Şimdi Ara

## DirectX 10 Demosu İsteyen Var Mı ? ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
2.175
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## DirectX 10 Demosu İsteyen Var Mı ? ##

Evet henüz DirectX 10 destekli oyunlar piyasaya çıkmış değiller fakat DirectX 10'un yeteneklerini gözlemeyebileceğimiz DirectX 10 destekli çeşitli demolar hazırlanmakta. Geçtiğimiz aylarda bilindiği gibi Nvidia çeşitli DX10 demolarını kullanıcılarına sunmuştu.

Bu sefer elimzide yeni bir DX10 demosu bulunmakta. Yeni demonun adı Variance Shadow Maps Demo (D3D10). Andrew Lauritzen tarafındanb hazırlanan bu yeni demo özellikle yeni nesil DirectX 10 destekli ekran kartlarının yapabildiklerini ve DX10'unun grafik anlamında nasıl bir potansiyle sahip olduğunu anlayabilme adına yardımcı olabilir.

Variance Shadow Maps Demosunu verimli çalıştırabilmek için,

* Güncel bir işlemci ve bellek
    * Windows Vista
    * DirectX 10 destekli ekran kartı
    * DirectX Redist April 2007
    * Visual C++ 2005 Redistributable Package

Variance Shadow Maps Demosunu indirmek için,
    http://www.punkuser.net/savsm/variance_shadow_map_d3d10_2007-04-26.zip

## DirectX 10 Demosu İsteyen Var Mı ? ##

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 28 Nisan 2007; 0:29:02 >

• dx 10 kart olmadıgı için deneme şansım yok ama, 2.resim sanırım dx10 nun önemli artılarından olan,yüksek sayıda birimi tek seferde

hesaplama yetenegini gösteriyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CuCuK -- 28 Nisan 2007; 0:31:09 >
  • http://forum.donanimhaber.com/m_13872072/tm.htm

fx57 bu kez her zamanki kadar hızlı olamadı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: 307_Aslan

dx 10 kart olmadıgı için deneme şansım yok ama, 2.resim sanırım dx10 nun önemli artılarından olan,yüksek sayıda birimi tek seferde

Yok dostum bu demo sadece gölge çiziminde kullanılan bir kaç eski ve yeni efekti göstermek için. Işığın durumuna göre arkadaki objelerde gölgenin değişimini görmek açısından birden fazla obje var görüntüde.
  • quote:

Orjinalden alıntı: nForcer

http://forum.donanimhaber.com/m_13872072/tm.htm

fx57 bu kez her zamanki kadar hızlı olamadı.

Hayır hızdan değil konunun açıldığının farkındaydım ama ekspres haberde yayınlamak için konuyu açmam gerekiyordu.
  • quote:

Orjinalden alıntı: fifo

quote:

Orjinalden alıntı: 307_Aslan

dx 10 kart olmadıgı için deneme şansım yok ama, 2.resim sanırım dx10 nun önemli artılarından olan,yüksek sayıda birimi tek seferde

Yok dostum bu demo sadece gölge çiziminde kullanılan bir kaç eski ve yeni efekti göstermek için. Işığın durumuna göre arkadaki objelerde gölgenin değişimini görmek açısından birden fazla obje var görüntüde.

çokta dişe dokunur bir demo degil desene.bilgi için sagol.şu sözü geçen binlerce kişilik orduların kapıştıgı bir demo görmeyi bekliyorum bakalım

• hmm, 8800gtx aldık DX10' un neler sunacağını görelim.
    Ancak bilen arkadaşlara sormak istediğim birşeyler var;
    -Sistemimde 32bit Windovns Vista yüklü. Ekran kartım 8800gtx söylediğim gibi. Dosyayı indirdim ancak açılmadı, uzun uzun iki hata veriyor. Şu anda şu "DirectX Redist April 2007" indiriyorum ve yüklüycem. İlk sorum bu indirmekte olduğum şeyin ne işe yaradığı. 2. sorum da "Visual C++ 2005 Redistributable Package" ' ın ne olduğu. Bunu da yükleyeceğim heralde..
  • Fx hocam maalesef direcx10 kart yok kusura bakma ben almayayım
  • [Deleted by Admins]
  • oyun ciksaydida gorseydik
  • Şu anda lazım değil abi kısmet olur da dx10 kart alırsak inş.
  • quote:

Orjinalden alıntı: forious

Şu anda lazım değil abi kısmet olur da dx10 kart alırsak inş.

kısmet abi inşallah alırız birer tane 8800 gts
  • indirip deneyen yokmu ya alla alla...bide millet deli gibi 8800 aldı...
  • dx10 olanlar bir demoya baksında bizimde merak gitsin demoyu çok merak ediyorum..
  • dx 10 ekran kartı olmayanlar veya olanlar crysis in oyun içi video görüntülerini izleyip fikir edinebilirler...

http://www.youtube.com/watch?v=mRHM5CXJIms

oyun video görüntüleri süper....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EXPANDER -- 28 Nisan 2007; 9:48:28 >
  • Kartım var (8800gts) ama görmem için Vista'da gerekiyor bilindiği gibi Windows DX10'u desteklemiyor şimdilik yorumları takip ediyorum.

Ancak Crysis'ın videolarını görmüştüm daha iyi fikir verebilir merak eden arkadaşlara.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rider30 -- 28 Nisan 2007; 11:07:57 >
  • xp içinde olack bu dx10.bakın görün kıracaklar bu vista tabusunu
  • yukardakiler haricinde demo içi ss bekliyoruz.
  • dx10 demosu ve grafik kalitesi buysa dx11 ne olur acepkendimizi aynaya bakmış gibi mi hissederiz acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volcano1988 -- 28 Nisan 2007; 17:04:21 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.