Şimdi Ara

Google Haritalar, taksi yolcuları için bir güvenlik fonksiyonu ekliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
259
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İlk olarak XDA Developers tarafından tespit edilen yeni Google Haritalar özelliği, içinde olduğunuz taksi rotadan 500 metre saptığında uyarı veriyor. Şimdilik Hindistan’a özel olarak sunulmuş gibi görünen özellik, “Güvenli Kalın” menüsünde yer alıyor. Bu menüye ulaşmak için ise hedef konum girmeniz ve olası rotaları görmeniz yeterli.
    Google’ın adlandırması dikkate alındığında bir güvenlik aracı olması için tasarlanan özellik, taksicinin sizi bilerek uzun yoldan götürmesini de engelliyor. Haritalar üzerinde sunulan rotanın her zaman en doğrusu olmadığı âşikar fakat bu tip bir uyarı, şoföre yolu uzatmanın sebebinin sorulması ile yolculukları daha güvenli bir hâle getirebilir.
    Küresel bir kullanıma açılmak için özellik ne kadar daha süreye ihtiyaç duyacak henüz bilinmiyor. Sadece iki hafta içinde bile Google Haritalar’a sadece Hindistan’da çalışan iki özellik ekleyen Google, ülkeye şüphesiz önem veriyor.

• Türkiye için güzel bir özellik, zira taksiye bindiğimde navigasyon açıp kendim tarif ediyorum aksi halde dolandırma korkusu yaşıyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hindistan buna alındı (!) 😄

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Google in tepe yoneticisi Hindu olunca bu ve daha nice detaylarda normal karsilamak gerekir :)

• 3 havalimanı servisleri
    zaten taksicilerin işini %30 düşürdü
    haliyle bunun sonucu seçimlerde
    ciddi % düşüşleri kaçınılmaz olacaktır. !

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.