Şimdi Ara

Libra dolandırıcılığına dikkat

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
331
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Facebook'un çıkartacağı kripto para birimi olan Libra, henüz piyasaya sürülmeden dolandırıcılar için bir araç oldu. Libra'yı saklamak için tasarlanan bir dijital cüzdan olan Calibra'nın taklitleri tasarlanmaya başlandı.

Ayrıca Bkz.ThinkMarkets'in pazar analisti:"Bitcoin 100,000 dolar olabilir"
    Calibra.com'un taklit edildiği sayfalarda Libra satıldığı iddia ediliyor. Dolandırıcılar, Libra satın almak isteyen insanları bu şekilde dolandırıyor.

Kullanıcılar, Libra satın almak amacıyla girdiği web sitelerini iyice incelemeleri konusunda uyarılıyor. Tüm sahte sitelerde olduğu gibi bu sitelerde de URL'de farklılıklar ve tasarımsal değişiklikler var. Ek olarak, Calibra.com'un sahte sitesinde; sağ üst köşede,“Başlamak için hoş geldiniz" indüksiyonu yerine “Satış Öncesi Libra Para Birimi” yazan bir düğme var.

Bu tarz sahte sitelerde 600 Libra Coin yaklaşık 2 Ethereum karşılığında satılıyor ve verilen bu fiyatın "bonuslu" olduğunu söylüyor.  

Ayrıca ZucksBucks adlı bir site de Libra'yı ve Mark Zuckerberg'i protesto etmek amacıyla çıkarılan bir ERC20 token'ını satıyor. Anasayfadaki "Paranızı bugün boşa harcayabilecekken neden Libra'yı bekleyesiniz?" yazısı göze çarpıyor.

• quote:

Calibra.com'un sağte sitesinde

"Sahte" olacaktı galiba

Babam da dün haberde Librayi görmüş beni çağırdı bak Facebook para çıkarıyormus al bundan dedi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rachsuchtig kullanıcısına yanıt
    uyarınız için teşekkürler :) "Sahte" olacak şekilde güncelleyeyim hemen

• İlginç durumlar var;

Block chain'deki decentralized durumlar centralized'a doğru gidiyor.
  • ben bu libranın çıktıktan sonra ilerde çok değerleneceğini düşünüyorum arkasında çok büyük şirketler var.

• hangisi gercek libra sitesi yardımcı olbılırmısınız ?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.