Şimdi Ara

Yeni Xbox ve PS5 fiyatı hakkında heyecanlandıran tahmin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
130
Cevap
0
Favori
7.411
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yeni Xbox ve PS5 fiyatı hakkında heyecanlandıran tahmin

Yeni nesil konsollara sayılı aylar kaldı. Konsolların donanım özellikleri belli oldu. Microsoft, geçtiğimiz hafta düzenlediği E3 2019 konferansında yeni nesil konsolun özelliklerini ve ne zaman çıkacağını açıkladı.

Şu an için Project Scarlett kod adıyla anılan yeni nesil Xbox konsolu 8K grafik desteği, SSD depolama, ışın izleme teknolojisi, 4K 120 FPS’e kadar oyun deneyimi sunuyor. Yeni nesil Xbox’ın ismi henüz belli değil. Firmadan yapılan açıklamaya göre Aralık 2020’de piyasaya sürülecek.

PS5 ise yeni Xbox ile benzer donanıma sahip olacak. Yeni nesil Xbox ile aynı dönemde veya en geç 2-3 ay sonrasında satışa sunulması bekleniyor. Her iki konsolda da Zen 2 tabanlı özel bir CPU ve Navi serisi ekran kartı yer alacak.

Yeni Xbox ve PS5 fiyatı hakkında heyecanlandıran tahmin

PS5 ve yeni nesil Xbox, epey güçlü donanıma sahip olacak. Yeni nesil kolların fiyatı ise büyük merak konusu. Her iki konsolda da SSD bulunması ve orta seviye bir PC’den daha güçlü donanıma sahip olması, fiyatının pahalı olacağı yönünde izlenim veriyor. Peki gerçekte nasıl olacak?

PS5 ve Yeni Xbox'ın fiyatı ucuz olacak 

Oyun sektörü üzerine yaptığı doğru tahminleriyle ünlü analist Michael Pachter, yeni Xbox’ın fiyatının 399 dolar olacağını PS5’in fiyatının da benzer seviyelerde olacağını düşünüyor. Bu durumda yeni nesil konsolların fiyatı PS4 Pro ve Xbox One X ile aynı düzeyde olacak.

Yeni nesil konsolların bu denli ucuz olması kulağa inanılmaz gelse de günümüzde ödeme alışkanlıkların değişmesi nedeniyle mümkün gibi görünüyor. Hem Sony hem de Microsoft, online hizmet için para istediği gibi oyun abonelik sistemi için de para talep edecek. Microsoft, bu ticari yöntemi hali hazırda uyguluyor. Xbox One kullanıcıları, Game Pass kütüphanesine erişmek ve online servislerden faydalanmak için Xbox Game Pass Ultimate aboneliğine her ay 85 TL ödüyor.

Öyle görünüyor ki PS5 ve yeni Xbox’ı alırken az para ödeyeceğiz ancak servis ücretleri için her ay cebimizden yüklü miktarda para çıkacak. Yeni konsollar, 2020'nin Aralık ayında piyasada boy gösterecek .

• Bu PS TR ekibi olduğu müddetçe hiç heyecan yapamıyorum ne yazık ki. Konsol 100 dolardan çıksa bile bunlar 3.499 fiyat çekerler. Sonra pişkin pişkin çıkıp “kime göre neye göre pahalı ehehehhe” derler. Ülkemizde karakterli bir oyun basını da yok ne yazık ki. Akarları kesilmesin, oyunlara erken erişim imkanları kesilmesin diye çıkıp iki laf edemezler.
  • Yazıyorum buraya şu özelliklerle 399 dolar olsun 2’şer tane alırım iki konsoldan da. Çok iyimser bakılıyor neden bu kadar iyimser bakılıyor anlamıyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • En fazla 499 Dolar olur.

• Fiyatı şirin gösterme işleri
    Ucuz reklam bunlar

• Yine ülkeden soğutan haberler

• 399 dolar olurlarsa ikisinide edinirim vallahi. Belli aralıkla tabiki :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • $499 olur bence, bizde de 5000₺.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi b0Ni -- 16 Haziran 2019; 17:53:47 >
  • 399$ dan çıkarsa ilk alanlardan biri olurum heralde...

• quote:

Orijinalden alıntı: b0Ni

$499 olur bence, bizde de 5000₺.
    ayni görüşdeyim daha alti bir rakam çok zor malesef

• gowlet kullanıcısına yanıt
    Onun 399 u biz de 5000 olur merak etme. Alırsın 2 tane 10.000 TL ye çiçek gibi

• 400$ olursa bı yurt dışı gezisi yapıp alır gelirim :)

• Kartuştan para kazanıyorlar bilmem anlatabildim mi.

• ilk almanin fiyat avantaji olur yine (türkiyeden alimlar için tabi)
    ps4 1400e lansman yapip hemen sonra fiyati 1800e yükseldi
    ps4 pro ise 1700e cikip hemn 2300e yükseldi fiyati sonrasi malum zaten 3400lere kadar cıkti

• İki konsolun güçüde 10-12 tflop falan olur ekran kartı güçü..

• Sonuç ne olursa olsun alamayacağız, o kesin.
  • 4k120 hz mi? Bi 10 yıl daha aynı grafikleri akıcılık ve çözünürlük ayağına bize gösterecekler herhalde? Sizden 120hz isteyen oldu mu? Sizden adam gibi atmosferi olan doğru düzgün grafikli oyunlar istiyoruz. bunu beceremiyorsanız boş verin zaten konsolu falan. Pc dünyası bu çözünürlük ve akıcılık mevzularına saçma sapan bir hale geldi. Sizde bu rezilliğe uyup bize eskimiş grafikleri ısıtıp ısıtıp önümüze koyacaksanız çıkartmayın bu konsolu. Gerek yok yani. Xbox oyunlarını pc de yüksek çözünürlükte ve akıcılıkta oynamak isteyen oynuyor zaten. Bu durumu konsola getirip "yenilik" ayağına tanıtırsan buna ancak siz "yenilik" diye inanırsınız. Kullanıcıları grafiksel olarak şaşırtamadığınız sürece pc de artık kabak tadı vermiş bu muhabbetlerle oyuncuların karnını doyuramazsınız. Sizden kimse 120fps istemiyor. Hayal kırıklığı yarattığınız bir önceki nesildeki o donanımsal başarısızlığı temizlemenizi bekliyoruz. 4k kelime oyunları ile kimseyi kandıramazsınız. oyunları 1080p çıkartın ama sinema tadında çıkartın. Yoksa Rocket Leage grafikli bir oyunu 4k 120hz de kim ne yapsın?

• En iyi ihtimal 400 baz alalım. Dolar 6 lira 2400 TL ediyor. Vergi falan dükkan karı diğer karlar 4.5 k olur herhalde. Neyse one s ye devam.

• Ilk modelleri almak mantikli degil . Ilk modeller hep sorunlu olur. Test asamasidir

• Xbox one X
    Ps4 slim ikisinide evde kurmuş biri olarak söylüyorum.

Playstation yine daha iyi gelecektir.

4K diye xbox x aldık bir elin parmaklarını geçmiyor 4K oyun sayısı.

Tamam grafik olarak güzel olabilir ama online servarlarda playstation serverlerı daha dolu daha fazla oyuncu oluyor.

Xbox scarlet aldın aynı Xbox X olacak oyun desteği olmayacak.

O yüzden gamepass ultimate den xbox oynuyorum

god of war ,last of us için ps4 oynuyorum ben tezgahı böyle kurdum.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.