Şimdi Ara

Huawei telefonların kilit ekranında reklam gösterilmeye başlandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
3.134
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çinli telekominikasyon devi Huawei, ABD ile yeterince sorun yaşamıyormuş gibi, şimdi de cihazlarında gösterdiği reklamlarla gündemde. Reddit kullanıcılarının bildirdiğine göre, şirketin amiral gemisi modeli P30 Pro da olmak üzere birçok akıllı telefonunun kilit ekranında reklam gösterilmeye başlandı.

Henüz net bir açıklama yok

Bu durumdan muzdarip kullanıcılara göre bu olay, Huawei telefonlarda bulunan ve cihazı her kilitlemeden sonra otomatik olarak duvar kağıdını değiştiren Magazine Unlock (Magazin Kilidi) tarafından destekleniyor. Bu özellik, yeni bir kilit ekranı arka planı oluşturmak yerine, bazen otel rezervasyonu web sitesi olan booking.com için bir reklam görüntülüyor. Henüz ne Huawei ne de Booking, bu reklam yayını hakkında herhangi bir yorumda bulunmuş değil.

Yaşanan bu olaya ilgili olarak bir açıklama yapan Huawei'nin Almanya resmi hesabı, bir özür yayınladı ve Magazine Unlock'un devre dışı bırakılması durumunda kullanıcıların bu reklamları görmeyeceğine dair bir tweet attı. Bu olayın hangi ülkelerde yaşandığı ve kaç kullanıcıyı etkilediği henüz bilinmezken, Huawei'nin ABD ile yaşadığı ambargo dönemine denk gelmesi ise şirket açısından olumsuz bir etki olarak nitelendiriliyor.

• Tweeti atan Huawei çalışanı da Türk'müş :) Tolga bey

• Bu reklam i bende gördüm sanki:)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Tam bir rezalet! Bir de utanmadan pahalıya telefon satıyorlar. Xiaomi bile bu kadar aşmadı.

• Aynı booking reklamını iki gün önce ben de gördüm.

• Bedavadan reklamları takip etme şansına kavuşup niye ağlıyorsunuz anlamadım

• İşte Android'in açık kaynaklı olmasının ve bootloader kilidinin açılabilmesinin önemli nedenlerinden birisi daha. Bir rom atıp kurtulmak var ama Huawei'de zor iş.
  • 7 k para iste üstüne reklam göster

• Reklam varsa kapatma formülüde var..
    Abartacak ne varki ?

• Tolga’ya tam destek. As bayrakları as as...

• Parayla rezil olma challenge

• Xiaomi de yıllardır reklam var yalnızca kilit ekranında da değil app lere girerken bile veriyor. Bunu kurulum yaparken kapatabilirsin

• Sonunda gelen yogun tepkilerle geri adim atmistir resmi aciklamasi da kilifina uygun olarak ilan edilmistir.
    https://www.xda-developers.com/booking-com-ads-huawei-honor-lock-screens-magazine/

Sesinizi yukseltirseniz gerekenler yapiliyor...
  • sadece magazin ekranında gözüküyor galba, ben kendi ayarladığım wallpaperi kullanıyorum hiç reklam görmedim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adamlar zararı nereden kurtarsak kardır diyorlar :D

• Battı balık yan gider :) diyor harhalde

• 7500 lira verdiğin telefonun kendi arayüzünde reklam görmekte üzer adamı

• Quellity kullanıcısına yanıt
    her modelde kurulumla kapanmıyor sanırım, bazıları çok sıkıntı yaşıyordu. xiaomiciler reklamlara alıştı huawei için büyük olay olmuş
  • Gözümüze sok, reklamla o paraya sat.

• Sanki çok ucuza telefon satıyorda açığı reklam geliri ile gidermeye çalışıyor. Xiaomi, Asus zaten F/P telefonu üretiyor. Bu telefonları tercih eden kişiler uygulamalara girişte reklam gösterileceğini ve dilerlerse reklamları bir daha gözükmeyecek şekilde kapatabileceklerini biliyorlar. Yani, alan memnun satan memnun. Üretici, aynı donanımdaki telefonu rakiplerinden daha ucuza sunuyor ama aradaki kayıp kazancı uygulamalarına yerleştirdiği reklamlardan kapatıyor. Kullanıcıda bu reklamları kapatabileceğini biliyor.

Huawei'de ise durum baş başka. Zaten ucuza telefon satmıyorsun. Kirin işlemci kullandığın halde F/P denilecek ürünlerin yok. Bu yüzden kullancıya en ufak reklam gösterme lüksün bile yok.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.