Şimdi Ara

Çok telefon kullanımı kafatasında minik çıkıntılara mı neden oluyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
553
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Teknolojinin gelişmesi ile birlikte insanoğlunun normal vücut gelişimi de değişmeye başladı. Yüzyıllar önce sürekli hareket halinde olan insanlık bugün bilgisayarın veya telefonun başında saatlerini harcıyor. Vücut da buna göre şekilleniyor.

Normal değil

Yapılan araştırmalar milenyum çağında yetişen çocuk ve gençlerin kafatasında minik bir şişlik çıkarmaya başladığını belirtiyor. Tıpta EEOP olarak bilinen minik şişlikler normalde geç yaşlarda ve nadiren görünen bir durum ancak artık 18-30 yaş arasında daha sık ortaya çıkmaya başladı.

Ayrıca Bkz.Mario Kart Hot Wheels yarış setleri duyuruldu

Minik şişlikler tehlike işareti değil. Boynun sürekli aşağı doğru bakması nedeniyle oluşan baskı kafatasının arkasında şişlik olarak çıkıyor. Bununla birlikte kişinin sürekli olarak sağlıksız bir pozisyonda oturduğunun işaretçisi. Aslında minik şişlikler

Araştırmacılar bu tür şekil bozukluklarının önümüzdeki dönemde giderek artacağını düşünüyor. Zaten hali hazırda kol ağrıları, bilek ağrıları, parmak ağrıları, boyun ağrıları, uykusuzluk gibi geçici de olsa elektronik cihaz kaynaklı pek çok rahatsızlık ortaya çıkmış durumda.

• Teknolojinin faydası olsada zararlarına var var ben 5 yaşımdan beri bilgisayar ve telefon kullanıyorum bende şu an öyle bir şey yok umarimda olmaz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Mecbur kalmadıkça telefon yada pc başına geçmiyorum.

• diyafonla konuşmak çok free :)

• Diger bir haberde sosyal medyada gecirilen gunluk sure yer aliyordu, yanlis hatirlamiyorsam turkiyede 2 saat ortalama, bu sureyi kisilel gelisime ayirarak kisa surede bir yabanci dil yada herhangi bir kursa kaydolarak yeni seyler ogrenilebilir. Hatta spora baslayip 1 senede fit bir vucuda da sahip olunabilir..

Bence sosyal medyadan kesinlikle uzak durulmali..

• quote:

Orijinalden alıntı: WB

Diger bir haberde sosyal medyada gecirilen gunluk sure yer aliyordu, yanlis hatirlamiyorsam turkiyede 2 saat ortalama, bu sureyi kisilel gelisime ayirarak kisa surede bir yabanci dil yada herhangi bir kursa kaydolarak yeni seyler ogrenilebilir. Hatta spora baslayip 1 senede fit bir vucuda da sahip olunabilir..

10-15 yıl önce sosyal medya yoktu ama insanlar yinede zamanlarını verimli kullanmıyordu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mümkün olduğunca kulağıma dayanıyorum aramalarımı çoğu zaman hoparlörden yaparım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kulaklık kullanarak bunun önüne geçilebilir. Araçta da ses sistemi kullanılır, olur biter...
  • del

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ProjectMan -- 18 Şubat 2021; 14:23:41 >
  • Rachsuchtig kullanıcısına yanıt
    İnsanlar rahatına geleni yapıyor çünkü farklılık yapanlar direkt başarılı oluyor zaten

• yorum yapan herkes telefonla konuşma tarzına alternatif bulmaya çalışmış. Ama haberin içeriğinde telefonla konuşmaktan değil, telefonla süre geçirmekten bahsediliyor. Yani ekrana bakarak birşeyler yapmaktan, pc başında otururken durulan pozisyondan. Bu duruş bozuklukları kafatasının arkasında şekil bozukluğu oluşturuyormuş. Ben de başlığı ilk okuyunca kulak etrafındaki kafatasında top şeklinde yumrular oluşuyor sanmıştım ama bambaşka birşeymiş.

• quote:

Orijinalden alıntı: WB

Diger bir haberde sosyal medyada gecirilen gunluk sure yer aliyordu, yanlis hatirlamiyorsam turkiyede 2 saat ortalama, bu sureyi kisilel gelisime ayirarak kisa surede bir yabanci dil yada herhangi bir kursa kaydolarak yeni seyler ogrenilebilir. Hatta spora baslayip 1 senede fit bir vucuda da sahip olunabilir..

Spor salonları, kurslar çok pahalı olduğu için insanlar tek lüksleri olan elektronik cihazlarda vakit geçiriyorlar.
  • bi 13 14 sene önce artık ne hocamdı hatırlamıyorum fakat aynı bölgede Türklerde beslenme alışkanlıklarından dolayı biçıkıntı olduğundan bahsetmişti. şimdi düşününce eğer bu doğrusa yine beslenme alışkanlıklarımız hamburger pizza vs. ye döndüğünden olabilirmi ?

nic. ziper_Gazi_

• Okudun mu haberi?

• Moving On kullanıcısına yanıt
    Ben her gün 150 tane mekik ve 80 tane şınav çekiyorum. Her gün yapa yapa fit olmayı başardım hem de bedavaya.

• Pardon arkadaşlar da o yuvarlak çıkıntı anatomik olarak kadınların kafatasında bulunmuyor erkeklerde bulunuyor bunu bizzat insanlarda deneyerek bulabilirsiniz bu da genetik farklılıklardan dolayı. Yok aşağı baktın böyle oldu yok bunu yedin böyle oldu diye bir şey olamaz evrim bu kadar hızlı değil. Bu insan anatomisi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.