Şimdi Ara

Windows 10'a oyuncular için 'değişken yenileme hızı' ayarı geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
1.987
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Microsoft nihayet Windows 10, sürüm 1903 ile birlikte oyuncuların uzun süredir beklediği bir özelliği sunmaya başlayacak. Güncellemenin içinde değiştirilmiş giriş ekranı ve başlat menüsü gibi iyileştirmeler olsa da, en dikkat çeken yenilik ise Variable Refresh Rate (VRR) olarak tabir edilen "değişken yenileme hızı" diyebiliriz.

Oyun grafiklerindeki olumsuzluklar ortadan kalkıyor

Değişken yenileme hızını (VRR), AMD FreeSync ve Nvidia G-Sync gibi servisler tarafından kullanılan ve ekranınızın yenileme hızını belirli bir oyunun FPS'siyle senkronize edebilen bir teknoloji olarak tanımlayabiliriz. Bu özellik teoride oyunlardaki ekran yırtılması ve karelenmeyi ortadan kaldırıyor. VRR özelliğinin işletim sistemi taraflı bir özellik olarak sunulacak olması ise oyuncular için güzel bir gelişme.
    Microsoft'un Windows 10 işletim sistemine eklediği bu özellik ile G-Sync veya FreeSync etkinleştirilmiş bilgisayarda örneğin State of Decay 2 gibi oyunlar oynamak istiyorsanız, Windows 10'un "Grafik Ayarları" menüsünü girerek "Variable refresh rate" özelliğini açabiliyor olmanız gerekli. Eğer bu özellik henüz sizde görünmüyorsa, Windows 10'un bu özelliği henüz PC'nize ulaşmamış demektir. Zira güncellemenin dağıtılması biraz zaman alabiliyor.

• İşte böyle özellikler gerekiyor bize.. Doğru yola geçte olsa girdin Micro tebrikler.

• Püf nokta: FreeSync ya da G-Sync destekli ekran kartı yoksa gözükmüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bkaakco -- 5 Haziran 2019; 22:20:35 >
  • 1903 kurup aynı gün kaldırdım. Sistemde ses kartını ve usb kulaklığı kullanmak mümkün olmadı.

• Ne işe yarıyor ki? Sanki şimdiye kadar kullanamıyorduk.

• Nvidia ayarlarında GSYNC ayarı zaten mevcuttu, editör haberi tam olarak yorumlayamamış. Özetle; Windows yeni sürümünde Freesync ve GSync'i doğal olarak desteklemeyen oyunlar için bu teknolojinin kullanılabilmesini sağlıyor.

• bkaakco kullanıcısına yanıt
    ekran kartı mı monitör mü?

• "G-Sync veya FreeSync etkinleştirilmiş bilgisayarda" zaten etkinleştirdiysem kullanıyorumdur napıyım windows10'dakini?

• Ben zaten G-Sync kullanıyorum W10'daki özellik ne işime yarayacak bunu açınca ne olacak. Haber detaylı yazılsaydı keşke haber diye okuyoruz biz de.

• Öyle demişim de ikisinden biri. Bende her ikisi de desteklemiyor. O yüzden tam bilemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bkaakco -- 6 Haziran 2019; 18:3:2 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Haber sunumu çok kötü, çok talihsiz... Lütfen yaptığınız işi ciddiye alın.

• Amore kullanıcısına yanıt
    Yani başlıktan bile tahmin edilebiliryordu böyle bişey olduğu ama ben editörün anlatımından free sync veya g sync varsa win 10 da etkinleştirilebilir anladım :D Editör kişisi çok değişik anlatmış

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adam gibi cevir şunu kardeşim.

• bkaakco kullanıcısına yanıt
    Bende G-Sync destekli monitor (Asus ROG PG279Q 27") ve ekran kartı (Asus Rog Strix 1080 TI OC) var Windows 10 1903 kullanıyorum ayar yine gözükmiyor.
  • Pg348q var bende ne değişecek aman birşey hızlanacagını sanmıyorum

• ayarlar bendede gözükmüyor

• tarayıcıda bile olsa yeterli

• windowsun abv ya dün 1903 yaptım cs go ve pubg lite gitti artık oynnamıyor donma kasma sesde proplem takılma formatlık oldu pc
  • Stadia geldiği ve ciddi anlamda kullanıbilir olduğu zaman windows'u çöpe atacağım işleteceği en makul yer orasıdır.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Haberi hazirlayan arkadas yeni sanirim.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.