Şimdi Ara

Samsung Galaxy Note 10 serisi 10 Ağustos'ta tanıtılacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
989
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Samsung Galaxy Note 10 serisi ile tanışmaya her gün bir adım daha yaklaşıyoruz. Güney Koreli şirket henüz akıllı telefonu ne zaman tanıtacağını resmi olarak açıklamadı. Ancak ETNews kaynaklı yeni bir rapora göre Note 10 serisi 10 Ağustos tarihinde lanse edilecek.

Ayrıca Bkz.Mercedes-Benz GLB'nin tanıtım tarihi açıklandı
    Daha önceki sızıntılarda amiral gemisi telefonun 8 Ağustos tarihinde tanıtılacağı iddia edilmişti. Şimdiki tarih ise iki gün sonrasına işaret ediyor. Her iki tarih de merakla beklenen amiral gemisi telefonun Ağustos ayı başlarında resmiyet kazanacağını gösteriyor.

Note 9, 9 Ağustos'ta tanıtılmıştı

Şirket Galaxy Note 9’u 9 Ağustos tarihinde tanıtmıştı. Dolayısı ile Galaxy Note 10'u 10 Ağustos'ta duyurmayı planlaması mantıklı görünüyor. Son söylentilere bakılırsa akıllı telefonda hem kulaklık girişi hem de Bixby düğmesi bulunmayacak.

Galaxy Note 10 Pro'nun 6.75 inç ekran ve dört arka kameraya sahip olacağı bildiriliyor. Ayrıca cihazın ekrana gömülü parmak izi sensörü ve 12 GB RAM ile donatılacağı da gelen haberler arasında.

• Teknoloji tarihinde bana göre yapılmış en aptalca iki şey şudur:
    1. Telefon markalarının Apple'ı taklit edip kulaklık girişlerini yavaş yavaş kaldırmaları.
    2. Apple'ın kulaklık girişini kaldırması.

Bir portun kaldırması için yeni teknoloji portta, eskisinde yapılamayan bir şeyin yapılabiliyor olması gerekir. Peki kulaklıklar için, eski kulaklık girişiyle yapamayıp şimdi USB Type C ya da lightning portu ile yapabildiğimiz bir şey var mı? Yok. Hatta şarj ederken kulaklık, hoparlör takmak gibi bazı özellikler elimizden alınmış oldu.

Appel sırf değişiklik olsun, artislik olsun diye güzelim standart kulaklık girişini kaldırdı ve diğer aptal markalar bunu bile taklit ediyor vebu bütün durum benim çok sinirimi bozuyor.
  • Kulaklık girişi yoksa o kablosuz kulaklıktan her kutuya koysunlar. Kimse ses çıkarmaz

• Teknoloji tarihinde bana göre yapılmış en aptalca iki şey şudur:
    1. Telefon markalarının Apple'ı taklit edip kulaklık girişlerini yavaş yavaş kaldırmaları.
    2. Apple'ın kulaklık girişini kaldırması.

Bir portun kaldırması için yeni teknoloji portta, eskisinde yapılamayan bir şeyin yapılabiliyor olması gerekir. Peki kulaklıklar için, eski kulaklık girişiyle yapamayıp şimdi USB Type C ya da lightning portu ile yapabildiğimiz bir şey var mı? Yok. Hatta şarj ederken kulaklık, hoparlör takmak gibi bazı özellikler elimizden alınmış oldu.

Appel sırf değişiklik olsun, artislik olsun diye güzelim standart kulaklık girişini kaldırdı ve diğer aptal markalar bunu bile taklit ediyor vebu bütün durum benim çok sinirimi bozuyor.

• Apple'ın yaptıkları uzaktan bile duyuluyor 😂

LG var 👍🏼

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ekran altı kamera ve yeni chipsetle çıkar 10.10 tarihinde çıkar ey Samsung. 9 un üstüne bir şey koymuş olmuyorsun bu şekilde.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mantık hataları bol ve ayrıca teknik olarakta hatalı bir yorum, yazıyı neresinden tutsan elinde kalır, kulaklık girişiyle yapamayıp usb-c yada Lt ile yapabilecek şeyleri liste yapsak uzun olurdu gerek yok, diğer firmaların fikir hırsızlığı yapmadığı esinlendiği bir gerçek fakat bununda mahsuru yok hayat böyle öndeyseniz taklit edilirsiniz, apple'ın sektörde ilk olarak yaptığı şeyleri saysak yine liste uzun olur, DH'de yorum yazma kısmını kapatmasınlar ki teknoloji okurlarının bilgi kültür seviyesini öğrensek. manasız mesnetsiz yorum yazmak meziyet değil fakat bunu anlayabilecek insan yüzdesi çok az, hatta genel manada yorumlara bakılırsa yüzde çok düşük denilebilir, DH yorumların ülke insanının bir nevi seviyesin. yansıttığı ayna gibi fakat sonuç hiç hoş değil :(

