Şimdi Ara

Youtube, küçük yaştaki kullanıcıların canlı yayın yapmasını yasakladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
369
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Teknoloji devi Google geçtiğimiz yıl birçok eleştiri aldıktan sonra sahibi olduğu video platformu Youtube'u çocuklar için daha güvenli bir hale getirmeye çalışıyor. Şirketin aldığı son karar ise yapılan canlı yayınlar ile ilgili.

Yanında ebeveyni olmak zorunda

Son zamanlarda Youtuber'ların çoğalması, çocukların bu alana doğru yönlenmelerine neden oldu ve bu çok bıçak sırtı bir konu. Youtube, internet ve sosyal medyanın olumsuz yanlarının, çocuk yaşlardaki kullanıcıları etkilememesi için bir dizi önlem almış durumda. Bunlardan biri ise küçük yaştaki kullanıcıların Youtube üzerinde artık tek başlarına canlı yayın yapamayacak olmaları.
    Youtube ekibinin konuyla ilgili açıklaması işe şu şekilde: "Bir yetişkin tarafından açıkça eşlik edilmediği sürece, küçük yaştaki kullanıcıların canlı yayın akışına izin vermemek için yayın politikamızı güncelledik. Bu politikaya uygun olmayan kanallar canlı akış yeteneklerini kaybedebilir." Bununla birlikte Youtube, çocukların yer aldığı videolara yapılan yorumların devre dışı bırakılması ve algoritmanın yapacağı önerilerin azaltılması ile ilgili çalışmalarını da sürdürüyor.

• Bu dünya yeni bir samsung galaxy tab açılışı kaldıramaz...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bay Robot

Bu dünya yeni bir samsung galaxy tab açılışı kaldıramaz...

arkadaşın bahsettiği video:

https://www.youtube.com/watch?v=jU2LYf6nbUc

Sakın Sonuna kadar izlemeyin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • “Herkese merabı ırkıdışlar, bugün ırkıdışlır sizlerle ırkıdışlır kutu açılışı yapacaz ırkıdışlır. Kanalıma abone olmayı ve vidyomu beğenmeyi unutmayın ırkıdışlır. Görüşürüz ırlıdışlır.”

• quote:

Orijinalden alıntı: Game Capture TV

“Herkese merabı ırkıdışlar, bugün ırkıdışlır sizlerle ırkıdışlır kutu açılışı yapacaz ırkıdışlır. Kanalıma abone olmayı ve vidyomu beğenmeyi unutmayın ırkıdışlır. Görüşürüz ırlıdışlır.”

https://www.youtube.com/watch?v=jU2LYf6nbUc

Şunu izle hocam

• nefendim kullanıcısına yanıt
    Biliyorum bilmem mi, kendisi fenomen şu sıralar hâlâ kutu açılışı yapıyor büyüdü

• quote:

Orijinalden alıntı: Game Capture TV

Biliyorum bilmem mi, kendisi fenomen şu sıralar hâlâ kutu açılışı yapıyor büyüdü
    Ben bilmiyorum paylaşır mısın

• Bizde çoçuk olduk fakat yeni nesil gerçekten beyin yakıyor

• Ama ben de enes abim gibi olacaktım yaa

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.