Şimdi Ara

16 inç LCD ekranlı MacBook Pro modelinin tanıtım tarihi ortaya çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
456
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 16 inç LCD ekranlı MacBook Pro modelinin tanıtım tarihi ortaya çıktı

Uzun zamandır dedikoduları dolanan 16 inç MacBook Pro hakkında yeni söylemler ortaya çıktı. Forbes’da yer alan habere göre IHS Markit isimli firmanın analisti Jeff Lin, büyük ekranı yeni MacBook Pro’nun Eylül ayında tanıtılacağını belirtti.

Apple, Eylül ayında düzenleyeceği etkinlikte yeni iPhone modellerine ek olarak bugüne kadarki en yüksek çözünürlüklü MacBook Pro modelini tanıtacak. Cihaz, 16 inç büyüklüğünde, 3072x1920 piksel çözünürlüğünde LCD ekran ile gelecek. Bu ekranı LG üretecek. Günümüzde neredeyse tüm dizüstü bilgisayar üreticileri OLED teknolojisine geçiş yapmışken, Apple LCD kullanmakta diretiyor. iPhone XR modelinde de LCD'ye dönülmüştü.

16 inç LCD ekranlı MacBook Pro modelinin tanıtım tarihi ortaya çıktı

Jeff Lin’in ifadelerine göre Eylül ayında 13.3 inç MacBook Pro ve Retina Macbook Air modellerinin yeni işlemcili versiyonları da sergilenecek.

16 inç MacBook Pro’nun Core i9-9980HK işlemcisinden güç alması bekleniyor. Grafik tarafında ise Navi mimarili AMD grafik kartı kullanılabilir. Bu tercih, MacBook ekosistemi için epey önemli bir gelişme olur.

• OLED olsun da ekran yanığı ve yeşil çizgi ile mi uğraşsınlar :D

• Oha çok güzel duruyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • "bugüne kadarki en büyük ekranlı MacBook Pro" yerine, en yüksek çözünürlüklü macbook ifadesini kullanmak istemiş olabilirsiniz.

17" macbook pro'lar vardı, üstelik mat ve parlak ekran seçenekleri ile...

• Araba parasına alırız artık, pardon alamayız :) hem neye lazım ki.

• face1tr kullanıcısına yanıt
    Evet o ibare düzeltildi. Teşekkürler

• Apple zaten LCD kullanıyordu, OLED kullanmadı ki dönüş yapsın. Neredeyse tüm dizüstü bilgisayarların OLED'e geçtiğini de bu sayede öğrendik. Hikaye örgünüz bol olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esmerbuyucu -- 24 Haziran 2019; 16:22:19 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Alacaklar hazirlarsin, 50.000 TL..

• "Günümüzde neredeyse tüm dizüstü bilgisayar üreticileri OLED teknolojisine geçiş yapmışken" cümleden sonra okumayı bıraktım. Lütfen, az da olsa araştırma yapınız..

• 15-20 yıldır Apple bilgisayarlarının kullanıcısı olarak; elimdeki bilgisayarı, sırf bu model yüzünden bu sene değiştirmedim. Sabırsızlıkla beklemedeyim.

• Apple ın yobazlıkta ısrar edip, eninde sonunda çark etmesinden bıktım. Önce telefon dediğin en fazla 4 inç olur büyük ekran telefon gereksiz, onun yerine ipad var dediler sonra eşek gibi yola geldiler. Sene olmuş 2020 macbook ekranları yeni büyüyor. Macbook Air 2018 var bi daha asla bulaşmam.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.