Şimdi Ara

Apple sonunda iPad modellerine mouse desteği ekliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
1.281
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yeni iPadOS ile Apple tabletlere artık istediğiniz USB fareyi takıp kullanabileceksiniz. iOS geliştiricisi Steve Troughton-Smith tarafından keşfedilen özelliğe göre beta sürümünde bu özellik kullanılabiliyor.

Şimdilik AssistiveTouch erişilebilirlik özellikleri altında yer alan mouse desteği, şimdilik Bluetooth cihazları destekliyor mu belli değil fakat Bluetooth ayarları altında işaretçiler diye bir kategori de ayrılmış görünüyor. Mouse simgesi büyük bir daire olarak görünse de ayarlarda yine bunu da değiştirmek için seçenekler mevcut.
    iPad’lerini üretme amacıyla kullananlar için altın değerinde olan bu güncelleme ile kullanıcıların uzun zamandır beklediği şey oldu. Apple’ın iPadOS ile tabletlerini bilgisayarların iş akışına yaklaştırması herkes tarafından takdir edilecektir.

• Bildiğin laptop oldu :) MacOS da kurulsa bari 😬

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • iPad kullananlara Ramazan Bayrami müjdesi.

• Demin ki haber de detaylarda göremeyince üzülmüştüm, işlevsel bir mouse desteği çok iş görecektir umarım sadece dokunmatik olarak yaptığımız haraketler ile kısıtlı kalmaz. Scroll vb çalışmalı mutlaka.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DenzeL_28 -- 4 Haziran 2019; 11:56:26 >
  • Surface Book tarzı yapmak istiyorlar sanırım. Bence oldukça güzel bir gelişme iPad’ler biraz daha işlevsel oldular böylece

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zamanında ipad kullanırken en çok eksikliğini hissettiğim şeydi mouse kullanımı. Özellikle ofis programlarında çok ihtiyaç duymuştum. Eğer gelirse parmakla kullanıma göre daha hassas kullanım sağlar.

• Rachsuchtig kullanıcısına yanıt
    Harika ya. Adamlar Türkiye’yi düşünmüş helal olsun diyorum. Ramazan bayramı diye ne yenilikler getirdi bizleri sevindirmek için. Tavsiyem hep apple olacak bu güzelliğini unutmayacağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Scorpioleo

Harika ya. Adamlar Türkiye’yi düşünmüş helal olsun diyorum. Ramazan bayramı diye ne yenilikler getirdi bizleri sevindirmek için. Tavsiyem hep apple olacak bu güzelliğini unutmayacağım.
    Aynen öyle hocam, adamlar WWDC 2019'u bayramadenk getirdi. Müslüman alemine bir jest olsun diye. Evimizdeki televizyondan kolumuzdaki saate kadar hepsi Apple olmali. Böyle bir jest karsiliksiz kalmamali.
  • Rachsuchtig kullanıcısına yanıt
    Adamlar!!!

• Nasıl yani yokmuydu ohaa

• iPad almamak için eksik kalmadı , 3 bin liraya i3 işlemci almaktansa iPad al denilebilir 👍

• iPadOS’in getirdigi en iyi iki ozellikten biri harici disk destegi (nihayet), digeri de Pencil icin 9ms’ye dusurulen tepki suresi. Gerisi makyajdan ibaret.

6 aydir iPad Pro kullaniyorum, 20 yildir ilk defa dizustu bilgisayarim yok. Ihtiyac da duymuyorum artik, eskiyi eskide birakmak gerek. 2016 sonrasi MacBook Pro modellerinin bitmeyen sorunlari ve dizayn/imalat hatalari da etkili tabii ama ozellikle 2018 iPad Pro modelleri ortalama kullanici icin gunluk kullanimda her sey icin fazlasiyla yeterli, foto-video duzenleme dahil. Fare destegine de hic gerek yoktu, ki zaten AssiveTouch kapsaminda eklemisler. Mac kullanicisi olarak dizustu bilgisayarda bugune kadar hic fare kullanma ihtiyaci duymadim. Trackpad her zaman yeterli oldu. Hatta iMac ve Mac mini gibi masaustu sistemlerimde bile hep trackpad tercih ettim. Calistigim yerlerde dizustu PC’lerle birlikte verilen fareleri bile iade ediyorum, IT personeli uzayli gormus gibi suratima bakiyor🤖

Windows kullanicilarinin fare bagimliligini anlamak zor. Kafelerde 3-4 kiloluk dizustulerini cikarip, dev gibi adaptorlerini prize takip, farelerini de masaya serdiler mi... 👀 Yorumsuz. Yetmiyor, iPad gibi bir sistem icin bile fare istiyorlar. iPad’de fare destegi arayanlar genelde dizustu sistemleri bile faresiz kullanamayan Windows kullanicilari. Hatta kurulabilse Windows bile kurmak isterler iPad’e🤮

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• "Mouse özelliğini keşfetmiş"

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-CA941C94E

Bu mesaj silindi.
    iPhonelar da dahil. Onlara da geldi.

• Oyunlarda mouse aktif mi bilgi var mı?

• iPad için aldığım Microsoft Bluetooth mousu iade etmek zorunda kalmıştım. Sonunda geldi şu destek. Hangi modellere dağıtılacağı kesinleşti mi iPadOS’un? Hangi modellerde mouse desteği olacak acaba bir de oradan gol yemeyelim

• Game Capture TV kullanıcısına yanıt
    iPad Air 2 ve sonrası, iPad 5. Nesil ve sonrası, iPad mini 4 ve sonrası, tüm iPad Pro serisi

• milyon yıl sonra anca geliyor. komedi gibi

• Mouse 50 lira mouse bağlama apartı 500 tl

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.