Şimdi Ara

tvOS 13’e resim içinde resim özelliği geldi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
666
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İçinde bulunduğumuz ayın başında gerçekleşen WWDC 2019 etkinliği ile birlikte Apple’ın iOS 13, tvOS 13 vb. yeni işletim sistemi versiyonlarının duyurusu yapıldı. Henüz geliştirme aşamasında olan işletim sistemleri için beta 2 sürümü ise bugün itibariyle dağıtılmaya başlandı. tvOS 13 beta 2’de fark edilen en büyük değişiklik resim içinde resim özelliği.

Videonuz kesilmesin

Resim içinde resim özelliği hem Android hem de iOS tarafında uzun zamandır bulunuyor. Bu özellik sayesinde İzlediğiniz videolar ekranın bir köşesinde oynamaya devam edebiliyor. Böylece siz işletim sisteminin farklı yerlerinde gezinebiliyorsunuz. Videonuz kesilmeden yapmanız gereken ayarlara veya bakmanız gereken farklı uygulamalara geçiş yapılabiliyor. WWDC 2019 etkinliği kapsamında bu özelliğin geleceği açıklanmadığı için keşfedilmesi ilgiyle karşılandı.

Ayrıca Bkz.Spotify, dinlediğiniz podcast türüne göre reklam gösterecek

tvOS 13, başta oyun kolu desteği olmak üzere birçok özellikle duyuruldu. Beta aşamasında fark edilen ek özelliklerden anlaşıldığı kadarıyla final sürümünde bizi çok daha yenilikçi bir Apple TV işletim sistemi karşılayacak. Özellikle tv+ ve Apple Arcade gibi servislerin daha çok öne çıkması tvOS’u da firma için önemli bir noktaya getirdi. Aşağıdaki videoda resim içinde resim özelliğini çalışırken görebilirsiniz.

• Netflix ve browser ı olmayan tv işletim sistemi..

• o özellik tarayıcılarda da olsa çok iyi olur

• mu5tafa kullanıcısına yanıt
    Nasil netflix yok?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mu5tafa kullanıcısına yanıt
    Netflix olmayan derken, şaka mısın?

AirPlay'den bihaber birinin Apple haberine yorum yapması zaten ironik bir durum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esmerbuyucu -- 18 Haziran 2019; 19:49:54 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Islander

Nasil netflix yok?
    Netflix ile ters düşüp Apple tv izlensin diye çıkarır yakında platformundan. Apple sonuçta.

• tvOS da Netflix'in olmayacağı henüz belli değil. Resmi değil yani. Ancak Apple TV duyurulduğu zamanlar bununla ilgili haberler çıkmıştı. Bir keresinde ios tarafında Netflix ile Apple ters düşmüştü ayrıca. Yani Apple'ın bunu yapması beklenebilir, ama belki de yapmazlar.
  • Requizm kullanıcısına yanıt
    Apple TV, Apple TV+, Apple TV+ Channels farklı şeyler. İlk önce şunları bir ayıralım. Netflix kendi Apple TV+ Channels'ta olmak istemediğini söyledi.

Apple'ın Netflix'i platformdan çıkartmak gibi bir niyeti olduğunu sanmam. Boş laflar boş söylemler. Aynı şekilde Netflix'in Apple ekosisteminden çıkmak gibi bir şansı yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esmerbuyucu -- 18 Haziran 2019; 20:19:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: esmerbuyucu

Apple TV, Apple TV+, Apple TV+ Channels farklı şeyler. İlk önce şunları bir ayıralım. Netflix kendi Apple TV+ Channels'ta olmak istemediğini söyledi.

Apple'ın Netflix'i platformdan çıkartmak gibi bir niyeti olduğunu sanmam. Boş laflar boş söylemler. Aynı şekilde Netflix'in Apple ekosisteminden çıkmak gibi bir şansı yok.
    Yanlış bilgi için özür dilerim. Teşekkürler bilgilendirdiğiniz için
  • Bu cihaz da gerçekten tarayıcı yok mu ? hakkaten mi yok artık...

• quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

Bu cihaz da gerçekten tarayıcı yok mu ? hakkaten mi yok artık...
    hakketen yok
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.