Şimdi Ara

Apple AirPods 2 satışları ilk etapta beklentilerin altında kaldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
1.416
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• AirPods modeli ile birlikte gerçek kablosuz kulaklık olarak adlandırılan sınıfa hareket getiren Apple kısa sürede de büyük bir hakimiyet elde etmeyi başarı. Geçtiğimiz aylarda AirPods 2 modeli sessiz sedasız piyasaya çıktı ancak etkili olamadı.

Pazarın hâkimi Apple

Counterpoint Research tarafından yapılan araştırmaya göre yılın ilk çeyreğinde gerçek kablosuz kulaklık sınıfı 17.5 milyon satış rakamına ulaştı. Geçen yılın son çeyreğinde göre yüzde 40 civarında bir artış olduğu ifade ediliyor.

Ayrıca Bkz.Nonstop Knight 2 ile macera durmaksızın devam ediyor

Ürün olarak ilk nesil AirPods yüzde 50 üzerinde bir satış yaptı. Bununla birlikte AirPods 2 modeli kayda değer bir ilerleme sağlayamadı. 20 Mart tarihine piyasaya çıktığı için fazla bir zamanı yoktu ancak yine de bir hareket oluşturamadı. Uzmanlar yeni neslil beklentisi olmasına karşın ilk nesil AirPods’a ilginin yüksek olduğunu ifade ediyor.

Bu sınıfta Samsung Galaxy Buds yüzde 10 civarında bir satış oranı elde etmiş. Jabra Elite Active 65t hemen arkasından yüzde 8 civarında bir oranla geliyor. İlk 10 sırada Google gibi pek çok devin ürünü kendisine yer bulamamış. Genelde ses pazarının kıdemli oyuncuları Bose ve JBL gibi markalar daha çok satış yapıyor.

AirPods 2 modeli daha verimli W1 ses yongası, Siri desteği, kablosuz şarjlı muhafaza gibi artı özelliklerle gelmiş ve beklentileri yükseltmişti. Yılın ikinci çeyreğinde ürünün ne kadar satış yapacağı merak konusu.

• çünkü yenilik vaadetmiyor

• Tasarimi yeni olsaydi ici ayni o zaman ilgi gorurdu.

• Yeni Airpods ile H1 yongası geliyor, W1 değil.

• AirPods 2 beklenenin altında kaldıysa demek

Apple AirPods 2 satışları ilk etapta beklentilerin altında kaldı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esmerbuyucu -- 16 Haziran 2019; 14:57:34 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nasil bir yenilik bekledigini merak ettim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bu_rock01

Nasil bir yenilik bekledigini merak ettim
    Yeni bir cihaz çıkarmaya yetecek bir yenilik mesela

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • W1 çipide mi aynıymış zaten aynıydı tasarımı sesi felan neyi değiştirdiler 😂

• AirSupport kullanıcısına yanıt
    Merak ettigimden soruyorum dostum ne gibi bir yenilik mesela kablosuz baglaniyor direk ses kaliteside iyi direk kendi haznesinden de sarj oluyor baska ne yapsalar memnun olurdunuz

• Ne boş insansınız ne yeniliği istiyorsun kardeşim cihaz kulaklık aktif gürültü engelleme daha iyi ses su geçirmeme özelliği gelsin tamamdır.Başka bi şey istemez.

• Beter olsunlar

• Bu kulaklığın ismi new airpods diye geçiyor airpods 2 değil o yüzden tasarımı bile komple aynı.

• Düne kadar kablolu kulaklık kullanan adam bu gün çıkmış ne boş insansınız ne yeniliği diyor. Kulaklığın kablosuz olması yenilik değil mi? Otomatik bağlanması kablosuj şarj olması vesaire vesaire. Düşünme yetisinden uzak boş insan seni.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Telefon fiyatına kulaklık satarsan böyle olur. Kulağına küpe olsun.

• Kulaklıklar tek kelime ile mükemmel. 1 den farkı yok diyen arkaşlar ;
    Ses kalitesi kesinlikle daha iyi
    Şarjı iki kat daha dayanıklı
    Siri özelliği
    İşlemcisi çok daha başarılı. Apple cihazları arasında geçişleri çok hızlı yapıyor.

Kulaklıktan daha ne bekliyorsunuz?

• şimdi bekleneni veremedi denilen tabloya bakıyorum, diğer 9 tane firma yarısı kadar bile satamamış, kablosuz kulaklık piyasasını silip süpürmüş ama beklemeni verememiş:)
    demek ki bu aletin piyasası bu kadar kimse 1000 lira vermek istemiyor diğer cihazlarda pahalı ucuz değilki,

ben 2 hafta önce aldım yeni airpods’u gayet memnunum hatta son zamanlarda en çok kullandığım cihaz olabilir.

• tunlab T kullanıcısına yanıt
    Arkadaş sen haberi nasıl okudun? Airpods 2 den bahsediyor haber. Listeye bile girememiş Airpods 2.

• Apple'ın pazarlama takitiği;
    Daha iyi xxx
    Yepyeni xxx
    En iyi xxx
    Dahada iyi xxx

Peki yeni katılan özellik?
    Daha iy.........

• quote:

Orijinalden alıntı: veteriner69

Arkadaş sen haberi nasıl okudun? Airpods 2 den bahsediyor haber. Listeye bile girememiş Airpods 2.
    iyide arkadaş airpods 2 diye birşey yok ki, o pazarlama dehası elektronik mağazalarının uydurması, yeni airpods diye geçiyor;
    https://www.apple.com/tr/shop/select-airpods

benim bildiğim en belirgin fark W1 yongasından, H1 yongasına geçilmesi ve ''hey siri'' özelliğinin gelmesi, eğer liste ''yeni airpods'' bekleneni sağlayamadı diyorsa o zaman özür dilerim, ama dediğim gibi airpods 2 diye birşey yok, zaten apple gerçekten airpods 2 yi çıkarırsada tasarımdan çok birşey değişmez, su geçirmezlik daha iyi yalıtım ve ses gelsin yeter, ben pil performansından memnunum.

• uguRacaR91 U kullanıcısına yanıt
    Abartmayada gerek yok ama

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.