Şimdi Ara

Youtube, klasikleşmiş eski müzik videolarını yeniliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
1
Favori
386
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Youtube'un müzik dinlemek için bir numaralı seçenek olduğu su götürmez bir gerçek. Platformda yer alan devasa müzik video arşivi, her ne kadar aynı standartlarda kalite sunmasa da, şirket bu konuya da el atmaya karar verdi.

Önümüzdeki yıla yetiştirilecek

Youtube, modern cihazlardaki deneyimi bozduğu gerekçesi ile platformda yer alan ve milyonlarca kez tıklanmış müzik videolarını yenilemeye karar verdi. Dünyanın en büyük müzik şirketi Universal Music Group'la yapılan bu iş birliği sonucunda, yaklaşık 1.000 müzik videosu restorasyondan geçerek günümüz teknolojisine uyarlanacak.
    İki şirketin yaptığı açıklamalara göre, restorasyondan geçecek olan bu videolar, olabilecek en yüksek ses ve görüntü kalitesinde yayınlanacak. Hali hazırda, Billy Idol, Beastie Boys, Boyz II Men, George Strait gibi ünlülerin 100'den fazla klasikleşmiş müzik videosu yeniden düzenlemiş durumda. Tüm videoların elden geçmesinin ve yenilenmiş halleriyle müzikseverlere sunulmasının ise önümüzdeki yılı bulması bekleniyor.

• Evet uzun zamandan beri Youtube'a girenlerin fark etmiş olacağı bir eksiklik. Ben de Fatboy Slim'in Push the Tempo klibini daha yüksek kalitede izlemek istiyorum mesela. Klibi çeken adamların ellerinde eğer film halinde varsa zaten full hd veya 4k'ya bile çevrilebiliyor. Çok eski filmlerin 4k remastered olanları çıkıyor artık düşünün.

• Evet uzun zamandan beri Youtube'a girenlerin fark etmiş olacağı bir eksiklik. Ben de Fatboy Slim'in Push the Tempo klibini daha yüksek kalitede izlemek istiyorum mesela. Klibi çeken adamların ellerinde eğer film halinde varsa zaten full hd veya 4k'ya bile çevrilebiliyor. Çok eski filmlerin 4k remastered olanları çıkıyor artık düşünün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi profecco -- 20 Haziran 2019; 18:38:27 >

• Bizimkiler de yapsa keşke. 90'ları en azından full Hd olarak izleyebilsek.
  • mantıklı !

• quote:

Orijinalden alıntı: profecco

Evet uzun zamandan beri Youtube'a girenlerin fark etmiş olacağı bir eksiklik. Ben de Fatboy Slim'in Push the Tempo klibini daha yüksek kalitede izlemek istiyorum mesela. Klibi çeken adamların ellerinde eğer film halinde varsa zaten full hd veya 4k'ya bile çevrilebiliyor. Çok eski filmlerin 4k remastered olanları çıkıyor artık düşünün.

süper klip, süper parça. klasikkkkk!

• profecco kullanıcısına yanıt
    Like verdim sende ver

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: olağan_şüpheli

Bizimkiler de yapsa keşke. 90'ları en azından full Hd olarak izleyebilsek.
    Nah yaparlar ! Stoklarda doğru düzgün korunmuş analog kopyalar mı var sanki.

Eski yeşilçam ve 70 li 80 li yılların filmlerini hatırlayın sözde "1080p" restorasyon (gerçeği 480p cıvarı) upscale

Ellerinde bir adet bile master positive veya original negative yok. Neredeyse hepsi harab olmuş durumda

Not: 1080p hayranıyım fazlası gereksizdir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Cheritto -- 25 Haziran 2019; 21:35:30 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.