Şimdi Ara

Mobildeki en iyi otobüs simülasyonu: Otobüs Simulator Ultimate

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
1
Favori
2.438
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yerli mobil oyun stüdyosu Zuuks Games tarafından geliştirilen Otobüs Simulator Ultimate, geçtiğimiz hafta App Store ve Play Store’da ücretsiz olarak yayınlandı. Kısa sürede epey ilgi gördü. Bir haftada yaklaşık 1.5 milyon defa indirildi. Otobüs Simulator Ultimate, bugüne kadar mobildeki en fazla detayın bulunduğu otobüs simülasyonu olarak dikkat çekiyor. 

Oyun, otobüs simülasyonunda bulunabilecek neredeyse tüm detayları barındırıyor. İkram servisinden, şoför radyosuna kadar en ince ayrıntılar düşünülmüş. Oyuna küçük bir otobüs ile başlıyor ve gün geçtikçe filomuzu büyütüyor, daha fazla yere sefer düzenliyoruz.

Oyunda Avrupa’dan 5 ülke, Türkiye’den 15 şehir bulunuyor. Yolculuklardan para kazandıkça yeni şehirlere yazıhane açabiliyor, yeni otobüs ve şoför satın alabiliyoruz.

Travego, Safir, Starliner gibi yollarda görmeye alıştığımız modeller de dahil olmak toplam 13 adet otobüs, ufak değişiklikler ile lisanssız olarak oyuna eklenmiş. Otobüslerin iç ve dış tasarımında en ince ayrıntılar düşünülmüş. Örneğin kokpitteki ibreler hareket ediyor, navigasyon ekranı yolu gösteriyor, yakıt azaldığında uyarı lambası yanıyor. Düşük hızda seyrederken ventil seslerini ve frene bastığınızda retarder sesini duyuyoruz.

Sefer oluştururken otobüste dağıtacağınız ikram çeşitlerini seçebiliyor, bilet fiyatını arttırıp azaltabiliyoruz. Otobüsün konforu, şirketin seviyesi ve ikramların kalitesine göre bilete olan ilgi değişiyor. 

Oyunda navigasyon sesleri ve yolcu anonsları Türkçe olarak seslendirilmiş. Ayrıca otobüs içerisinde canlı radyo sistemi bulunuyor. Best FM, TRT FM gibi radyo kanallarını dinleyebiliyoruz. Oyunun geliştiricisi Zuuks Games’in kendi radyo kanalı da bulunuyor.

Yolcular dinamik bir şekilde eklenmiş. Sürüşünüzü ve aracınızı eleştiriyor, mola vermediğiniz zaman mutsuz oluyorlar. Seferin sonunda, yolcular ne kadar memnunsa o kadar çok yıldız kazanıyorsunuz. 

Oyunun olumsuz özelliklerine geçmeden önce oyunun planlanan tarihten erken çıktığını ve eksikliklerin haftalık güncellemeler ile giderileceğini belirtmekte fayda var. Oyunda para kazanmak epey zor. Gerçek hayattaki para kazanma zorluğunu oyunda hissediyoruz. Yollar ve şehirler oyuna aktarılırken gerçekçiliğe dikkat edilmemiş. Örneğin Bodrum'a giderken de Diyarbakır'a giderken de aynı modellemelerin olduğu yoldan gidiyoruz. Kalkış noktasından varış noktasına giderken yol üstündeki diğer şehirlerden geçmiyoruz. Son olarak, büyük araçları perona park etmek pek kolay değil.

Otobüs Simulator Ultimate’e eklenecek yeni özellikler

• Türkiye’deki ve Avrupa’daki şehirler gerçekçi bir şekilde modellenerek oyuna eklenecek.
    • Karadeniz, İstanbul-Ankara ve İzmir otobanı gibi simge olmuş birçok otoban oyuna eklenecek.
    • Çoklu oyuncu: Kullanıcılar birbirini arkadaş ekleyebilecek. Ortak şirket yönetebilecek. Bu sayede gelir elde etmek daha kolay hale gelecek. Dinlenme tesisi ve terminallerde diğer oyuncular ile sohbet edilebilecek. Birlikte sürüş özelliği ise bu etapta düşünülmüyor.
    • Oyunun PC sürümü ,Windows Mağaza'da yayınlanacak. Kullanıcılar Zuuks Social hesabı ile giriş yaparak PC’de ve mobilde kaldığı yerden oyuna devam edebilecek.
    • İstanbul Harem terminali, yeni haliyle oyuna eklenecek.

