Şimdi Ara

Samsung 6G çalışmalarına başladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
1
Favori
4.810
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 5G ağlarının kullanıma sunulması henüz yeni başladı ve yalnızca birkaç yerde kullanılabiliyor. Ancak bu durum Samsung'un 6G çalışmalarına başlamasına engel değil. Zira şirket, Güney Seul'de 6G teknolojisi için Gelişmiş İletişim Araştırma Merkezi'ni kurmuş durumda.

Samsung rakiplerinden avantajlı olmak istiyor

Yeni açılan bu araştırma merkezinde, 6G teknolojisi konusundaki çalışmalara ek olarak, yapay zeka ve robotik üzerine de Ar-Ge çalışmaları yapılacağı belirtildi. Bir Samsung yetkilisi konuyla ilgili olarak: "Telekomünikasyon teknolojisi standartları konusundaki mevcut ekip, 6G şebekesi üzerinde öncü araştırmalara başlaması için genişletildi." ifadelerini kullandı.
    Altıncı nesil mobil şebekelerin kullanıcılara ulaşmasının önünde uzun bir süre var ancak Samsung, şimdiden bu teknolojiye yatırım yaparak rakiplerinin önünde olmak istiyor. Zira geçtiğimiz Ocak ayında bir başka Güney Koreli şirket LG, 6G araştırma merkezini açmıştı. Altıncı nesil mobil şebekelerin 11 Gbps'ye varan veri hızları sağlayacağı da sızan bilgiler arasında.

• Bu nedir abi her sene bir G çıkarıyorlar. Bari bir 10 sene beklesinler de, 20G falan çıkarsınlar. Dünyada daha altyapı oturmadan, yeni teknoloji getirmenin gelişmekte olan ülkelere ve 3. Dünya ülkelerine bir hayrı yok gibi. Oralarda daha fazla keriz silkelerler. Başka bir şey değil. Yani daha alt yapı tam oturmamış, neden 5G modemli bir cihaz alayım ki? Bazen LTE, benim internetten daha hızlı indiriyor. O derece. Bazen de 5G ağa bağlanıyorsun, normalinden daha yavaş. Bu arada işin uzmanı değilim, yaşadıklarımı söylüyorum.
    Baktım biri çıkıp da dememiş ki "aga sıcak fırsat bunun neresinde !"

Bu haberin sıcak fırsat ile uzaktan yakından alakası olmadığı halde, hiçbir çaylak veya uzman forum üyesi bu durumdan şikayet etmemiş.. Başka konularda direkt şikayet ederlerken, herkes bu konu ile ilgili düşüncelerini yazmış, bu sıcak fırsat mı değil mi hiç oralı bile olmamış..!

Yani işinize geldiğinizde basarsınız eksiyi, edersiniz şikayet ama bu konuya gelince gıgınız bile çıkmaz !

O halde bu zamana kadar sıcak fırsat ile alakası olmayan sayısız konu sahibini şikaet ettiğiniz için burdan onlara özür borçlusunuz çünkü bu çifte standarta yürek bile dayanmaz.!
  • Demek ki bizim operatörler 5G'yi atlayıp, 5,5G'yi kullanıma sokacaklar. :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: glory34

Demek ki bizim operatörler 5G'yi atlayıp, 5,5G'yi kullanıma sokacaklar. :)
    Sana yazacak mesaj bulamadım, çünkü iki tarafı şeyli deynek, siz farklı yere çekeriniz bunu.
  • 2 yıl daha bekleyelim doğrudan 6gye gecelim

• Gelecek yıllara kendi kullanıcılarına samsung dan kopmamaları için piyasaya sürülmüş bi ısmarlama haber...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Huawei yi tamamane bitirme çabaları olabilir mi acaba

• Fantazi.. Markaya ucuz değer katma taktikleri. Yarın da Huawei 7G çalışmalarına başladım der. Öbür gün Samsung arttırıyorum ben de 8G çalışmalarına başlıyorum der.
    İnsanların kafası karışır almışken iyisini alayım 10 yıl kullanayım der, 10G'yi bekliyeyim bari der ve 10G cihazlar çıkana kadar telefon almaz.

• Biz daha, bataryayı su gibi içmesin diye LTE açmaktan korkalım, 3G kullanalım, herifler 5G'yi bitirdi, 6G'ye başlamış. Hey maşallah.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Samsung önce telefon yapmasını öğrensin,s10 plus ana konuya gidin, görün.

• Eric Cartman. kullanıcısına yanıt
    Şebeke sorunu olmayan bir yerdeyseniz LTE 3G’den daha az şarj harcar

• quote:

Orijinalden alıntı: Eric Cartman.

Biz daha, bataryayı su gibi içmesin diye LTE açmaktan korkalım, 3G kullanalım, herifler 5G'yi bitirdi, 6G'ye başlamış. Hey maşallah.
    yalnız bataryayı 3g daha çabuk bitirir bana 4g pil konusunda 2g den bile iyi geliyor
  • Bismillah.

Hani 4G yi atlayıpta yerli ve milli 5G baz istasyonları kuruyorduk. Sonradan vazgeçilip 4G ismi 4.5G yapıldı. Teknoloji transferi ile 4G baz istasyonları sınırlı sayıda da olsa kullanıma sunuldu. Peki 5G hani nerede? Adamlar 6G'ye başladı. Nerede ekip? Nerede yerli ve milli teknolojiler?

• Buçuklara hazır olalım.
  • Bu nedir abi her sene bir G çıkarıyorlar. Bari bir 10 sene beklesinler de, 20G falan çıkarsınlar. Dünyada daha altyapı oturmadan, yeni teknoloji getirmenin gelişmekte olan ülkelere ve 3. Dünya ülkelerine bir hayrı yok gibi. Oralarda daha fazla keriz silkelerler. Başka bir şey değil. Yani daha alt yapı tam oturmamış, neden 5G modemli bir cihaz alayım ki? Bazen LTE, benim internetten daha hızlı indiriyor. O derece. Bazen de 5G ağa bağlanıyorsun, normalinden daha yavaş. Bu arada işin uzmanı değilim, yaşadıklarımı söylüyorum.

• samsung kapitalizme iyi ayak uydurdu
  • interwap kullanıcısına yanıt
    Yerli araba gibi 3 boyutlu çizimleri hazırmış
    *yerliVeMilli

• quote:

Orijinalden alıntı: bradenburg

yalnız bataryayı 3g daha çabuk bitirir bana 4g pil konusunda 2g den bile iyi geliyor

Alıntıları Göster
    2,3,4 farketmiyor sanki. Sebeke iyi çekilmiyorsa hangisi olursa olsun sarj dayanmiyor.

• Haberdeki fotoğraf Samsung'un 6G çalışmalarında hangi aşamaya geldiğini gayet net gösteriyor. Tebrikler Samsung!

• 2019 yılında 200 MT ilerde baz istasyonu var 3G internet hızını doğru dürüst alamıyorum yemişim 6G nizi

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.