• Led Zeppelin L kullanıcısına yanıt
    Ne yapsın, uçsun mu telefon:) Adı üstünde telefon kardeşim, nasıl beklentiniz var anlamıyorum. Üst düzey işlemci, ram, hafıza ve ekran daha ne işte? Daha piyasaya çıkmadan dedikoduya göre yorum yapmak zaten yanlış. Bir çıksın görelim, sonra döviz kuruna bakar iç geçiririz..

• Sonraki telefonumun duyurulma tarihi :-) Kulaklık girişinin kaldırılması ve ön kameranın S10 serilerindeki gibi 2-3 kamera olması gerekirken teke indirilmesi anlamsız olmuş gerçekten.

• Note 10 tek on kamerayla gelirse, s10 plustaki cift on kamera tutmadi demektir. Bence de duz s10 ve s10e, s10 plustan daha şik duruyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Samsung un son atışları bunlar ... Sonrası malum

• quote:

Orijinalden alıntı: Freexog

Samsung un son atışları bunlar ... Sonrası malum

Neymiş sonrası?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmet_clk

Mantık hataları bol ve ayrıca teknik olarakta hatalı bir yorum, yazıyı neresinden tutsan elinde kalır, kulaklık girişiyle yapamayıp usb-c yada Lt ile yapabilecek şeyleri liste yapsak uzun olurdu gerek yok, diğer firmaların fikir hırsızlığı yapmadığı esinlendiği bir gerçek fakat bununda mahsuru yok hayat böyle öndeyseniz taklit edilirsiniz, apple'ın sektörde ilk olarak yaptığı şeyleri saysak yine liste uzun olur, DH'de yorum yazma kısmını kapatmasınlar ki teknoloji okurlarının bilgi kültür seviyesini öğrensek. manasız mesnetsiz yorum yazmak meziyet değil fakat bunu anlayabilecek insan yüzdesi çok az, hatta genel manada yorumlara bakılırsa yüzde çok düşük denilebilir, DH yorumların ülke insanının bir nevi seviyesin. yansıttığı ayna gibi fakat sonuç hiç hoş değil :(
    Güzelce tartışalım, düşüncelerimizi açıklayalım çok isterdim ama bazı insanlar için sadece boş bir çaba oluyor. Madem böyle saldırgan şekilde konuşuyoruz, okay o zaman.

DH yorumlarıyla ilgili söylediklerine %100 katılıyorum. Yorum yazan bazı üyeler, okuduklarını anlamakta güçlük çekiyorlar. Mesela kulaklıklar için USB Type-C ve Lightning portlarının hayatımıza bir kolaylık katmadıklarından bahsettiğim halde bu portların bütün yetenekleri hakkında konuştuğumu zannedenler var. Sen değil, başka üyelerden bahsediyorum.

Apple konuşunda da haklısın mesela, Apple her zaman ileri görüşlü bir markaydı bence de. Yanlış hatırlamıyorsam Apple ilk iPhone ile kulaklık girişini telefonlar için popüler hale getiren markaydı, Steve Jobs'ın
    sunumunda bu konudan övünerek bahsettiğini hatırlıyorum. Sonra Apple iPhone 7'de bu girişi kaldırarak yine bir devrim yaptı ve ne kadar ileri görüşlü olduğunu, hiç ama hiç art niyetli olmadığını bize gösterdi. Var olsun yüce Apple. Nedeni sorulduğunda da Taptic Engine gibi yeni teknolojiler için alana ihtiyaç olduğu ve kulaklık girişinin boşuna yer kaplandığı söyledi değil mi?

Bu videoda Apple'ın ne kadar haklı ve dürüst olduğunu bir kez daha görüyoruz.

