Şimdi Ara

Google Drive ve Fotoğraflar entegrasyonu sona eriyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
401
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Google’ın iki önemli bulut hizmeti olan Drive ve Fotoğraflar arasındaki entegrasyon sona eriyor. Google kafa karışıklığına sebep olmamak için iki bağımsız hizmet haline getirmeye karar verdi.

Kafa karışıklığı olmayacak

Normalde Google Fotoğraflar otomatik olarak cihazınızdaki fotoğrafları buluta yüklüyor ve ayrıca Google Drive üzerinde bir klasör açarak buraya da yedekliyor. Yine Google Fotoğraflar içerisinde Drive yedeklerinizde yer alan fotoğraflar da görüntüleniyor. Herhangi bir alandan sildiğiniz fotoğraf diğer alandan da siliniyor.

Ayrıca Bkz.Fotoğraf filmleri küllerinden doğuyor

Google’ın kullanıcılardan gelen geri bildirimler sonrasında Fotoğraflar ve Drive entegrasyonunu bitirmeye karar verdi. Temmuz ayından itibaren fotoğraflarınız ve videolarınız bağımsız olarak bu iki platformda depolanacak. Fotoğraflar uygulamasındaki içerikleriniz Drive içerisinde olmayacak veya Drive içeriklerini Fotoğraflar uygulamasında göremeyeceksiniz.

Google bunun yanında Fotoğraflar uygulamasına Drive’dan Al şeklinde bir özellik ekliyor. Kullanıcılar Drive üzerindeki fotoğraflarını doğrudan Fotoğraflar uygulamasına çekebilecekler.

• Kafa karışıklığı yapan kötü bir özellikti, kapatılabiliyordu ama varsayılan olarak açılıyordu sürekli senkronizasyon tekrar başlatıldığında.

• telefondan da silinirse güzel olur bunun gibi çöp işe yaramaz uygulama dolu telefonda

• Başlık biraz yanıltıcı gibi. Google, Drive ve Fotoğraflar servisini komple kapatacak diye anladım. Kapatılan onca servis olunca böyle düşündüm.
  • enja kullanıcısına yanıt
    Bence iki servis de çöp olmaktan uzak. Yine de opsiyonel olabilirlermiş.

• google foto görsel imajlar için mantıklı
    google drive ismi pekte doğru bir ilişkilendirme değil gibi
    google office
    ve google files şeklinde isimlendirilmesi daha mantıklı olabilir.

bunu ben bedavaya öneriyorum, google çalışanları ise maaş karşılığı !

• kalbim sıkıştı google fotoğraflar kapanacak diye. varım yoğum içinde

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.