Şimdi Ara

ABD'den Tesla'ya alüminyumda 'vergi muafiyeti' müjdesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
325
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ABD Ticaret Bakanlığı, Tesla'nın Japonya'dan ithal edilen alüminyuma uygulanan yüzde 10'luk gümrük tarifesinden muaf tutulma talebini kabul etti. Elektrikli otomobil şirketi, Nevada Gigafactory'de üretilen batarya hücreleri için Nippon Light Metal Co'dan tedarik ettiği yıllık 10 milyon kilogram alüminyumun "tarife dışı" tutulması için Nisan ayında bir başvuru yapmıştı. Bakanlık şirketin talebini bu ay onayladı.

Ayrıca Bkz.Microsoft ve Intel, Huawei cihazlara desteklerini sürdüreceklerini açıkladılar
    Tesla, talebinde pil hücrelerinin Model 3'ün yanı sıra Powerwall ve Powerpack gibi enerji depolama sistemlerine güç sağlamak için kullanıldığını belirtti. Reuters'ın haberinde "Tesla, bu pil türlerinin tek ABD üreticisi ve bu pillerin planlanan üretimi önümüzdeki birkaç yıl içinde katlanarak artacak" ifadelerine yer verdi.

Muafiyet 1 yıl geçerli olacak

ABD Ticaret Bakanlığı yanıtında, Tesla'nın ihtiyaç duyduğu alüminyumun ABD'de yeterli ve makul bir miktarda veya tatmin edici bir kalitede üretilmediğini" kabul etti. Tesla'nın Nippon Light Metal Co'dan aldığı 10 milyon kilogram alüminyum için uygulanması kararlaştırılan tarife muafiyetinin süresi bir yıl olacak.

• Parayı yandaşlara yediriyorlar...

• hayret. bunların asıl yandaşı GM Ford falan değil miydi ?
    hani 1 trilyon dolar yardım paketi şey etmişlerdi. yanılmıyorsam 2 defa hemi de...
  • Iki durumunda yandaslikla bir alakasi yok.
    GM ve Chrysler batmasin diye zamaninda devlet yardim etti. Batsa 10 binlerde kisi issiz kalacakti. Zaten yardim karsiliginda da sirketin hisselerini aldi ya da sirketler duzelince borclarini tahsil etti vs. Amac Amerika krizdeyken cok buyuk iki sirketin batmasini engellemekti.

Burda ise ithal Aluminyuma vergi koydular yerli ureticileri korumak adina. Tesla da demiski benim istedigim kalitede ve miktarda aban aluminyum verebilen yerli uretici yok ben ne yapayim, olsa yerlisini alicam abi vallaha gibilerinden. BUna karislik ona demislerki OK sen o zaman 1 yil ithal Aluminyum al vergisiz, bir yil icinde yerli ureticiler senin isteklerini karsilayacak duruma gelir.

Bizde ki gibi bir vergi koydum sonra itiraz edenlere kulaklarimi tikadim ne yaparsaniz yapin mantigi yok yani. Mantikli durumlarda geri adim atiyor adamlar. Hem Aluminyum sanayisini korumak isityor ama o hammaddeyi kullanani da korumak isiyor tabiiki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hemican

Iki durumunda yandaslikla bir alakasi yok.
    GM ve Chrysler batmasin diye zamaninda devlet yardim etti. Batsa 10 binlerde kisi issiz kalacakti. Zaten yardim karsiliginda da sirketin hisselerini aldi ya da sirketler duzelince borclarini tahsil etti vs. Amac Amerika krizdeyken cok buyuk iki sirketin batmasini engellemekti.

Burda ise ithal Aluminyuma vergi koydular yerli ureticileri korumak adina. Tesla da demiski benim istedigim kalitede ve miktarda aban aluminyum verebilen yerli uretici yok ben ne yapayim, olsa yerlisini alicam abi vallaha gibilerinden. BUna karislik ona demislerki OK sen o zaman 1 yil ithal Aluminyum al vergisiz, bir yil icinde yerli ureticiler senin isteklerini karsilayacak duruma gelir.

Bizde ki gibi bir vergi koydum sonra itiraz edenlere kulaklarimi tikadim ne yaparsaniz yapin mantigi yok yani. Mantikli durumlarda geri adim atiyor adamlar. Hem Aluminyum sanayisini korumak isityor ama o hammaddeyi kullanani da korumak isiyor tabiiki.
    Ek olarak sadece teslaya kaldırılmış diğer firmalar için %10 vergi devam ediyor. Adamlar harbiden üreticisini düşünüyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.