Özet

Türkler olarak otobüs ve tır sürmeyi seviyoruz. Otobüs Simulator Ultimate, detaylı özellikleri ve gerçekçi oynanışı ile oyuncuyu kendine bağlamayı başarıyor. Her ne kadar eksiklikleri bulunsa da rakiplerine kıyasla çok net söyleyebiliriz ki mobildeki en iyi otobüs simülasyonu.

Not:

Oyunla ilgili iki küçük nottan bahsetmek istiyorum. Oyunun ayarlar menüsünden sürüş modunu “Tuşlar” yerine “Direksiyon” olarak seçerseniz daha gerçekçi sürüş hissi yaşayabilirsiniz. Geliştirici firma, oyunun hileli apk’sını oynayanların bir uyarı penceresi ile karşılaşacağını ve oynamaya devam etmesi halinde oyundan engelleneceğini belirtiyor.

Otobüs Simulator Ultimate İndirme Linki: App Store || Play Store 

• Oyun güzele benziyor da, direksiyonu öyle tutan bir otobüs şoförü olduğunu düşünmüyorum :)

• Otobüsten zerre haz etmem.. Ama böyle üzerinde ciddi emek sarfedilmiş oyunlara bayılıyorum. Daha doğrusu oyuna değilde, yapan firmaya. Hele de bizden birileriyse. Bir Traffic Rider'de onlardan gelir inşallah..

• Topkek iyiymiş :D
    Donut, dondurma ne alaka ya. Sanki cafe var otobüsün içinde. Öyle olmaz. Yanına plastik bardakta su, eti form, bir de Tutku koymaları lazımdı. :d Şehirler arası anılarım canlandı şimdi. Bir bakalım oyuna.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Biyturs_OnSr kullanıcısına yanıt
    Gördün işte :)

• torenbolen T kullanıcısına yanıt
    Dondurma ikramı yazın olmazsa olmazdır hocam :))

• shkoksal kullanıcısına yanıt
    Yazın da çok gittim ama hiç denk gelmedi bana :(

• torenbolen T kullanıcısına yanıt
    Pamukkale ve Anadolu’da yaz aylarında hep dağıtılırdı hocam :)

• Otobüs simulasyonlarını çok severim de bunun sürüş dinamikleri hiç iyi değil. Ovilo mu öyle bir firmanın yaptığı 2012-2015’te ki oyununun sürüş dinamikleri bile daha kaliteli idi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben full ikram basıyorum, Ulusoy Varan simulasyonuna döndü.

• As bayrakları ass. Sonunda kötülenmeyen güzel yerli bir oyun

• Oyun güzele benziyor. Türkçe olması işi daha ilginçleştirmiş...
  • aynı koltuğu iki kişiye birden satma sümülasyonu var mı oyunda? arkasında oturan 190'lık kişiyi düşünmeden koltuğunu gaarç diye arkaya yaslayan AYI da eklensin bir zahmet.
  • Birisi vardi otobusum var diye milleti keklemisti baya bi. Konu aciyordu hep populere giriyordu. Sonradan veledin biri oldugu ortaya cikmisti. Link atin da yuklesin yazik

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oyun güzelde para zor kazanılıyor banlandim sonunda xd

• deneyeceğim en kısa zamanda
  • Bus Driver aklıma geldi. Eski güzel günler...

• Yolcular:Susuzluktan ölüyoruz

Bu ne ya
  • otobüs logoları gelsin mercedes temsa setra neoplan

• Eski oyuna kaldığımız yerden nasıl devam ediyoruz. Telefona format atmıştım

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.