Şimdi Ara

AMD Radeon RX 5700 XT özellikleri belli oldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
1
Favori
1.883
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• AMD’nin kısa süre sonra resmiyet kazandıracağı Navi tabanlı yeni Radeon RX ekran kartları yavaş yavaş internete sızmaya başladı. Serinin en yüksek modeli olacağı tahmin edilen Radeon RX 5700 XT karşınızda.

Radeon RX 5700 XT özellikleri

E3 2019 açılış konuşmasında tanıtılacağı ifade edilen Radeon RX 5700 XT tam Navi 10 grafik birimini temel alıyor. 2560 Stream işlemcisine sahip olan ekran kartı RDNA teknolojisi sayesinde daha performanslı ve daha verimli çalışıyor.

Ayrıca Bkz.Nvidia GeForce RTX kartları güncelleniyor

7nm üretim sürecine sahip olan ekran kartı 1905MHz seviyesine kadar frekansını çıkarabiliyor. Toplamda ise 9.75 TFLOPS performans değeri mevcut. Bu rakam Radeon RX Vega 56 ile aşağı yukarı aynı. Bellek ise 8GB GDDR6 olarak belirlenmiş.

Tek bir fan ile soğutulan ekran kartının RGB aydınlatmalı bir Radeon yazısına sahip olduğu görülüyor. Kartın muhafazası ise gümüş renginde tasarlanmış. Radeon RX 5700 XT için ilerleyen saatlerde resmi tanıtım yapılacak.

• Bu gpu Dan yeni nesil konsolları daha net hayal edebiliriz. Yeni Xbox da Ray tracing olacağı söylendi navi ile. Bakalım rx serisinde özel bir birim olacak mı bunun için?

• yeni nesil konsolların vay haline...
  • 120 watt tdp ve 250-230 dolardan gelecekse açtım kollarımı bekliyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Vega 56 tflop değeri 10.57 yani daha yüksek navi'nin en yüksek modeli buysa vay halimize yani.Boşuna bekliyoruz anlaşılan fiyatlar da uçuk gelirse amd ekran kartında biter benim için.

• AMD Radeon RX 5700 XT özellikleri belli oldu
  • blackzeros B kullanıcısına yanıt
    hocam kesin mi bu?fiyat eger fiyatı 250$ olursa yanar ortalık
  • quote:

Orijinalden alıntı: gmyo31

hocam kesin mi bu?fiyat eger fiyatı 250$ olursa yanar ortalık
    birkaç saat içinde belli olacak, 250 dolar beklemeyin bence pahali olma ihtimali yuksek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Steelo

Vega 56 tflop değeri 10.57 yani daha yüksek navi'nin en yüksek modeli buysa vay halimize yani.Boşuna bekliyoruz anlaşılan fiyatlar da uçuk gelirse amd ekran kartında biter benim için.
    Bu kartın yeni çıkacak Navi'nin amiral gemisi olduğunu nerede okudunuz? Radeon 7 zaten 2080'e kafa tutuyor. Amd en çok satan 2070'den pay almak istediği için en erken orta modeli tanıtıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackzeros

birkaç saat içinde belli olacak, 250 dolar beklemeyin bence pahali olma ihtimali yuksek.

Alıntıları Göster
    2070den daha ucuz olacak. 2070'e rakip bu kart diye kaç kere söyledi Lisa su computex etkinliğinde.

• quote:

Orijinalden alıntı: Elsa

2070den daha ucuz olacak. 2070'e rakip bu kart diye kaç kere söyledi Lisa su computex etkinliğinde.

Alıntıları Göster
    2070 ten ucuz olacaktir illa ki ama 250 dolar olmaz bana kalirsa 350 filan bekliyorum ben.
  • 350 400 dolar bandında olsa bile aib partner modelleri stok özürlü olursa millet yine rtx 2060 almaya devam eder zamanında vega almak isteyenlerin 1070ti'a yöneldiği gibi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Elsa kullanıcısına yanıt
    Öyleyse bu kartı 250 dolardan bekleyemeyiz. Ac Odssey’de farkı kapatmalarına şaşırdım, gerçekten mimari bir değişim olmuş galiba.

• Sözde yenilenmiş 2070 399 USD olacak. Şu Super denilen hadise. Bu durumda bu kartın da maksimum 349'dan gelmesi gerek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: overvolted

Öyleyse bu kartı 250 dolardan bekleyemeyiz. Ac Odssey’de farkı kapatmalarına şaşırdım, gerçekten mimari bir değişim olmuş galiba.
    Lisa Su, Zen'de yaptıkları gibi sıfır kağıttan çalışmaya başladıklarını söylemişti Computex'te (RDNA için)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elsa -- 10 Haziran 2019; 21:2:1 >
  • Elsa kullanıcısına yanıt
    "Serinin en yüksek modeli olacağı tahmin edilen Radeon RX 5700 XT karşınızda. " yazmış editör.

• Ben bu sene çok ümitliyim AMD'den ve görülen o ki işlemciyle inteli yakaladı bununlada Nvidia'yı rahatsız edecek. Tabiki yinede en üst çıtada 2080 ti yada titana rakip olması için bir sene daha gerekli diye düşünüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Steelo

Vega 56 tflop değeri 10.57 yani daha yüksek navi'nin en yüksek modeli buysa vay halimize yani.Boşuna bekliyoruz anlaşılan fiyatlar da uçuk gelirse amd ekran kartında biter benim için.
    Biz Amd kartlarından memnunuz, tam olarak Pc'de ne yapıyorsun da böyle bir güce ihtiyacın var?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AEF248198 -- 10 Haziran 2019; 22:54:41 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.