Şimdi Ara

Windows 10'da ortaya çıkan hata, bilgisayarın kapanmasını yavaşlatıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
1.412
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Windows 10 işletim sisteminde yeni ortaya çıkan bir hata, sistemin kapanması veya uyku moduna geçmesinin, beklenenden daha yavaş olmasına neden oluyor. Microsoft bu sürenin 2 dakikaya kadar çıkabileceğini belirtiyor.

Hata düzeltmesinin ne zaman yayınlanacağı açıklanmadı

Yazılım devine göre Windows 10'da meydana gelen bu hata, USB Type-C denetleyicisinin uygulanma şeklindeki bir hata nedeniyle, cihazlar takılı veya fişten çekildiğinde ortaya çıkıyor. Bu hatanın şarj cihazları da dahil olmak üzere tüm USB Type-C bağlantı noktasına sahip cihazlarda meydana geldiği belirtilmiş.
    Microsoft çalışanı Philip Froese yaptığı bir açıklamada, Windows 10 yeniden başlatıldığında  USB Type-C aygıtının hala düzgün çalışacağını ve yavaş kapanmanın dışında başka bir sorunun ortaya çıkmaması gerektiğini açıkladı. Microsoft, sorunun düzeltilmesi için ne zaman bir güncelleme yayınlayacağı konusunda ise henüz bir bilgi vermiş değil. Güncelleme yayınlanana kadar, bilgisayarınızı hızlı kapatmak için, kapat komutunu vermeden önce USB Type-C aygıtını sisteminizden kaldırmanız tavsiye ediliyor.

• bende diyorum ne oldu bu kahrolası makinaya. çözüm arıyordum. 2dk yı bulsa iyi. 10dk yı geçti kapanmıyor diye kapatma düğmesine basık tutup kapatıyorum.

• yamalı bohçaya döndü win7 den sonrası yalan be...

• ben bu yüzden win xp kullanıyorum

• Gün geçmiyor ki yeni bir win 10 sıkıntısı çıkmasın. Adam gibi bir işletim sistemi çıksa da win 7 den geçiversek. Hazır yeni ryzen 3xxx ler de geliyor. Yine win 7 kuracağız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Spider_hip -- 25 Haziran 2019; 13:53:18 >
  • Acilis 10 dk, kappanis 2 dk bende.

• vallaha ssd li sistem güncelleme sonrası 2 dakkadan fazla sürede acılıyor deli etti beni. öncesinde en fazla 30 saniye sürüyordu. ama format attım bugün düzeldi :D

• benim ki bazen hic kapanmiyor yeniden baslatip kapatiyorum, acma kapamayi bile duzgun yapamiyorsun microsoft bu ne rezillik.

• Bir süre oyun oynamayacağım için Linux kurmaya karar verdim. Daha önce deneyip bırakmıştım ama şimdi Manjaro Deepin ile tekrar deniyorum. İyi ama Windows'a alışık olunca tuhaf geliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dürüstİnsan

Bir süre oyun oynamayacağım için Linux kurmaya karar verdim. Daha önce deneyip bırakmıştım ama şimdi Manjaro Deepin ile tekrar deniyorum. İyi ama Windows'a alışık olunca tuhaf geliyor.
    Aynen. Bende Ubuntu kurdum. Win10 bıktırdı iyice. Service Pack'in laneti ahanda böyle çöker sistemin üzerine.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Daha önce Ubuntu kurmuştum. Kullanmadığım dağıtımlara bakıyorum. Birini belli bir süre kullanacak kadar beğenirim diye düşünüyorum. Güncel oyunları oynamaya tekrar başlarsam yine Windows 10 kurmaktan başka çare yok.

• cellat87 kullanıcısına yanıt
    1803'de 30sn max sürerdi. 1903'de dediğiniz gibi. Dual boot olarak 1803'ü tekrar kurdum 1903'ün yanına ek olarak.

• Nezaman doğru düzgün güncellendiki
    Her güncelleme güncellenesiz halini aratır oldu

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ulan ne beceriksiz firmasın microsoft ya ulan şu güncellemeleri deneyinde öyle yayınlayın adamların beta testerlığınıda yapıyoruz

• USB-C cihazlarla problemi olduğunu tahmin ediyordum.Kapatmadan önce USB-C cihazımızı çıkaracakmışız.Böyle garip tavsiyeler vereceklerine yama yapsalar ya şunun için?
  • Son sürümü yükleyince ses sistemi kafayı yedi, ses almak mümkün olmadı, bir süre daha 1809 sürüme devam ederim, neyi değiştirdilerse nerde sorun çıkacağı belli olmuyor.

• 01myavuz 0 kullanıcısına yanıt
    Ses sorunu kaynağı son sürüm mü? Bende sürüm düşüreyim o zaman.

Pc den çıkan ses cep telefonundan daha düşük geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dürüstİnsan

Daha önce Ubuntu kurmuştum. Kullanmadığım dağıtımlara bakıyorum. Birini belli bir süre kullanacak kadar beğenirim diye düşünüyorum. Güncel oyunları oynamaya tekrar başlarsam yine Windows 10 kurmaktan başka çare yok.
    Ben daha önce mint kullanmıştım. Bu sefer Ubuntu deneyeyim dedim. SSD+Linux ciddi hızlı çalışıyor. 22-25 snde kullanıma hazır oluyor.

3 aydır ubuntudayım. Her işi yapıyor. Üstelik 50 oyunluk kütüphaneden en çok oynadığım 2 oyun başta olmak üzere 5 tane de oyun destekliyor

Bana lazım olan ETS 2 çalışıyor ubuntuda. Kalan ofis işleri içinde notebook var. Onuda hiç kapatmıyorum sorun olmuyor.

• Type c yok ama gerçekten kapanması açık kalan program olsa da 10 sn süren makine 1 dk da kapanıyor. Hatayı yine yanlış arıyor olmasınlar?

• 10 numara hata.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.