasında bir yabancılaşmaya yol açabileceğini söylüyor. Bunu göz önünde bulunduran BMW, Zimmer gibi ünlü bir besteci tarafından oluşturulan sesleri kullanarak genel araç deneyimini geliştirmek istiyor.

Zimmer: Çok heyecanlıyım

Zimmer konuyla ilgili yaptığı açıklamada "Ben her zaman bir BMW meraklısı oldum. Çocukken, annemin BMW'sinin sesiyle eve geldiğini anlardım. Gelecekteki elektrikli BMW’lerin sesini tasarlama ve gelecekteki elektrikli sürüş deneyimi için duygu yaratma şansını elde etmekten dolayı heyecan duyuyorum" ifadelerini kullandı.

• verecegi tek nota sesin hiza gore inisi cikisi. adamdan nasil bir mucize yaratmasini bekliyorlar acaba.

• Soundtrack olayı ayrı bmw'nin istediği şey ayrı. Bmw hayırdır ya ne istiyorsun sen adamdan. Bence olmayacak bu iş not alın söyledi dersiniz

• düşündükleri detaya bak, BMW sektörün Apple'ı dır

• Motor sesi yerine güzel bir melodi de çalabilirler. Amaç geldiğini belli etmek zaten. Kafa şişirmesine gerek yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: DburakKoc

Motor sesi yerine güzel bir melodi de çalabilirler. Amaç geldiğini belli etmek zaten. Kafa şişirmesine gerek yok.
    mesela

• Aklıma araba sesiyle karayip korsanlarının film müziği kombosu geldi gitmiyor daha Allahım yarabbim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mercedes-AMG'den ders al bmw

• Türkiye için de tok kapı sesi bestelemek gerek.

• Ses mühendisliğini hafife almayın. O çok sevilen tok kapı sesi için işi kullanıcı deneyimini iyileştirmek olan ses mühendisleri saatlerce çalışıyor. Sadece o da değil bir çok yeni araba motor sesini tamamen izole etmek yerine hoparlörden biraz ses verir. Tüm ses sistemi sökülmüş mercedes de bmw de motoru çalıştırın bir de normal arabada çalıştırın farkı hissedersiniz.

• Reis uğraşmasın koysun direkt " hans zimmer-time " parçasını, çala çala gitsin araçlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Crysis 2 'nin müziklerinde parmağı olduğunu da hatırlıyorum

• Bu adam yapiyorsa ben bile elektrikli arac alirim.

İstek yapabiliyor muyuz peki ? Soyle 200 gram gladyator 200 gram interstellar 50 gram da kara sahin dustu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hans Zimmer olaya el atıyorsa emin olun o iş mükemmel olacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: bayraak

düşündükleri detaya bak, BMW sektörün Apple'ı dır
    BMW sektörün Apple’ı falan değildir. Kalkıp da BMW’nin Mercedes’in 40 bin dolara yaptığı aracı Ferrari 100 bin dolara satıyor. Sektörün Apple’ı Ferrari Bugatti gibi markalardır. Halbuki BMW ve Mercedes Ferrari ile aynı kalitedeki aracı çok daha ucuza satarak piyasadaki Android görevini üstleniyorlar.

• işte kafa basmayan kişiler yorum yapınca böyle oluyor. Müzikte "pitch" denen bir şey var ses iniş çıkışı diye bir şey yok. Ayrıca sesin tonu çok önemli cahil bey.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.