Diğer markaların tıpkı Taptic Engine gibi aşırı gerekli teknolojileri olmadığı halde, Apple'ın bu müthiş ileri görüşlü hamlesini taklit etmeleri de, gerçekten çok mantıklı.

Yine bazı üyeler nokta ve virgül kullanımını çok iyi bilmiyorlar. O üyeler biraz kitap okusalar çok iyi olur bence. Okuduklarını anlamalarına da yardımcı olur hem.

• Samsung telefon ailesinin en heyecan verici serisinin son üyesi geliyor. Fiyatıyla pişman etmez umarım.

• Bunlar yıllar önce konuşuldu. Zaten Apple'ın vizyonundan bir haber kişiler neden yorum yapma ihtiyacı hissediyor, onu da anlamam. Kablosuz bir düzene geçileceği için kaldırdılar. Hala daha port tartışması yapılıyor, pes. Geleneklere bağlı olan insanların ne istediğine bakılmıyor. "PUSH FORWARD". Jak girişi de yüzyıllar öncesinden gelen atıl bir teknolojiydi. Diğer girişlerden ses çıkışı alınabiliyor. Ha telefonda hiç bir giriş seçeneği kalmazsa o zaman olay farklı bir boyuta geçer.

Ayrıca ironi amaçlı yazılan kısımlar kesme işareti (!) ile belirtilir.

• 3 ay kadar Note 9 kullanmış biri olarak söyleyebilirim ki, Note serisi Samsung'un en güzel, en prestijli, en kendini gösteren ve en özel serisi. Keşke batarya performansı biraz daha başarılı olabilse. Exynos'dan vazgeçilse...
  • esmerbuyucu kullanıcısına yanıt
    Böyle bir tercih temelli ve birazda teknik bir konuda neden bu kadar saldırgansınız, neden sakin konuşamıyorsunuz anlamak güç. Umarım yardım alır iyileşirsiniz. Monitör yapıp, alüminyum ayağını 1000 Dolar'dan satan Apple'ın çok iyi niyetli olmadığını fark edersiniz umarım.
  • 10 tane note 10 konusi açın taam mı yok işlemci yok yeni görsel açmak için açılan gereksiz kalabalık sonra dersiniz 404 veriyor site

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Saldırgan? Tartışmak için yazan kim, ortada bilgi kirliliği var. Gayet sakin bir şekilde aslında durumun ne olduğunu anlatan yoruma saldırgan diyorsan demek... Size gelecek cevaptan ne beklediğiniz veya saldırgan bir tavır beklentisi içinde olmanız kendi kurgusal düşünceniz. Belli ki kendi kalıpların dışındaki şeyler görünce saldırgan olarak nitelendiriyorsun.

Ad hominen bir şekilde konuyu jak girişinden profesyonel monitöre bağlamayı da anca size yakıştırırdım. Sizin amacınız üzüm yemek değil bağcıyı dövmek. Zaten o yüzden kişisel tartışmalara girmedim, girmem de.

Kendi düşünceni de sanki genel bir yargıymış gibi ortaya sunmayın. "Senin için dua edeceğim, yeter ki gerçekleri gör." Herkesin iyi, kötü kendi düşüncesi var. Merak etmeyin.

• Güya o port batarya kapasitesinden çalıyormuş...

Tek dertleri ekstra masraftan kurtulmak bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: esmerbuyucu

Saldırgan? Tartışmak için yazan kim, ortada bilgi kirliliği var. Gayet sakin bir şekilde aslında durumun ne olduğunu anlatan yoruma saldırgan diyorsan demek... Size gelecek cevaptan ne beklediğiniz veya saldırgan bir tavır beklentisi içinde olmanız kendi kurgusal düşünceniz. Belli ki kendi kalıpların dışındaki şeyler görünce saldırgan olarak nitelendiriyorsun.

Ad hominen bir şekilde konuyu jak girişinden profesyonel monitöre bağlamayı da anca size yakıştırırdım. Sizin amacınız üzüm yemek değil bağcıyı dövmek. Zaten o yüzden kişisel tartışmalara girmedim, girmem de.

Kendi düşünceni de sanki genel bir yargıymış gibi ortaya sunmayın. "Senin için dua edeceğim, yeter ki gerçekleri gör." Herkesin iyi, kötü kendi düşüncesi var. Merak etmeyin.
    Bence de insanlar kendi düşüncelerini genel bir yargıymış gibi ortaya sunmamalılar katılıyorum.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.