Şimdi Ara

Fiat Chrysler, Renault ile birleşme teklifini geri çekti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
11
Cevap
0
Favori
720
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Fiat Chrysler Automobiles (FCA), Renault'a yaptığı birleşme teklifini geri çektiğini açıkladı. İtalyan otomotiv devi geçtiğimiz günlerde Renault'a yüzde 50/50 ortaklık teklifi götürmüştü.

Ayrıca Bkz.Otomobiller "havasız lastik" teknolojisine kavuşuyor
    Birleşme aynı zamanda Toyota ve Volkswagen'in hemen ardından dünyanın üçüncü büyük otomobil üreticisinin oluşmasını sağlayacaktı. FCA, teklifini neden iptal ettiği konusunda çok fazla detay sağlamadı. Ancak The Wall Street Journal'e göre, Renault’nun ittifak ortağı Nissan anlaşmaya sıcak bakmadı.

Birleşmenin önündeki engel Nissan ittifakı

Renault yönetim kurulunda bulunan iki Nissan temsilcisinin anlaşmayı desteklemediği ve çekimser oy kullandığı bildirildi. Fransız hükümeti de 40 milyar dolarlık birleşmeyi onaylamak için Renault’nun Nissan’la yıllardır süren ittifakı çerçevesinde bir anlaşma yapılmasını şart koştu.

FCA, birleşmenin “Fransa’daki siyasi koşullar” nedeniyle mümkün olmadığını söylüyor.

• Herkes herkesle birleşsin 😂

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Fiat hybrid araçlar için çok geç kaldı, mevcut durumda Avrupa pazarı için Doğu Avrupada sıkışıp kalacaklar. Karlılık için katma değerli araç satmaları onun içinde bu araçları üretip batı Avrupa pazarına satmaları lazım. Türkiye, Polonya, Ukrayna, İtalya pazarına karlılığı düşük ucuz araçlarla sıkışmak onları çıkmaza sokuyor.

Bence Renault un 2021 hybrid vizyonuna göz dikmişlerdi ama olmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi edgar1899 -- 6 Haziran 2019; 20:5:56 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence ortak olaydılar iyi olurdu, Nissan ne karışıyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oh sevindim bu habere. Renault birleşecekse PSA grubuyla birleşmeli Fiat'la değil.

• Çok iyi olmuş, gerçekten istemediğim bir birleşme idi.
  • Derhal açıklama bekliyoruz

• Zorla batacaz diyolar

• Ohh be rahatladım Multijet'ten olacaktık. Reno'nun dci'sini sevmiyorum. Hız yapılmıyor güven vermiyor o konuda.

• Fiat batmış kendisi gibi Renault'yu da batıracak aklı sıra. Fiat'ın borç batağında olduğunu hepimiz az çok biliyoruz bunun içinde FCA kendine ortak arıyor ki üstündeki yükü bir miktar azaltıp bu yükün yarısını başka markalara yıkacak. Hiç istemediğim bir ortaklıktı Renault için hayırlısı oldu iyiki de bu ortaklık FCA ile ortaklık Renault'ya da büyük zarar getirecekti. Olmaması Renault için daha iyi oldu

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.