Şimdi Ara

Netflix mobil cihazlar için 'dokunsal geri bildirim' özelliğini test ediyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.835
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dokunsal geri bildirim (Haptic feedback), uzun yıllardır video oyunlarında kullanılan bir özellik olmuştur. Konsollarda oyun oynayan herkes, oyunlardaki patlama ve diğer aksiyon durumlarında joystick'in titrediğini biliyordur. Netflix, bu dokunsal geri bildirim özelliğini, mobil cihazlarında içerik izleyen kullanıcılara da getirmek için çalışmalar yapıyor.

Bazı kullanıcılar rahatsız edebilir

Örneğin klasikleşmiş bir animasyon filmi olan Voltron'da yaşanan büyük bir patlama yaşanan sahnesini izliyorsunuz. O sırada da elinizde tuttuğunuz mobil cihazınızın patlamadan etkilenmişçesine titriyor. Kuşku yok ki bu durum izlediğimiz içeriğin heyecanını yükseltmeye katkı yapacaktır. Ancak heyecan kelimesi öznel bir terim ve bu yeniliği beğenmeyip rahatısz olacak kullanıcıların olması da muhtemel diyebiliriz.

Project Rumble Pack adı altında geliştirilen bu özellik şimdilik sadece test aşamasında. Netflix'in bu özelliği kullanıcılara sunup sunmayacağını kestirmek zor. Ancak şirketin, bu yenilikten hoşlanmayan kullanıcılar da olacağını düşünerek projeyi iptal etmesi veya özelliği seçmeli olarak sunabileceği de sızan bilgiler arasında.

• Bence güzel olmuş. Tek sıkıntısı batarya. Durmadan tüm film boyunca çalışan titreşim motoru batarya açısından sıkıntı çıkarır.

• Klasik titreşim motorları ile başarılı olacağını sanmıyorum. Çünkü o titreşim anında motor bir anda tam hızda dönmeye başlamıyor, araba gibi yavaşça hızlanıyor. En iyi performansı büyük ihtimalle taptic engine ile verecek gibi duruyor. Güçlü, gecikmesiz ve non-lineer bir şekilde ayarlanabilir.

• Switch'in Joy-Con'ları gibi kaliteli titreşim olacaksa tamam, telefon titreşimi gibi olacaksa ben almayayım.

• Telefonlarda Nintendo'daki gibi HD Rumble olmadığı için titreşimler oldukça kalitesiz olacak.

• Lg g7 thinq kullanıyorum boombox sayesinde bu özellik zaten benim telefonumda var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blaxeagle -- 21 Haziran 2019; 17:14:11 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sırada koku iletimi kaldı. O da gelirse artık kanalizasyon videolarını seyredemeyiz herhalde...
  • Video da neden Samsung Apple'ın üzerini kapatmış. Sonra titreyip Samsung kayınca Apple gözüküyor

• Vay be çiftin teki yükselirken benim elim de hissedicek ilginç

• Okadar titreşime bataryamı dayanır

• İzlediğimiz şeye göre telefon bataryası sıkıntı olabilir. Güzel bir şey ancak ben beğenir miyim emin değilim. Yani hiçbir zaman böyle bir beklentim olmadı ki, denemem lazım.
  • Netflix 2 TL zam yaptın .beni hayal kırıklığına uğrattin 😀😀😀

• Korku oyunlarında joystic ile güzel oluyordu ama telefon titremeye gelmez.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.